Jump to content

Djetetova imovina


inessskica

Preporučene objave

Zanima me dali se nekretnina ili pokretnina koja se prepiše na dijete,koje je maloljetno,može prodati danas,sutra bez dozvole socijalne skrbi?

Npr. ja bi kupila zemlju koju bi stavila odmah na svoje dijete,ali do njezine 18god ima još puno pa me zanima ako danas,sutra ja to odlučim prodati,dali sam sama u tome?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

,sutra ja to odlučim prodati,dali sam sama u tome?

niste,potrebno je odobrenje nadležnog centra za socijalnu skrb,a dodatnu kontrolu sklapanja pravnih poslova čiji je predmet imovina maloljetnika predviđa Zakon o javnom bilježništvu prema kojem svaki takav ugovor mora biti sastavljen u obliku javnobilježničkog akta (članak 53. stavak 1. točka 1.), a javni bilježnik mora provjeriti je li za njegovo sklapanje dobiveno odobrenje centra za socijalnu skrb.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a javni bilježnik mora provjeriti je li za njegovo sklapanje dobiveno odobrenje centra za socijalnu skrb.

 

to baš i nije tako . kupoprodajni ugovor potpiše jedan od zakonskih zastupnika (otac ili majka). ali stečenu imovinu nije moguće prodati bez odobrenja CZSS. stečenu imovinu možete prodati ali samo radi potreba malodobnog djeteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za konkretnu stvar,koja se odnosi na raspolaganje imovinom maloljetnika,a ne slučaj kad maloljetnik stječe imovinu,ugovor mora biti u obliku javnobilježničkog akta.

Do potpisivanja ugovora od strane zakonskih zastupnika uopće neće doći,niti će se otpoćeti sa sklapanjem istog,ako nedostaje odobrenje CZSS.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u Osijeku to nije tako.

kupiti nekretninu malodobnom djetetu možeš ali je nemožeš prodati bez suglasnosti CZSS.

tako i jest,i ne samo u Osijeku,no u ovoj temi se piše o prodaji imovine maloljetnika,

,zanima me ako netko ima iskustva kada se prodaje nešto što je na maloljetno dijete

………………

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija