Jump to content

kaznena prijava protiv ovlaštene osobe jdooa, radi izdavanja bjanko zadužnice


virtalni

Preporučene objave

poštovani,

 

ima li osnova za podnošenje kaznene prijave protiv osobe ovlaštene za zatupanje jdoo-a, odnosno osobe koja je potpisala bjanko zadužnicu, radi izdavanja bjanko zadužnice čija naplata nije moguća (zadužnica vraćena od Fine) radi nepostojanja otvorenog računa danoga društva u trenutku izdavanja bjanko zadužnice?

 

takodjer isto pitanje, ali za fizičku osobu koja je izdala bjanko zadužnicu iako je u trenutku potpisivanja iste bila već u blokadi?

 

hvala lijepa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

radi se o podstanaru (muž i žena), kao jamstvo plaćanja su dali zadužnice na svoje fizičko ime, ime majke od muža, te od firme. - ostali su neki dugovi (najamnina, režije, neki posuđeni novci, ...) te sam se pokušao naplatiti tim zadužnicama.

a navedeni muž i majka mu su već u blokadama, a od firme se zadužnica vratila, dok sam kod žene prvi u redu naplate...

pa me zanimalo da pokušam podnijeti kakovu kaznenu prijavu u smislu prevare, jer do svojih novaca ne mogu doći tj naplatiti se...

(ugovor o najmu stana sklopljen s mužem, na neodređeno, neovjeren kod JBa...) a sve ostalo su bili usmeni dogovori...

 

hvala lijepa još jednom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

najkraće rečeno, ako su doista u vrijeme predavanja zadužnice vama bili u blokadi (predali nenaplativo sredstvo osiguranja plaćanja), ako ništa po tim zadužnicama nije naplaćeno, može se govoriti o tome da postoji osnovana sumnja da su postupali s prijevarnom namjerom, odnosno htjeli počiniti prijevaru ili prijevaru u gospodarskom poslovanju (odgovorne osobe i trgovačko društvo)... međutim, ako je bilo što od dužnog iznosa naplaćeno, neka državna odvjetništva imaju praksu odbacivati kaznenu prijavu, tvrdeći da se radi o građanskopravnom odnosu, a ne o kaznenom djelu.

 

ali G-man je u pravu: ništa vas ne košta podnijeti kaznenu prijavu pa vidjeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uskoro će biti mjesec dana od predavanja bjanko zadužnica, te kao što sam rekao niti 1kn nije naplaćena od 3 fizičke osobe, dok mi se od pravne osobe vratila zadužnica radi nepostojanja otvorenoga računa jdoo...

 

- iskreno, nikoga mi nije cilj kazneno goniti, no ako je to jedini način da dođem do svojih novaca onda sigurno hoću...

 

hvala vam lijepa još jednom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija