Jump to content

teret dokazivnja


markun

Preporučene objave

teret dokazivanja je na tužitelju, u pravilu. međutim, negativne činjenice se po svojoj prirodi ne mogu dokazivati (kako dokazati da nešto NIJE učinjeno? izvodima iz bankovnih računa na kojima NEMA uplata tuženika?), stoga smatram da teret dokazivanja da su platili na njima. ono što vi morate dokazati jest da je usluga isporučena, a oni, ako su platili, da je plaćena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

teret dokazivanja je na tužitelju, u pravilu. međutim, negativne činjenice se po svojoj prirodi ne mogu dokazivati (kako dokazati da nešto NIJE učinjeno? izvodima iz bankovnih računa na kojima NEMA uplata tuženika?), stoga smatram da teret dokazivanja da su platili na njima. ono što vi morate dokazati jest da je usluga isporučena, a oni, ako su platili, da je plaćena.

 

hvala Vam Ruby...ja sam već u tužbi iznio da je usluga isporučena i da oni nisu platili. Kojim su člankom definirane negativne činjenice i kako im odgovortiti ako kažu da su platili, osim izjavom neka dokažu? puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala lijepa. MOže li ta tvrtka kazati pred sudom da su mi platili "na ruke" i na taj način pokušati izbjeći svoju obvezu?

 

Plaćanje 'na ruke' strogo je definirano i uglavnom ograničen za neke specifične djelatnosti (primjerice otkup sekundarnih sirovina od građana).

 

U svakom slučaju, vi morate dokazati da je vaše potraživanje utemeljeno. Oni moraju predočiti dokaz da su platili, ili osporavati potraživanje iz nekog razloga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plaćanje 'na ruke' strogo je definirano i uglavnom ograničen za neke specifične djelatnosti (primjerice otkup sekundarnih sirovina od građana).

 

U svakom slučaju, vi morate dokazati da je vaše potraživanje utemeljeno. Oni moraju predočiti dokaz da su platili, ili osporavati potraživanje iz nekog razloga.

 

hvala na odgovoru. ja sam dokazao u tužbi da je utemeljeno jer su i koristili (tuženik) ono što sam im isporučio. Zanima me u kojem je Zakonu definirano plaćanje na ruke i eventualno koje prigovore tuženik može isticati ako mu je isporučeno sve sukladno ugovoru?

 

Puno Vam hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala lijepa. MOže li ta tvrtka kazati pred sudom da su mi platili "na ruke" i na taj način pokušati izbjeći svoju obvezu?

 

Činjenica da isplata nije u skladu s poreznim ili nekim drugim propisom ne isključuje da je obaveza ispunjena tj. dug namiren u smislu međusobnog obveznopravnog odnosa.

 

Međutim, mislim da u ovom slučaju dokazivanje isplate gotovinom "svjedocima" (pa tko nađe više "svjedoka" da je to bila isplata za uslugu ili da se radilo o povratu nekog drugog duga - a isplate uopće nije bilo :-) ne bi prošlo, jer firma mora imati dokumente i za tok gotovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija