Jump to content

Razvod braka-otuđenje imovine


nebojsav

Preporučene objave

Pokrenuo sam tužbu za razvod braka,u međuvremenu se moja supruga odselila iz moja vlastite kuće koje sam posjedovao prije zasnivanja bračne zajednice.Dok sam bio na poslu odselila se te otudila svu moju imovinu iz kuće(većinu kućnih stvari,namještaj kućanske aparate,novac, zlatninu te moje vlastite dokumente,svjedozbe o školovnju,darovne ugovore,vojnu knjižicu itd.)Vrativši se sa posla ,ušavši u kuću,uvidio sam da većinu svari nema,te sam pozvao policiju.Ista je došla na moj poziv,te ništa nije učinila,osim odgovora da su to obiteljski problemi,te da suprugu moram privatnom tužbom tužiti ili podnijeti kaznenu prijavu protiv supruge.Od tada je prošlo već 11,mj,rastva braka je u tijeku,a ja do današnjeg dana nisam ništa činio u smislu utužbe moje supruge.Može li mi netko dati pravni savjet što učiniti.

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebali ste odmah ozbiljnije reagirati.

Kad policijska ophodnja nije reagirala, trebali ste na policiji urudžbirati prijavu.

 

Ovo za namještaj i kućanske aparate može biti nešto što se ne tiče policije, osobne stvari poput zlatnine i raznih uspomena koje su osobna imovina već je nešto drugo.

A za otimačinu dokumenata su svakako trebali reagirati.

Za krađu/otimačinu vojne knjižice mogla bi se podići ozbiljna prijava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policija kada je bila kod mene taj dan,izjavila je da će mi vratiti osobne stvari,osobito se odnosi na osobne dokumente,među njima i vojnu knjižicu,no nazvala me je kasnije 2 sata ,te izjvila da su bili kod moje supruge koja je izjavila da nije ništa nije uzela. No,što sada moram činiti,kakvu prijavu moram podnositi i kome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vrativši se sa posla ,ušavši u kuću,uvidio sam da većinu svari nema,te sam pozvao policiju.Ista je došla na moj poziv,

 

trebali ste samo prijaviti krađu (ne navodeći na koga sumnjate ako nemate dokaza)pa neka policija istražuje.

sad policija smatra da je to obiteljski problem ?

 

podnesi (pismeno) prijavu za krađu. ako nije supruga neko je pa neka istraže.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imate dva moguća puta: ova koju predlažu komentatori - ponovnom kaznenom prijavom radi utaje ili krađe, i građanskom tužbom na povrat stvari (zakasnili ste što se tiče smetanja suposjeda).

 

međutim, u oba slučaja mi se čini da je problem što je tu doista njezina riječ protiv vaše - vi ste rekli da je ona otuđila, ona je rekla da nije i tu je stvar, što se tiče policije, gotova. možete li se sjetiti dokaza iz kojih bi proizlazilo da nitko drugi osim nje nije mogao uzeti navedene stvari?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija