Jump to content

Pojašnjenje Članka 77. Stavka 3) Zakona o Radu


Roberto Anić Banić

Preporučene objave

Naime zaposlenik (odgojitelj) sam dječjeg vrtića. Imam 3 godine i 10 mjeseci neprekidnog radnog staža na više (4) ugovora. Jučer mi je uručen otkaz (kojeg nisam željela zaprimiti), jer se radnica koju sam zamjenjivala vratila na posao.

Da li ja imam pravo na zapošljavanje na neodređeno, i da li imam pravo na puni godišnji odmor, pošto još nije prošlo 6 mjeseci u tekućoj godini?

Ravnateljica mi je rekla da iz istog razloga imam pravo na samo 12 dana godišnjeg odmora.

 

Unaprijed Hvala,

Gabrijela

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavljam da je zadnji ugovor na određeno vrijeme i samim time Vam poslodavac ne uručuje otkaz, već Vam navedeni ugovor prestaje po sili zakona (u njemu vjerovatno stoji da traje do povratka osobe XX na posao).

Vama je poslodavac vjerovatno htio uručiti obavijest o prestanku radnog odnosa koju zakonski nije ni obavezan dostaviti.

Pravo na zapošljavanje na neodređeno biste imali ako je ugovor o radu na određeno vrijeme sklopljen protivno odredbama ZOR u čl. 12. st. 3., a u njemu posebno stoji "osim ako je sklopljen radi zamjene nenazočnog radnika".

Na puni godišnji za ovu godinu nemate pravo, već na razmjerni dio godišnjeg odmora sukladno čl 78. ZOR.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija