Jump to content

Poticaj na obrt i blokada privatnog racuna


očajnik1

Preporučene objave

Pozdrav,

Imam ideju i planiram otvoriti paušalni obrt,dakle zanima me sljedeće

Ako imam privatnu blokadu na fini da li postoji mogucnost da dobijem taj novac iz poticaja ukoliko sam blokiran na fini,takoder me zanima da li mogu normalno poslovati ukoliko mi je privatni racun blokiran tj. da li mogu koristiti zastičeni(posebni) racun za normalno poslovanje?

ukoliko ima shema "rupa" molim da mi predlozite,mozda postoji nogucnost da otvorim jdoo ili doo...

Molim pomoc unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

već sam odgovorila na ovo pitanje ranije, ali još jednom upozoravam da se poticaj od 25.000,00 kn mora vratiti ako vaš poslovni pothvat ne izdrži jednu godinu, jer ćete kroz cijelu prvu godinu biti pod kontrolom HZZ-a što se tiče poslovanja. tada ćete morati vratiti vi osobno novac.

(što se tiče pitanja na koji račun novac sjeda, s obzirom da zahtjev podnosite osobno kao nezaposlena osoba, a isplaćuje vam se tek nakon otvaranja firme, pretpostavljam da je na račun firme)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
već sam odgovorila na ovo pitanje ranije, ali još jednom upozoravam da se poticaj od 25.000,00 kn mora vratiti ako vaš poslovni pothvat ne izdrži jednu godinu, jer ćete kroz cijelu prvu godinu biti pod kontrolom HZZ-a što se tiče poslovanja. tada ćete morati vratiti vi osobno novac.

(što se tiče pitanja na koji račun novac sjeda, s obzirom da zahtjev podnosite osobno kao nezaposlena osoba, a isplaćuje vam se tek nakon otvaranja firme, pretpostavljam da je na račun firme)

 

Nažalost HZZ se služi nedopuštenim sredstvima i propisima, tojest pojedinim člancima iz ugovora koji su u najmanju ruku stetni po svakakog tko sklopi takav ugovor. Njihovo tumačenje i beskrupulozno inzistiranje na povratu svih isplaćenih sredstava unatoč činenici da ste dio izvršili se kosi sa pravima u državi.

 

Ista praksa bi se mogla primjeniti na sve monetarne institucije na jednostavan naćin, vi zatražite kredit oni vam ga odobre te potom zahtjevaju od vas ukoliko ne uplatite minimalno 12 mjesecnih rata od 36 biti ćete dužni vratiti puni iznos zajedno sa pripadajučim kamatama...

 

1. pitanje) E sad neka mi netko objasi pravno i putem pravne prakse kako je ovo moguće u socijalnoj i pravnoj državi članici EU????????????????????

 

I mi smo jedni od onih koji su pokrenuli poslovanje putem famoznih poticaja za samozapošljavanje, uredno uplatili 80% doprinosa u prvoj godini, te iste te godine raskinuli ugovor o zapošljavanju osnivača tvrtke kako bi smanjili trošak osobno i na ime tvrtke, međutim umjesto da nam se uzme u obzir ekvivalent uplaćenog i neizvršenog prema ugovoru nama je jednostavno blokiran račun temeljem zadužnice zajedno sa pripadajučim kamatama. Samim time svrstava nas se u red građanina drugog reda, HZZ je primio uplaćene doprinose i još zaradio na kamatama!!! Apsurdna je i činjenica da jedna od stavki obveznih uplaćenih doprinosa je i stavka zapošljavanje...

 

Ovdje se radi o štenim ugovorima sastavljenim od strane Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, isto kao što se radilo o nekada sastavljenim ugovorima HT...

 

2. pitanje) Molim da mi pravno netko objasni kako je moguće da druge institucije više ne sastavljaju takvu vrstu ugovora dok državne instucije koje bi trebale biti primjer u ovaj državi kreiraju ovakve lihvarske ugovore???????????????????????????

 

Molim da se jave svi koji su na bilo koji načim imali dosadašnja iskustva vezano ovaj, sličan slučaj ili su pokrenuli postupak pred sudom za ostvarivanje prava!!!!!!!!!!!!

 

Važno je da se svi oštečeni ili oni koje se takvima smatraju organiziraju i ostvare svoja prava legalnim pravnim putem i na taj način promjene dosadašnji način rada državnih institucija i pojedinaca.

 

 

:policajac::policajac::policajac::policajac::policajac::policajac::policajac::policajac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija