Jump to content

Rješenje-komunalna naknada


Petra-Petra

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

evo ovako, dobila sam rješenje za ovrhu od komunalnog da moram u roku od 8 dana po primitku istog platiti iznos od 2400 kn. To se još vuče od 2011 godine. Da li oni mogu dostaviti rješenje za ovrhu bez da sam ga ja potpisala? (znači bio je u poštanskom sandučiću) i moram napomenuti da je rješenje izdano od gradskog ureda za prostorno uređenje i komunalnu naknadu ne od nekog odvjetničkog društva kako znaju slati niti od javnog bilježnika. I što je najbolje ja sam se odjavila s te adrese prije 2 godine i kada sam ih kontaktirala (gradsko komunalno) oni imaju uvid u to da sam ja promjenila adresu prebivališta, ali su mi sve jedno pposlali rješenje na staru adresu. Znači ne živim više tamo i što je najgore dobila sam to u ruke taman dok je isteko rok za žalbu. Ja sam svjesna da ja to moram platiti, ali pošto se ne razumijem u neke detalje kako mi mogu to slati na staru adresu? Što da nisam to nikad dobila, oni bi bez mojeg znanja meni sjeli na račun i boli njih briga, bez da to probam nekako uplatiti na rate i rok mi je do kraja 6 mj. jer onda počinje zastara, rješenje je zaključeno s danom 14.07.2014. god, ja sam ga dobila prije cc 2 tjedna krajem 4 mjeseca. Da li mi netko može pojasniti koja su moja prava, da li će meni na kraju neki odvjetnik poslati rješenje za ovrhu ili to mogu oni direktno slati (kao što i jesu (komunalna naknada- grad Zagreb)? Ne znam kako drukčije da to sve sročim, nadam se da nisam zakomplicirala.

 

Hvala u naprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hi Petra-Petra,

Osobna dostava - nije mi baš jasno što i kako, pogledajte čl. 85 Zakona o općem upravnom postupku; izgleda da postoji tolerancija što se tiče datuma ostavljanja u sandučiću pa bi žalba mogla proći, ako koristite datum npr. prošli utorak...

 

Ako je nešto u zastari (3 god.) - a to bi bili računi koji dospijevaju prije 14.07.2011., predlažem da napišete žalbu, platite ono što nije u zastari zajedno s kamatom i obavijestite ih. Bez navedenog moguće je da će cijeli iznos s kamatom ići u Finu na naplatu (možda i direktno ako su to napisali), pa će i Fina uzeti 150kn ili sl....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija