Jump to content

uznemiravanje i lažno predstavljanje


vučica

Preporučene objave

Pozdrav,

molim za savjet.Majka moe ujne je umrla prije njenog oca. Na ostavinskoj raspravi dogovoreno je da svu imovinu nasljeđuje ujna, a da njen otac ima pravo korištenja iste do svoje smrti( on se svog djela odrekao u korist ujne uz ovaj uvjet). Kasnije se on viđao s jednom ženom iz sela, ali nikada nisu živjeli zajedno niti su formirali neki oblik izvanbračne zajednice. On je umro prije osam godina. Ujna je sada dobila poziv iz nekog kao odvjetničkog ureda ,ali na upit da ponove kojeg nije dobila odgovor- ta žena navodno tuži ujnu i traži svoj dio u nasljedstvu kao očeva izvanbračna supruga. Taj kao odvjetnik je rekao ujni da je tužena ali da je zove da se pokušaju vansudski nagoditi. Nije na ništa pristala jel je bila u šoku. Nakon par dana je zaprimila kopiju tužbe koju su kao predali na sudu u Novom Zagrebu- na njoj je vidljiv pečat kada je tužba zaprimljena i da je plačena sudska pristojba i ništa drugo. Tužba je stigla u kuverti s natpisom per avion, bez oznake pošiljatelja i poslana je obično, ne preporučeno. Potpis te žene na tužbi je krivotvoren jer ujna poznaje njen rukopis, a na tužbi nema oznake nikakvog odvjetničkog društva. Ujna je saznala da su djeca te žene imala problema sa kamatarima pa sumnja da su oni upleteni u tu igru. Ujna je psihički loše od smrti svoga sina pa joj ovakvo uznemiravanje stvara veliki psihički pritisak. Molim Vas savjet što da napravimo. puno hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvi savjet je - shvatite ovu tužbu vrlo ozbiljno!

 

Danas ovakve tužbe postaju sve češće, a nasljednici gube spor ponajviše zato jer nisu takvu tužbu ozbiljno shvatili.

Znate onaj vic da sud ne odlučuje tko je u pravu, nego koja strana ima boljeg odvjetnika?

To možda jest vic ali u ovakvim sporovima je jako blizu istine.

 

Za početak, provjerite sa tom ženom stoji li ona iza toga.

Objasnite da ćete podnijeti jednu ili više kaznenih prijava, pa nema smisa da optužujete krive osobe.

Trebate vidjeti i što točno piše u toj tužbi.

 

Svakako odmah podnesite kaznenu prijavu, ili za krivotvorenje potpisa ako ta žena nije to pokrenula, ili za davanje lažnog iskaza i druga kaznena djela ako ipak ona stoji iza toga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za davanje lažnog iskaza je malo prerano, ali ovisno o nastavku cijele priče - može doći u obzir.

 

Ovisi što je sve sadržano u tužbi.

Takva tužba može kao 'dokaze' imati npr. od JB ovjerene izjave 'svjedoka' .

Ako je tako, ne vidim razlog da se odmah na prvoj raspravi ne stavi na stol optužni prijedlog za davanje lažnog iskaza a sudac ili odvjetnik će 'svjedoke' uputiti koje su moguće kazne i da se mogu osloboditi krivnje ako za trajanja postupka izmjene iskaz. Najbolji način da se odmah u startu sasjeku argumenti tužitelja.

Pa da vidiš kako svi muljatori amateri počnu petljati, mumljati i zaboravljati događaje kojih su se prije jasno sjećali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vučica, dali je sud u Novom Zagrebu mjestu prebivališta tvoje ujne.

nije loše na sudu provjeriti istinitost tužbe. imate broj predmeta.

ako sud potvrdi istinitost tužbe na istu u zakonskom roku se očitovati (kad dobijete tužbu od suda).

akonema očitovanja na tužbu može biti donešena presuda zbog ogluhe. tad imate problem.

uz tužbu je trebao stiči i poziv za raspravu.

ako imate brioj predmeta na e-predmet možete provjeriti dali tužba postoji.

 

pravo doživotnog uživanja se ne nasljeđuje.

umrla osoba u trenutku smrti nije imala imovine.

nije se imalo šta nasljediti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Činjenice istaknute u inicijalnom postu dovode ozbiljno u sumnju stvarnost tužbe (nema poziva niti upute) - citiram "Nakon par dana je zaprimila kopiju tužbe koju su kao predali na sudu u Novom Zagrebu - na njoj je vidljiv pečat kada je tužba zaprimljena i da je plačena sudska pristojba i ništa drugo. Tužba je stigla u kuverti s natpisom per avion, bez oznake pošiljatelja i poslana je obično, ne preporučeno."

 

Svakako za provjeriti zbog potencijalne ogluhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možda još i stigne kopija tužbe sa pozivom na rapravu i odrđenim rokom za očitovanje (od suda).

možda je odvjetnik tužiteljice dostavio kopiju tužbe da bi pokrenu priznanje tužbenog zahtjeva. Možda . možemo samo nagađati dok ujna od vučice ne provjeri u pisarnici suda ili na e-predmet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pravo doživotnog uživanja se ne nasljeđuje.

umrla osoba u trenutku smrti nije imala imovine.

nije se imalo šta nasljediti.

 

Ovo je meni promaklo.

A čini mi se da ovi 'tužitelji' - tko god to bio - zapravo ne znaju za to.

 

Ako pokojnik nije imao (neke značajne) imovine, kakvog uopće smisla zapravo ima ta tužba - i to 8 godna nakon smrti ???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Gledajuci ovu temu sjetio sam se zgode koja me zadesila pa ima vec dva ljeta..sjedim u autu s tadasnjom curom ispijam heineken kad iz parkiranog crnog renault clia izlaze dva dobro pijana tipa u srednjim 30-tima i kaze prvi daj vozacku,prometnu i policu osiguramja Ja mu u soku dam dio trazenih dokumenata(oni se predstavili kao krim insektori) nastavljaju maltretirati tako pijani i od dosade te meni kazu da zbog piva ne mogu ngdje nego ostati parkiran,traze curi dokumente samo se zeznuli kad su je pitali i rodni list lol,tu ja ulijecem i kazem nakon pocetnog soka da mi pokazu iskaznuce,tada odlaze s autom bez pozdrava :D.

Nisam to prijavio mup-u a da jesan koja bi to svebdjela uz lazno predstavljanje bila?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
  • 3 mjeseci kasnije...

I.nevjerojatno,ono sto se dogodilo meni-dogodilo se ovog ljeta do sada jos dvojici na ovom podrucju i kao sto je policajac rekao po opisu uvijek izgleda isti dvojac...ali nikako da ih uhvate mislim da bi nagrabusili da.ih skuze jer.su do sada nakupili tih KD,nevjerojatno...uvijek isto zaskoce uglavnom mlade na plazama i pitaju dokumente,papire od auta i sl,i zanimljivo uvijek ljeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

....ali nikako da ih uhvate mislim da bi nagrabusili da.ih skuze jer.su do sada nakupili tih KD,nevjerojatno...uvijek isto zaskoce uglavnom mlade na plazama i pitaju dokumente,papire od auta i sl,i zanimljivo uvijek ljeti.

 

Mi učimo djecu u školi svakakve gluposti.

Ali ne i recimo da se u sklopu građanskog odgoja umjesto raznih ideoloških gluperdanja uči djecu i mlade o tome kako se treba ponašati u interakciji sa raznim službenim osobama. Koje su obaveze građanina, ali i te službene osobe.

Pa bi naučili da je prva stvar koju treba tražiti da se 'službena' osoba u civilu identificira valjanim ispravom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija