Jump to content

Hrvatski telekom ovrha iz 2006 godine


fonevoda

Preporučene objave

pozz

 

10 svibnja 2014 godine dobivam prijedlog za ovrhu iz 2006. godine

ulažem prigovor i ubrzo dobivam riješenje koje stavlja izvan snage riješenje o ovrsi

25.05.2015 dobivam poziv kao tuženik za ročište

što i kako se postaviti na sudu

računi su od 2005 i siguran sam 100% da su plaćeni ali nemam dokaza

 

unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozz

 

računi su od 2005 i siguran sam 100% da su plaćeni ali nemam dokaza

 

ako nemaš uplatnice račun nije plaćen 100%.

 

sa rješenjem o ovrsi stigao je i prijedlog za ovrhu. utvrdi datum kad je javni bilježnik zaprimio prijedlog za ovrhu. ako je prošlo više od godinu dana od dospjeća računa (svakog zasebno) do primitka prijedloga za ovrhu nastupila je zastara potraživanja duga.

na zastaru se moraš pozvati (na zastaru sudne pazi po službenoj dužnosti). ipak izjavi i zastaru potraživanja duga.

nemožeš si naskoditi.

 

ako nađeš uplatnice osporavaj dug i priloži uplatnice (kopije).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odlazak na sud....

zamjenik punomočnika tužitelja izlaže i predlaže kao do sada te za sud i protivnu stranku dostavlja dolumentaciju.....

daju mi prijepis računa...

izlažem da sam sve svoje račune prije 10 godina uredno platio ali da dokaza koje sud zanima nemam...

postavljam pitanje zašto je javni bilježnik 8 godina držao "papire" u ladici...zbog kamata?

sudac kaže da to nije predmet ove rasprave...

uskoro iduće ročište :(

 

e sada šta ja mogu pravno poduzeti protiv javnog bilježnika koji mi je prouzročio veliku materijalnu štetu svojim neradom (kamata skoro dvostruko veća od glavnice)

 

unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala za update!

e sada šta ja mogu pravno poduzeti protiv javnog bilježnika koji mi je prouzročio veliku materijalnu štetu svojim neradom (kamata skoro dvostruko veća od glavnice)

 

Trebalo bi javnom bilježniku oduzeti nagradu a ne nagraditi ga kamatom.

To je sve po zakonu tako da se teško može nešto napraviti... Nisu u igri samo JB već je to puno šire.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e sada šta ja mogu pravno poduzeti protiv javnog bilježnika koji mi je prouzročio veliku materijalnu štetu svojim neradom (kamata skoro dvostruko veća od glavnice)

 

Trenutno i neposredno - ništa.

 

Inače, biste trebali nakon pravomoćnog okončanja ovog postupka podnijeti ustavnu tužbu USRH-a (koja će najvjerojatnije biti odbijena), pa potom pred Europski sud za ljudska prava u Strasbourgu. Procijenjeno trajanje - cca 7-8 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija