Jump to content

Državljanstvo preko skrbništva ?

Preporučene objave

Pozdrav,

Ja sam maloljetni državljanin Bosne i Hercegovine te se svim srcem želim preseliti u Hrvatsku. Pošto nisam Hrvat po nacionalnosti, niti imam druge uslove da dobijem državljanstvo, mogu li to nekako dobiti preko skrbništva ? Naime, imam tetku koja živi u Zagrebu, ono što me interesuje jeste da li ja mogu dobiti državljanstvo ili bilo kakvu boravišnu dozovlu ukoliko se skrbništvo prebaci na nju, te ako ne mogu, postoji li neki drugi način da se preselim ?

Hvala!

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Slične teme

• objavio telesisija
      Otac ima troje djece ispod sedam godina. Ovršen je pa kakav god posao da dobije FINA će mu izbit trećinu zarade, a realno ne može dobiti posao iznad 5500 HRK.
      Vidim minimalna naknada za djecu do sedam godina je oko 938 kn. Zanima me je li to po djetetu ili za svo troje djece odjednom? Pretpostavljam ovo prvo. 
      Računam li dobro, otac s plaćom od 5500 kn nakon FINA-e ima 3667 kn. Nakon naknade za skrb 3x(938 kn) mu ostane tek 853 kn. 
      Je li moguće na razgovoru o skrbi za djecu odbiti da on plaća dio naknade? Recimo, da se pogodimo da plaća 500 kn ili 1000 kn? 
      Ne kanim ga oderati do gole kože naknadama, iako realno, njemu je lakše jer ne plaća podstanarstvo. 
    • objavio Blondy87
      Poštovani, 

imam par pitanja vezanih za skrbništvom nad djetetom. Dijete se je dogodilo iz preljuba, otac želi priznati dijete no majka brani ocu dalje s kime će biti u vezi te prijeti ako ne bude po njezinim uvjetima seli iz države te zabranjuje viđanje djeteta. Zanima me da li majka to može napraviti, jer to smatram otmicom. Da li je bolje odmah na početku tražiti skrbništvo, te kada otac može dobiti skrbništvo nad djetetom? Zanima me isto tako koliko majka može uvjetovati situaciju te koliko će sud ići u korist ocu, odnosno što sve trebam poduzeti da ide. Koja su prava oca? Za sada dijete se tek treba roditi u siječnju no situacija već izmiče kontroli pošto majka koristi dijete kao sredstvo ucijene, te time manipulira! Zanima me kako to riješiti. 

Hvala Vam. 
    • objavio wolficaa_8
      Posto ja i muz odlazimo u inozemstvo a njegova kcer iz prvog braka ne  zeli  ici ,nego bi ostala s majkom, dogovorili smo se da ce sve ostati po starom, tj da cemo mi i dalje zadrzati skrbnistvo te da majka nece traziti alimentaciju niti cemo mi potrazivati alimentaciju kojom se odredeno sudskom odlukom e mene sad zanima kako da to napisemo pismeno da ne  bi bilo poslije problema.
    • objavio Dea222
      Pozdrav,nova sam ovdje. Zanima me tko moze ponovno pokrenuti,tj otvoriti slucaj o skrbnistvu a da to nije zahtjev za skrbnistvo,nego cijelo ponovno sudjenje?
    • objavio bolesnik70
      Postovani!
      Prijatelj mi je invalid 80 % za sada ,ima ugovor o doživotnom uzdržavanju sa suprugom koja skrbi i brine o njemu
      ali bez tuđe pomoči više nece nikada moči.Problemi se javljau da zaboravlja stvaaaaaari, ne gasi plin u kuči, ima mirovinu i potroši je da ni sam ne zna zasto ni na koga jer mu je nosi poštar na kučnu adresu.sada me zanima ,jer i on kada je "malo pametniji"
      u brizi je a to je rijetko.Nagovarali smo ga da supruzi prepusti kompletno skrbništvo nad njim, da brine o financijama i svemu ostalome 
      sto se njega tiče.Kakav je postupak mi što da napravi d av supruzi da kompletno skrbnisstvo i to što prije jemoguče.
      On bi to mislim i napravio.kako  da to napravi sam 

hvala  vam na odgovoru

• Temu posjetio   0 korisnika

No registered users viewing this page.

• Online korisnici

• Napravi novi...