Jump to content

Odustajanje od sporazumnoga raskida braka


matekalo

Preporučene objave

Ja i supruga se sporazumno razvodimo. U prijedlogu sporazuma smo naveli da dijete ostaje živjeti sa mnom. Što ako se supruga na prvom ročištu predomisli, dali ja mogu tražiti da onda ne želim više sporazumni raskid braka, pa nek sve ide ispočetka, tužbom s njene strane, jer njoj se žuri da što prije ode sa drugim partnerom u drugi grad, a meni je u interesu da što duže traje, jer želim biti blizu djeteta. Naravno ako se bude držala sporazuma nemam ništa protiv da ona ide svojim putem. Dijete je trenutno kod mene, i posječuje nju redovito.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ono što primjerice možete jest, s obzirom da je dijete maloljetno i da ćete morati odmah poslije prvog ročišta ići na posredovanje kod CZSS, odustati od postupka posredovanja, tada se smatra da je sporazumni zahtjev za razvod braka povučen. Tada će vaša supruga, ako želi nastaviti s postupkom razvoda, morati ponovno podnijeti tužbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A ako se ne predomisli na prvom ročištu nego tek na kraju postupka u CZSS što onda mogu napraviti. Jer bojim se da je pristala na sporazumni samo zato da se sve što prije pokrene, a da će onda na kraju reći da ne da dijete od sebe.

 

Možete biti sasvim sigurni da će ove socijalne radnice na CZSS uprijeti iz petnih žila da ju nagovore da ona uzme dijete, i da će 100% biti na njenoj strani.

Gotovo sigurno će se predomisliti.

 

Koliko dijete ima godina?

 

Savjetujem vam da si date vremena i ovo pročitate:

http://www.gradjanska-akcija-official.com/korumpirani-sustav-czss/

 

Tek toliko da shvatite kako sve to može izgledati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dijete ima 5 godina. Dali ona može samo tako sporazumno se razvesti i odseliti se u drugi grad sa novim partnerom?

Ono što mene zanima, ako se predomisli na CZSS, dali ja mogu odustati od sporazumnoga raskida braka, jer uvjet za sporazumni brak je da meni ostavi dijete. Pa nek ide onda ona tužbom za raskidd braka, pa ću ja rastezati maksimalno samo da dijete bude što duže u mojoj blizini. Bitno mi je da djete ne mjenja odmah naglo sredinu i odmah ide u stan sa novim njezinim partnerom, jer mislim da je to loše za dijete. A ako sve bude ok, možda dijete i prepustim njoj nakon godinu dvije, jer odnose planiram zadžati dobre upravo zbog djeteta, ne pomaže mi da se nas dvoje svađamo. Što je tu je, sami smo si krivi što se rastajemo. Dijete mi je najbitnije da trpi što manje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sad tu ne razumijem sta vi ustvari hocete? Pisete da zelite dijete a nakon toga da cete ga mozda prepustiti njoj nakon godinu, dvije. Morate prvo rijesiti sa sobom neke stvari a tu je i pitanje alimentacije koju placa roditelj koji ne zivi sa djetetom. Sta ste tu dogovorili? Ukoliko se ona predomisli i zatrazi da dijete zivi s njom a CZSS je u tome podupre, sud ce privremenom mjerom odluciti kod kojeg roditelja ce dijete zivjeti do okoncanja razvoda i koliko ce drugi roditelj novcano pridonositi mjesecno za uzdrzavanje djeteta kao i odrediti vidjanja roditelja kod kojeg djeca ne zive.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ona moze otici i bez razvoda

razvod, sprazumni razvod vam je ista stvar samo sto i vi placate trosak a inace ona mora platiti tuzbu, inace to je isto

 

nemojte je ucjenom vabiti u "sporazumni" razvod

 

bolje sastvite ugovor, dogovor i ovjerite kod jb gdje vam ona ce placati 200 kuna mjesecno za uzdrzavanje i tako je osigurajte od neizvjesnosti vase tuzbe

 

meni je nesto slicno bilo na snazi do skolske dobi i bilo je prepreka "centru" da ukine 50/50 vremena dogovor

 

Ažurirano

 

za razliku od Mario 77 ja razumijem i podrzavam vasu zelju za tranzicijom i postizanjem modusa vivendi

naime to je majka djeteta i kao treba vas oca tako treba i nju majku

 

za alimentaciju je u pak Mario 7 u pravu, ako joj ne zagarantirate malu alimetaciju mogla bi se preplasiti pa traziti djete i na taj nacin se osigurati od presude.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Savjetujem vam da si date vremena i ovo pročitate:

http://www.gradjanska-akcija-official.com/korumpirani-sustav-czss/

.

 

ovo je sve istina cinjecni opis je dobar ali je objasnjene manjkavo,pesimisticno, defetisticko

 

sasvim drugi stvari dovode do ovakve interakcije izmedu otaca i centara

 

u pitanju su sasvim obicne ljudske prizemne stvari a ne teorije zavjere

(sve i ako su i istinite i dizajnirane da iskoristavaju ljudske slabosti, opet to ne amnestira ljude)

 

prvo nedostake i pogreske oceva ili centara? ili moje iskustvo?

 

u centrima rade robovi

mentalno je njihovo ropstvo i vezani su za te ustanove i vjeruju da ako budu izoceni, eliminirani da je to kraj zivota za njih

djelatnici centara (isto tako i sudova, elektre, ht, komunalca itd) djeluju u psihopatskom okruzenju kako po veritkali tako i horizontalno medu zaposlenicima jednakog ranga.

 

to su mjesta gdje se odvijaju stalne borbe, za napredovanje, za odrzavanje utjecaja itd

 

i sad kad se pojavi otac oni odigraju par naucenih poteza i voilà otac je efikasno skinut sa liste poslova. Empatija je djelatnicima potisnuta, oni ne vide da su napravili zlo covjeku i ne zele shvatiti da ce izazvati traume i patnje djece.

 

a ti oci dolaze sa vec zapustenom i optereceno eskaliranom vezo i sad bi oni da im drzava dade za pravo

 

kako da ne

 

ne mogu oci pobjeci od toga da su oni sukrivci za raspad veze

 

nedostatak hrabrosti, nedostatak znanja, intelektaualna ljenost za stjecanem potrebnih znanja je neugodna istina koju valja sebi priznati

 

kad dolaze pred djelatnike centra ili pred sud, oni paradoksalno, premda dobro znaju da je drzava u rasulu ipak dolaze naivno i nepripremljeno, krotko idu na....

 

mlohavost, nespremnost da preuzmu stvari u svoje ruke, strah, taj kukavicluk i nedostatak osobne hrabrosti su temelj za ono sto ce tu proci

 

ako sad onaj tko ovo cita ima neke nasilne misli, nasilje kao da je ovdje to alternativa onda je zrtva zablude lazne DIleme

 

znanje je ono sto covjeka moze imunizirati od utjecaja kombinacije napada i skretanja fokusa.

nekoc su lovci da bi priveli kraju u lovu potjeru pasa za lovinom tragove prekriili komadima smrdljivih crvenih haringi pa bi se psi odmah presaltali na njih a zaboravili divljac

 

to nam rade ili pokusavaju raditi na razne nacine, a uspjesni mogu biti samo ako nismo svjesni te namjere

 

zatim napadima ad hominem (namjerne uvrede, lazi, lazne monstruozne optuzbe, sramocenja, sugestije po naciji, vjeri, seksu itd) uspjevaju dobiti snaznu emotivnu reakciju a koja moze dovesti do snaznih rijeci prelasnog govora i gestikulacije

Opet ako znamo, ako smo svjesni tog sto pokusavaju, kakve su im sanse za uspjeh?

A ako smo mrvicu lukaviji pa ih pustimo da vjeruju da im ide pa ih pocnemo voziti sve do daske koju smo im nasapunali? Jesmo li tada okrenuli situaciju u svoju korist?

 

Pa zasto bi se odali gubitnistvu i kuknjavi kad sa nesto inteligencije mozemo spznati da imamo amoralnog a time i nuzno inferiornog protivnika?

 

Ne bojte se zatvora!

Ja sam valjda dva puta prenocio a jednom cak i tri dana bio.

 

Urnebes :)

I tako mene oni skinuli sa aviona i maricom cijelu noc vozili doma, na more. A zatvorski cuvari prvo gledaju i ne kuze a ond se pocnu smijuljiti. Ja u sarenom drustvu pritvorenika, prekrsajaca, mladih kriminalaca donio dasak daleko svijeta i ekipa prica zabavlja se, karta sve zivnilo. Cuvari su se unaprijed cerekali za facu suca kad mu ispricaju za fijasko :)

 

Sve dode na svoje. Neprocjenjivo. Pridje tako sudac na nekom eventu u u drustvo zajednickih poznanika, a ja uz neopterecen osmjeh kazem stasaloj kceri: Molim te dobro pogledaj ovoga covjeka. A on mijenja boje, izgubi dar govora i uzvrti se ne znajuci kako da pobjegne od spoznaje. Neprocjenjivo: ustavni sud, odrasli ljudi pisu presudu koja svjedoci o naporu da zatru svu svoju inteligeciju i pokazuje u kakvom mentalnom rasulu zive pod hipotekom starih grijeha od kojeg se kriju u poricanju. Neki i u ormaru:)

a prica se nastavlja, i stotine takvih prica, mozda i tisuce

bi ste li voljeli biti u njihovoj kozi?

 

zasto pisem ovo

zelim reci da sam ja pojedinac sa malim resursima koristeci samo intelekt potukao i deklasirao zlikovce koji su htjeli razdvojiti moju kcer od mene

 

kcer mi je izrasla u krasnu, uspjesnu curku

 

pa ja bih za njenu dobvrobit i planine pomicao, pa kamo li ne malo se prepirao sa nekavim glupacima

 

na zalost nas problem, problem balkana je niska prosjecna inteligencija

namjerno sam provokativno napisao zabranjenu, politicki nekorektnu rijec koja oznacava zemljopisni pojam, jasan svakom to bazi pogled na kartu naseg kontineta

 

ako vasje strecnulo pa ste imali potrebu usprotiviti se herezi onda niste slobodni

rob ste

mentalni rob

a premda je i lako manipulrati takvima, pravo je pitanje u sto takvi trate zivot?

reci cu vam ja: oni a to smo svi mi, neki u vise a neki manje aspekata, brinu da se netko ne bi izdigao sa tog mentalnog dna

 

a zivot je lijep,

ovdje potok tamo cvijet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovo je sve istina cinjecni opis je dobar ali je objasnjene manjkavo,

To je radna verzija teksta koja je nedovršena i nije ni trebala biti objavljena (ali danas kad pošalješ djelove teksta da čuješ konstruktivna mišljenja, onda evo drugi to čak i takvo objave - toliko su neki očajnici željni da se dozna istina.

Pravih objašnjenja u tom djelu knjige i nema.

 

prvo nedostake i pogreske oceva ili centara? ili moje iskustvo?

 

u centrima rade robovi

mentalno je njihovo ropstvo i vezani su za te ustanove i vjeruju da ako budu izoceni, eliminirani da je to kraj zivota za njih

.... Empatija je djelatnicima potisnuta, oni ne vide da su napravili zlo covjeku i ne zele shvatiti da ce izazvati traume i patnje djece.

 

a ti oci dolaze sa vec zapustenom i optereceno eskaliranom vezo i sad bi oni da im drzava dade za pravo

 

nedostatak hrabrosti, nedostatak znanja, intelektaualna ljenost za stjecanem potrebnih znanja je neugodna istina koju valja sebi priznati

 

kad dolaze pred djelatnike centra ili pred sud, oni paradoksalno, premda dobro znaju da je drzava u rasulu ipak dolaze naivno i nepripremljeno, krotko idu na....

 

Vrlo jednostavno i kratko - ovakvi postupci na CZSS su potpuno nepotrebni i ja bi ih ovog trenutka ukinuo i djelatnice koje se time bave otpustio ili prebacio na druge poslove.

Bolje bi bilo da roditelji odmah dođu na sud.

To bi bilo jeftinije za društvo i manje traumatično za sve sudionike.

 

Postupak na CZSS zapravo nimalo ne pomaže roditeljima koji žele surađivati na dobrobit djece, a onima koji su u konfliktu samo neizmjerno potiče i produbljuje konflikt.

 

Preporuke koje CZSS daju sudovima su praktično sve iste i glase - preporučujemo da dijete ide majci. Doslovno.

Paradoks je da ti i takvi CZSS rade najviše problema (umjesto da ih razrješuju) upravo u onih možda 10-15 % razvoda koji su visokokonfliktni, i kada je u većini takvih slučajeva već na prvi pogled jasno da bi otac vrlo vjerojatno bio bolji izbor.

 

Zar svi očevi koji očekuju minimum objektivnosti od tih službi uistinu jako griješe?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je radna verzija teksta koja je nedovršena i nije ni trebala biti objavljena

 

Vrlo jednostavno i kratko - ovakvi postupci na CZSS su potpuno nepotrebni i

Postupak na CZSS zapravo nimalo ne pomaže roditeljima koji žele surađivati na dobrobit djece, a onima koji su u konfliktu samo neizmjerno potiče i produbljuje konflikt.

 

Zar svi očevi koji očekuju minimum objektivnosti od tih službi uistinu jako griješe?

 

dobar je to tekst, to je istina sve sto je napisano

 

za ukidanje centara ili samo njigove uloge trebalo bi napraviti prijedlog i pokusati ga popularizirati i primjeniti

 

ako netko to zeli i vjeruje u to moze bez grca i napora napisati kvalitetan tekst kojeg nece trebati braniti, govrit ce sam za sebe

 

medutim interes drustva su radna mjesta, a i bilo kakav oblik institucije jednom kad nastane, kad zazivi se bori da ostane na zivotu i zeli bujati, dobivati na vaznosti i trositi sve vise resursa

 

i njie problem u tome, to je dobro jer se tako stvara nova vrijednost koja se onda dijeli i raspodjeljuje u obliku novca

 

a problem jest u tome sto nemamo samosvjest pa stvaramo lose institucije koje su kao i mi sami i imaju nas duh destrukcije. lazi, nerazuma, samoobmane

 

mi smo kultutra visokog konteksta... jos jedna nespretna fraza a koja znaci otprilike da da ono sto mi govorimo ne ovisi o istini i o cinjenicama nego je zbog toga sto govorimo sa namjerama da zeznemo ili se potajno okoristimo, to sto govorimo visoko je zavisno o kontekstu, o situaciji o akterima..

 

Tako cemo kad na je interes neutralan glatko priznati nesto sto i inace jest razumljivo.

Ali za identicnu stvar cemo primjeniti sve moguce vrste izbjegavanja a bi lagali sami sebe jer nam istina (vise) nije u interesu.

 

I ovo ide od banalnih pa preko bitnih i sve do stvari o kojima ovisi zivot.

 

Stoga nije realisticno da ce radi toga sto je to ispravno biti to napravljeno (to dokidanje prakse centara).

 

uostalom, ne samo centri nego velika vecina drzavne sluzbe je ne samo nepotrebna nego i parazitska prema ljudima koji se daju joj pod vlast.

 

Da (i) ocevi jako jako jako jako grijese.

Oni su te greske pociili puno puno vremena prije nego sto su dosli pred robotizirani stroj od tog jadnog centra.

Taj jadnjikavi centar samo vrsi grotesknu nakaradnu rutinu- igru..

 

Ali ne zato sto ih neka mracna sila tako zombizira i programira!!!!!

 

Nego samo i iskljucivo samo zato sto je to tako njima najlakse. Taj uhodani put, navika se uspostavila jos u vrijeme porodicnog zakona i kad je doslo do konverzije napravili su nekakvu nakaradnu praksu, i ta praksa se polako razvija, sama kao da je zivo bice, koje zivi u svijesti primatelja placa pa su oni ti koji u skladu sa svojim slabostima i nedostacima minimalno razmisljaju o tome sto rade zato da imaju sto maju kognitivnu disonacu, zato da im bude, lakse, brze, da ih nitko bitan (insajder) ne proziva itd..

 

Ali nikako ne vrijedi, nepotrebno je i stetno gledati na te ljude kao na neprijatelje. A ako se neprijateljski ponasate onda cete zaista i stvoriti neprijatelje od njizi:)

 

Oni jesu ponekad karakterne nule, i zlikovci, ali vecinom su prosjecni ljudi.

 

Ako bismo i mi sami potegli vezu, platili mito, prevarili slagali samo da nas ne uhvate, kaoko onda to njima zamjeriti? Naravno lako u kulturi visokog konteksta:)

 

Ali ako sebi oprostimo mozemo i njima. I onda im pocnemo pomagati tako sto im otkrivamo istinu, prijateljski i s dobrim namjerama i u pravoj mjeri.

 

 

Dehumanizacija je zamka u koju se moze uloviti gotovo svatko. Bilo na strani onoga tko je dehumaniziran ili kao polako naviknut dehumanizator.

 

Ocevi moraju sami sebi priznati da su bli dio problema, da su svojim necinjenjem i nepoduzimanjem onoga sto se moralo poduzet upali u glib.

E onda kad to postignu, nece se dati impresionirati sa ritualima u centrima.

Onda ce doci sa pripremljenom poslozenom izjavom u galvi i sigurno ce izbaciti bilo kakve djelove koji bi se mogli izvrnuti, i na fini i pristojan kulturan nacin ce kazati i dokazati da im zene rade emocionalno i drugo zlostavljanje i to da daju sazeti opis ponasanja i kazu da je to to i to ponasanje, stetno na taj i taj nacin pa da onda inzistiraju da to ude u zapisnik, i da procitaju zapisnik prje potpisivanaj (ako se to jos radi, od mene su trazili) i da ne stavljaju potpis sve dok se ne ispravi svaki detalj, pa da ga onda slikaju

 

eto ja sam i sam bio tamo i to sto su tri cetiri gospodje graktale na mene, nije me uplasilo,

(penicilin je da ih posramite, kazete malo kazete efektno, nikak ne verbalno prijetiti, ali nek se one same prepadnu u takav kontekst ih stavite-ovdje morate biti britki,nema recepta ali samouvjerenost defiitivno pomaze)

I to sto su se izgovarale nije me impresioniralo: vas problem, ne ticu me se vasi problemi, ako ste nesposobni dajte otkaz pa nek radi tko moze i zna, (miran tih pomirljiv ton, ne patronizirajuci i uz lagano sarmiranje) i postale su krotke i prebacile se u stealth mod, ali kad su i tu lupile u problem one su odustale , neke odmah a i posljednja vec nakon nekih cetiri pokusaja. dosadilo im je gubiti a paranoja im je bivala sve jaca

 

 

Sablona se zna zar ne? pa kontradjelujmo, kompenzirajmo

 

ne mozete ocekivati nikakvu objektivnost u nakardnoj drzavi u kojoj je ama bas sve nakardno

sve je ritualizirano,

 

lazna dilema je samonametnuta!

 

pokusajte shvatit da nije ili taj ritual ili katastrofa nego da postoji neograniceno more mogucnosti

 

da bi se uspjesno debatiralo treba nauciti razlikovati dobro misljenje od losega, i to tako da se nauci tih deset, dvadeset najcescih bezlogicnih nacina vodenja jalove, maliciozne, pretenciozne, negativne komunikacije

 

premda izgleda da je glupost neograicena, zapravo nije

mnogi pametni ljudi su opisali i dobro objasnili glavne nacine logickih zabluda.

 

uz steceno znanje tu vam je i zeludac, kad se "stisne" neko vam nanosi nepravdu, e sad usporedite to sa svojim znanjem, otkrijte sta je na stvari, prihvatite da ne moze biti vise konstruktivnog razgovora i povucite se iz rasprave, odnosno sad vec shvacate: iz prepirke

 

i onda, ako je neki formalni postupak, ne obaziruci se na takvu drugu stranu kazite svoje, trazite da se zapise od rijeci do rijeci i protivite se navodima suprotne strane jer da su potpuno neistiniti

 

nije objektivnost ono sto fali i centrima i ostalima, oni su jednostavno liseni zdravog razuma i nemaju svoj deklariranu svrhu

 

njihova iskljuciva svrha je da vuku mjesecna primanja i ostvare pemsiju

ako koji pojedinac ima nekavu "plemenitu" misiju onda sva je prilika pati od grandioznog ega u nekom poremecaju osobnosti

 

Oni sto vam potajice pomognu savjetom ili pokazivanjem necega sto niste znali sami su dobri ljudi koje to stanje smeta ali nemaju hrabrosti za odlazak

 

ako ste to vi napisali, onaj tekst na onom linku, on je brilijantan, sve ste pokrili

 

nadam se da cu vas potaknuti da trazite realisticne nacine pariranja tom izopacenom postupku u centrima

to sa ukidanjem je nepotrebno umaranje

 

knjiga sa do i don't za oceve koji ce se naci u toj situaciji moze biti diverzija u srce centrima

ako dobro promislite kako bi ocevi mogli subverzivno djelovati, samo izjavama, samo protestom to bi efektiovno razorilo tu instituciju

 

zamislite da ocevi imaju, na raspolaganju jednu te istu izjavu koja potkapa onaj njihov jedini nazaz

 

a da u psihotestovima kojih oni nemaju beskraj "baterija" samo ono sto su pokrali, prepisali i zlouprijebili od Amerikanaca, pa kako bi bilo da im se i tu uvali kajla?

 

ocevi tu nemaju sto izgubiti, ionako je 100% protiv njih

a da vecina oceva dolazi sa spremnim diktatom, veliki strah bi se javio, paralizirajuci strah u centrima

 

opet kazem vam lako je centrima sa ocevima koje su zene uvukle u ciklus, u zatvorenu petlju nekvalitetne komunikacije i ponasanja

 

e onda treba sad i tu prirucnik za tate

kako prekinuti ciklus

 

pa kako izbjeci alimetnacijski reket

 

evo ja podijelio ideje

subverzivne neko ce kazat, ali ce taj pogrijesit jer taj zamislja da drzavni namjestenici djeluju iz zle namjera, a u stvari samo njeguju najgore ljudske osobine i vape za pomoci da se reformiraju

vape u dusi

da ne moraju tratiti zivot u toj nocnoj mori za savjest i dusu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako ste to vi napisali, onaj tekst na onom linku, on je brilijantan, sve ste pokrili

 

Zahvaljujem na komplimentu.

Ali taj tekst je uistinu tek polovično obradio temu , to je tek radna verzija. Postupanje sudova još nisam pravo ni načeo, a ni razdoblje nakon završetka procesa rastava.

I analizu poslijedica.

 

Ako vam se sviđa, evo još jedan tekst za javnost:

https://www.academia.edu/11991068/Istina_o_obiteljskom_nasilju

I to poglavlje sam u međuvremenu proširio s nekoliko stranica.

 

Ova dva poglavlja čine tek možda petinu buduće knjige, ali taj dio sam odlučio poslati novom sazivu Sabora.

 

ako dobro promislite kako bi ocevi mogli subverzivno djelovati, samo izjavama, samo protestom to bi efektiovno razorilo tu instituciju

Problem je što su ljudi uglavnom opoortunisti, pa na kraju bojkotiraju i brak, i imanje djece, pa na kraju ti centri više i neće imati posla . Danas se sve više pišu knjige o tome, preporučujem ovu od Helen Smith izašlu prošle godine :

http://www.amazon.com/Men-Strike-Boycotting-Fatherhood-ebook/dp/B00APDFXKO/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1378340762&sr=8-1&keywords=men+on+strike

 

Ali kako ovakvo pisanje o problemima ovdje nije popularno, ostatak ću odgovoriti na PP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na komplimentu.

............. Postupanje sudova još nisam pravo ni načeo,

 

a ni razdoblje nakon završetka procesa rastava. I analizu poslijedica.

 

 

Problem je što su ljudi uglavnom opoortunisti, pa na kraju bojkotiraju i brak, i imanje

 

Men-Strike-Boycotting

 

Ali kako ovakvo pisanje o problemima ovdje nije popularno, ostatak ću odgovoriti na PP.

 

postupanje sudova nije dobro ali je potpuno determinirano, potpuno predvidljivo, pa kao takvo je i potpuno podlozno "zakonitostima procesa"

ovim uvjetovano dobro postavljena strategija jamci 100% uspjeh u okviru moguceg

 

taj raspon moguceg je jako mali i nedovoljan, ali vjestom taktikom dade se mininimalizirati steta

 

krucijalno je medutim da covjek shvati da je sam postupak pa i ishod postupka posve nebitan, medutim pod kontrolom to sve treba drzati za jedini cilj a to je dobrobit djeteta kroz sacuvan od unistenja i jos stalno izgradivan i poboljsavan otac-djete odnos.

 

U tome smislu pravosude je savrseno za kupvanje vremena sasvim dovoljno ga se moze protratiti da djelovanje suda bude irelevantno, jer djete je vec kroz protek vremena doslo u novu fazu djetinjstava.

 

zato je potrebno "smrzuti" situaciju na povoljan nacin, i vjerujte to se moze, nemojte se nikad obeshrabriti, cak i kad idu kranjne nekorektno protiv vas, cak sto vise onda imate vise "municije"

 

zenska cud je kakva ono rabota? no dobro pjesnik je nije uspio dokuciti

da li evolucijski ili iz objesti jer zivimo u dobu kad pravih problema vise nema pa smo umislili sto-sta, zene trajno isprobavaju muskarca

kad muskarac ne moze, ne zeli, ne zna prihvatiti izazov ili se ne bori fer (pasivno agresivan postane) onda odnos prolazi cikluse nekonstruktivnih odnosa.

 

Ako ga zena "isprobava" muskarac ima dvije opcije i za obje treba hrabrosti: ili da nade novu zenu ili da zadominira i tako zadovolji zenino emocionalno misljenje. Emocionaln orazmisljanje nema dodirnih tocaka sa racionalnim, emocije posve potisnu razumno razmisljanje.

 

Ako muskarac pak nema hrabrosti pa izabere kukavicke nacine obrane onda odnos ide u pogorsanje. Materjalna pitanja presuduju ishodu, ili se trajno zlostavljaju (emocionalno,intelektualno) ili idu u rat razvodom, alimentacijom, alijenacijom djece.

 

Ona knjiga koju ste preporucili se bavi muskarcima koji su odlucili da izbjegnu rizik tako da se uopce ne upustaju u sve to...

 

ovaj forum pati od nedefiniranja pocetnih stavova, nema jasnih vrijednosti, savjeti dobiveni na taj nacin mogu biti takticki izvrsni ali istovremeno raditi protiv interesa toga koji pita savjet a trenutno je ostrasten i ne shavca sto cini

u ovom forumu neki moderatori i neki diskutanti ponekad zrace stav da je bitno tko govori, kakve su mu strucne kvalifikacije a ne snaga argumenata. ovo je jos jedna logicka pogreska a ova i mnogo drugih neosporavano zive u nasem mentalnom i medijaskom prostoru

 

condiciones sine quibus non, ono bez cega se ne moze ostvariti dobrobit sviju jesu poznavanje losih ponasanja (bez osuda ili malicioznih intencija iskoristavanja takvih slabosti) i poznavanje loseg razmisljnja, logickih pogresaka(l zabluda fallacies)

tako je moguce stremiti ka dobrim i kvalitetnim rjesenjima izbjegavajuci dugotrajno koprcanje u losim a vec poznatim, shvacenim na davnim tudim pogreskama

 

treba se fer sukobiti!

 

iz teorija igara je jasno kao dan da ako ustrajemo na ovome stanju koje vlada sada mozemo jedino ovako stgnirati i to u najboljenm slucaju ili da nam se raspadne civilizacija a tada ako se to desi ovi "problemi" izgledati nestvarni

 

i da, na zalost velika vecina ljudina svijetu je ili izgubila civilizaciju ili je nikad nije ni iskusila

 

i nitko nam nije kriv, sami smo slabici, nema opravdanja, okolnosti su nam odlicne a percepcija pesimisticna, i sama zelja i potreba za trazenjem opravdanja je jos jedan indikator loseg-slabog-nejakog karaktera

 

oni koji procitaju ovo imaju sad priliku preispitati da li se bas bas moraju tako rigidno ponasati i preispitat ce zasto

 

sa pet puta postavljenim pitanjem "zasto" mozete dobro shvatiti stvari:

 

pitajte se zasto zelite nesto napraviti, pa dajte sebi iskreni odgovor, i onda se pitajte zasto je to tako kako je izasllo na tom nivou i onda zasto je to bas tako i zadnji peti put ste vec puni postovanja i divljenja ako ste bili iskreni i posteni

 

i da: dragi tate, ta neka koja je, znam kakva, vjerujte mi, ipak vam istovremeno i korisna jer mozete i morate je iskoristiti kao mamu, tu je poticite i popravljajte a za sve drugo nadite novu, ima ih ihi hi :)

 

centrasi: nema vam spasa :) salim se, pokusajte naci balans i ne otvrdnjavati svoju dusu pa ako uspijete zivot ce vam biti malo i ljep a ne samo zatomljivanje straha

 

sudovnjaci: uhvaceni ste u stroj, melje vas a tako su rijetki koji se usude uopce razmisljati. Sto ce bit kad jednog dana dogurate do pemsije? Hocete li i onda vrtiti u krug misli koje opravdavju sto cinite? Hocet biti olupina ili slobodni i veseli?

mame: samo tako:)

ovo ovdje je bilo potrebno iznjeti na dobrobit svih participanata, a ja se sad selim u drugu kulturu

 

i jos jedna misao za kraj:

 

zasto je moje neortodksno pisanje tako uznemirujuce?

ta, onaj tko je programirao ovo nema teskoca da duzim nego obicnim tekstom

nigdje ne pise nista lose, nigdje se potice nikoga da radi protiv sebe ili drugih

 

mooozda je stvar u dvije tri miskoncepcije, zaboravljam hrvatski, to sam iscupao iz engleskog, no prelazim na stvar:

 

vjerovanje ili dojam da je "tamo" "zapad" jedna mala monolitna skupina koja pozorno jos k tome prati sto se zbiva u nas, a svi se pozivamo na "kako je to vani" je nesto sto moramo razbiti kod sebe cim se ulovimo u takvoj raboti

 

dojam, nepokolebljiva vjera da smo superiorni tome "vani" (bolje jedemo, znamo zivjeti nasuprot njima, pametniji smo, i jos..) a oni su akcidentalno, slucajno "bogatiji" pa eto lako je njima, i onda iz toga ceprkamo i uzimamo njihova dostignuca koja nam imponiraju a s visoka i sa gadjenjem frknemo na mnoge stvari. Razmisljanje je ovo sto je prisutno na veliko i ogromno nam steti, razara nas, sluzi za prikrivanje osjecaja inferironosti, samozavaravnje ---rjesiti se toga, takvih misli! Nema superironosti nase, ne smije biti potrage za "najboljim na svijetu" i stava da ili to- ili nista ne vrijedi

 

mi-oni, mi-oni ako nije nas onda je njihov, mi smo dio zapada- oni bljakfuj, Zapad je bljakfuj mi nismo takvi degenerici......... identitet bez potrebe za uljepsavanjem: izgraditi

 

 

 

evo ja sam zavrsio, ko je citao njegov problem, nisam vas ja tjerao

 

 

 

 

 

 

 

na svojoj najdrazoj obali ste

dan je suncan, jutro, nigdje vam se ne zuri

razmislajte o dragim ljudima i opusteni ste

uređeno: od coruptionbuster
tipaknje promasena sliva
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Evo supruga je u CZSS potvrdila da ostavlja dijete meni, i da ona seli u drugi grad sa novim partnerom ( baš piše u zapsiniku CZSS). Sad je ostalo još samo da se još jednom ode na sud i da se to potvrdi. Što se dešava ako supruga na tome zadnjem ročištu kaže da se predomislila i da ona želi ipak dijete sa sobom, da ga vodi. Inače dijete je curica od 4,5 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija