Jump to content

nasljeđivanje


anonimno

Preporučene objave

Drugi puta sam oženjen.Iz prvog braka imam djecu,koja ne žive samnom (oženjeni su).Sadašnja žena ima sličnu situaciju.Imam nekretnine na koje reflektiraju moja djeca i boje se da u slučaju moje smrti to naslijedi sadašnja supruga, a poslije njene smrti i njezina djeca.Njezina djeca su dobrostoječa i ne zanimaju se za moje nekretnine .Supruga ,također nema takvih pretenzija.Ja bih volio da moja dobra supruga uživa u svim nekretninama do njene smrti, ali bih također htio da svu imovinu ipak naslijede moja djeca. Moram reći i to da su sve nekretnine moje , da nisam ništa stvorio sa sadašnjo suprugom , jer nije trebalo. Kako da umirim svoju djecu? Što ja trebam učiniti ili što treba učiniti supruga dok smojoš i jedan i drugi živi?POMAGAJTE!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U slučaju da umrete bez oporuke, na osnovi zakona naslijedila bi vas vaša supruga i vaša djeca na jednake dijelove. Vi možete napraviti oporuku kojom imovinu nakon smrti ostavljate svojoj djeci, a supruzi ostavljate doživotno pravo plodouživanja, uporabe i stanovanja na vašim nekretninama. Tako bi djeca dobila vašu imovinu, oni bi bili vlasnici, a supruga ne bi bila vlasnica, ali bi do kraja života bila osigurana da je ne mogu istjerati iz tih nekretnina. Ako sam dobro shvatila pitanje, mislim da bi to najviše odgovaralo vašim željama.

 

Druga mogućnost je da vi s vašom djecom sačinite ugovor o doživotnom uzdržavanju po kojem će nakon vaše smrti imovina pripasti njima, a oni se obvezuju pomagati vam, brinuti o vama ili na neki drugi način izvršavati to doživotno uzdržavanje. Navedenim ugovorom, također, možete obuhvatiti i suprugu, na način da su djeca dužna brinuti i o njoj. (pitanje hoće li se svi suglasiti s tim). Takav ugovor možete sastaviti kod javnog bilježnika, ili da vam ga sačini odvjetnik (ili netko tko je stručan), a da ga javni bilježnik potvrdi (solemnizira), ili se možete obratiti sudu za sastav.

 

Postoje i mogućnosti i da za života podijelite imovinu, no to vas, vjerujem, ne interesira pa o tome neću ni pisati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija