Jump to content
Schade

kradja u njemackoj, svjet hitno!!!

Preporučene objave

Uhvacen sam u kradji u Minhenu u trgovinskom centru, roba je bila u iznosu od 170 eura... Na licu mjesta sam platio kaznu od 50 eura radnji, zatim je dosla policija i uzeli su moje podatke i otisli... detektiv koji me uhvatio mi je rekao da imam zabranu godinu dana uci u taj t.c. bilo gdje u Njemackoj i objasnio mi je i da cu dobiti pismo od suda da platim kaznu koja se krece od 100 do 500 eura...e sad on kaze da necu imati problem sa produzivanjem vize i da se nakon godinu dana brise iz dosijea... zna li neko nesto vise o ovom slucaju kakve su posledice....trebam putovat za Hr i Bosnu za 15ak dana, ocu li imati problem na granici...

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
, Schade je napisao:

Uhvacen sam u kradji u Minhenu u trgovinskom centru, roba je bila u iznosu od 170 eura... Na licu mjesta sam platio kaznu od 50 eura radnji, zatim je dosla policija i uzeli su moje podatke i otisli... detektiv koji me uhvatio mi je rekao da imam zabranu godinu dana uci u taj t.c. bilo gdje u Njemackoj i objasnio mi je i da cu dobiti pismo od suda da platim kaznu koja se krece od 100 do 500 eura...e sad on kaze da necu imati problem sa produzivanjem vize i da se nakon godinu dana brise iz dosijea... zna li neko nesto vise o ovom slucaju kakve su posledice....trebam putovat za Hr i Bosnu za 15ak dana, ocu li imati problem na granici...

Molim te da mi objasniš kako se završio ovaj tvoj slučaj?Jer sada ja imam sličan.Hvala

Podijeli ovu objavu

, antonton je napisao:

Molim te da mi objasniš kako se završio ovaj tvoj slučaj?Jer sada ja imam sličan.Hvala

A kako je završio tvoj slucaj. Jer sad i ja imam isti slucaj

Podijeli ovu objavu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio DennyC
      Pozdrav i poštovanje. 
      Zanimalo me vec dugo vremena par pitanja koja muce svakog ko se odluci na privremeni ili tarjni odlazak iz Hrvatske, pitanja su vezana za pravo, poreze, zdravstveno osiguranje i boraviste. Pa bi ovdje iznjeo nekoliko vjecnih pitanja iseljenika u nadi da ce netko s ovog foruma znati odgovore na ova pitanja. Zahvaljujem unaprjed svima.

Sve pocinje 2016 kada sam se odlucio otici iz HR pokusati zapoceti zivot u drugoj drzavi EU. Naime otisao sam u poreznu i u mup na šalteru naravno niko nije imao pojma sta ja trebam raditi, dali trebam odjavit boraviste, poreznu karticu, sta je s osobnom, sta je s zdravstvenim osiguranjem, sta je s icim. Ako neznaju oni kako bih znao ja? odlucio sam otici bez da sam ista napravio, jer informacije nisam dobio. Sada povremeno dolazim u HR. I svako malo citam clanke o kaznama oduzimanjima osobnih i kojekakvim glupostima.

Pa me zanima a i mnoge koji su u istoj situaciji par pitanja:
      1. Sto tocno napraviti i kome se javiti kad se napusta HR, porezna mup ko kako zasto? I sto napraviti osoba koje je vise godina vec vani a nije napravila nista od toga, koje su posljedice i kazne ili sl? I kome se obratiti da se to sve legalno sredi?

2. Zdravstveno osiguranje - dali gubimo ili negubimo pravo na zdravstveno osiguranje, samo po sebi ako sam dobro razumio svaki hrvatski drzavljanin ima besplatno zdravstveno po defaultu a dopunsko osiguranje sam placam i dan danas stoga zasto nebih imao pravo koristiti HR zdravstvo? I dalje imam HR osobnu i putovnicu, HR sam drzavljanin i placam svoje osiguranje. Takodjer na stranicama EUa sam procitao da osoba moze imati zdravstvo u samo jednoj drzavi EU ili sl, ja u inozemstvu placam svaki pregled i nemam zdravstveno osiguranje, stoga neznam dali i dalje imam pravo na Hrvatsko zdravstveno osiguranje kao jedino osiguranje koje imam i placam? I ako nemam na njega pravo? Kako se javiti kome i otkazati? takodjer mi koji smo vani vec par godina? dali moramo platiti kakvu naknadu ili kaznu jer smo zivili u drugoj drzavi a koristili zdravstvo u HR ponekad?

3. Porez. Dali treba odjavljivat ili nesto radit s poreznom karticom u HR? Dali moram placati ikakve naknade i razlike u porezu na zaradjen novac u inozemstvu? Dali Hrvatska ima ikakvo pravo na ista od toga? Koja je procedura kog povremenog rada u HR i povremenog vani?
      Npr osoba radi u Njemackoj 6mj i vrati se radi sezonu u HR 3mj. Iz obje drzave dobije povrat poreza. Dali mora javiti Njemackoj da je 3mj radio u HR i koliko je zaradio i dali to utjece na iznos povrata poreza u toj drugoj drzavi? I obrnuto?

Malo sam zakomplicirao ali nadam se da su pitanja donekle jasna.

Zahvalio bi svima koji si daju truda procitati i pomoci meni i brojnima koji smo izgubljeni u tim svim papirima i pravilima koja nekuzimo.

Zahvaljujem srdacan pozdrav
    • objavio Sonja Turkalj
      Naime unuka od dana rodjena zivi na adresi u vlasništvu svog djeda to je 25g ima maloljetnju djecu od 7 i 3god dali djeda ima pravo istjerati unuku iz nekretnine u ciljem je vlasništvu on i baka
    • objavio Škorni
      Da li je ovo u redu za jedan sprazumni raskid ugovora:

ŠKORNI ŠKORNIĆ ( u daljnjem tekstu: Radnik )
      MARKOV TRG 1
      99215 TUNGUZIJA
      OIB: xxxx

i
                      ŠMRLJ BRLJ d.o.o.
                      TRG MARŠALA PITA 1
                      99215 TUNGUZIJA
                      OIB: xxxx
                      ( Zastupano po direktoru Stevo Stević )

Sklopili su                            SPORAZUMNI RASKID UGOVORA O RADU

Ugovorne strane su se dogovorile o prekidu Ugovora o radu koji je sklopljen xx.xx.2019. godine.
      Kao dan prestanka navedenog Ugovora o radu određuje se  yy.yy.2019. godine.
      Sva međusobna potraživanja i obveze prestaju sa danom završetka Ugovora o radu osim, neisplaćene plaće i dodataka na plaću koji pripadaju radniku do tog datuma po Ugovoru o radu, Kolektivnom ugovoru ugostiteljstva i Zakonu o radu, te će se isplatiti na tekući račun radnika najkasnije do 15. ( petnaestog ) u mjesecu za prethodni mjesec.
      Ovaj ugovor sastavljen je u dva istovjetna primjerka, po jedan za svaku ugovornu stranu.
      Ugovorne strane kao znak prihvaćanja vlastoručno potpisuju ovaj ugovor.
      U Tunguziji, xx.xx.2019.

Škorni Škornić                                                                                                                    Šmrlj brlj d.o.o.                                                                                                                                                                                                                                
    • objavio LDVeli
      Pozdrav, zanima me što mi je činiti u sljedećem slučaju.
      Naime, osig. tvrtka poslala je opomenu 24.05.2019. vezano za regresno pravo na koje me obavijestila 12.11.1993. (tako piše u toj opomeni) pozivajući se na naknadu koja je isplaćena njihovom osiguraniku zbog nepoštivanja Ugovora o kreditu. Nadalje, stoji da je uplaćen samo iznos od 2.xxx,00 HRK, a preostalo potraživanje je preko 250.000,00 HRK. Također, pozivaju se da će pokrenuti zakonsko pravo u smislu sudskog postupka na imovinu, pokretnine i nekretnine. 
      Ima li netko iskustva s ovakvim situacijama? Postoji li stvarno mogućnost da se netko nakon 25 godina sjetio za dugovanje koje je nerealnog iznosa, vjerojatno zbog kamatama i da ima pravne osnove na taj iznos u smislu upisa na kuću za stanovanje? Kome se obratiti? Dosad nitko nikad nije nazvao, poslao obavijest/opomenu...
      Hvala! 
    • objavio Hhhhl
      Prije par mjeseci sam odbio test na drogu, par dana prije isteka kazne mi je stigao poziv za izvanredan ljecnicki pregled. Zanima me sto ce mi tamo raditi? Hoce li me testirati na droge,alkohol,ljekove? Sto ako budem pozitivan na npr thc? I sto ako ne obavim to u danom roku od 15 dana? Na papiru pise da mi se oduzima vozacka dok to ne obavim, jeli to to ili ima jos neka posljedica?
  • Online korisnici

• Napravi novi...