Jump to content

Blokira mi gospodin račun jer mu je netko drugi dužan..


Mekees

Preporučene objave

Pozdrav svima najprije :zivili:

 

 

 

Ovako, dogodila mi se situacija da mi je jučer sjela neka GOSPODIČNA na račun bjanko zadužnicom koju sam potpisao prije 5 godina za jednu firmu za koju sam radio. To smo svi morali potpisati koji smo radili da se šef pokrije ako bi mu neko ukrao robu il novce. To se nije nikad desilo, radio sam samo mjesec i nešto sitno i potom otišao s firme. Kasnije čuo da je bilo raznih problema jer su radili na granici legalnog itd..ugl zadužnica je tamo ostala jer nikako nisam mogao doći do kontakta niti osobe koja bi mi to mogla vratiti. Pa tak sam i zaboravio na to.

 

I tako jučer skužim da mi je račun u blokadi, danas ujutro otišao na FINU i saznao tko..al mi nije bilo jasno zašto. Al da skratim priču:

došao sam do kontakt broja te osobe i nazvao..na kraju se ispostavilo da je ta GOSPODIČNA na zahtjev svojeg TATE blokirala račun na svoje ime jer je taj šef bio dužan tom tati i ovaj nije imao novce da mu da nego mu je dao zadužnice koje je imao..

Pa sad mene zanima koja su moja prava ako ja NEMAM nikakvog stvarnog duga prema tom čovjeku a on ima zadužnicu koju je odlučio aktivirati jer mu fali love. A ja bome ne radim i služim svaki mjesec da mi neko to nepravedno i bez ikakvog temeljnog razloga to uzima.

 

I ne poznam te ljude niti sam ikad bio u kontaktu s njima, bilo poslovno il drugačije. Taj dogovor koji su imali njih dvojica jer mu je jedan posudio lovu mislim da se mene ne bi trebalo ticati..pa mada imao bjanko na neki iznos. al opet, to nije iznos kojeg sam ja uzeo ili nešto slično..

 

Hvala i lp :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da ovdje ima elemenata kaznenog djela jer Vi nemate niti ste imali bilo kakav poslovni ili dužnički odnos sa GOSPODIČNOM i zadužnica je poslana na Vaš račun bez osnova. No nejasno je zašto Vam bivši poslodavac nije vratio zadužnicu (iako nije jasno zašto ste ju uopče i dali) i kako je GOSPODIČNA došla u posjed iste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne sjećam se više svih detalja koji su se onda izdogadali zašto je to ostalo tamo. Poslodavac nije ni prijavio ni plaćao doprinose i to ga je dovelo u određene probleme. Ta gospodicna je vjerojatno samo ime, jer njezin otac traži dug od mojeg bivšeg poslodavca..pošto on nije imao novce, dao mu je zadužnice. Evo tako sam ja shvatio to sve kad sam pričao sa tim gospodinom..

A taj gospodin je vjerojatno neko tko je dao svoju ušteđevinu u mutne poslove

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

No nejasno je zašto Vam bivši poslodavac nije vratio zadužnicu (iako nije jasno zašto ste ju uopče i dali) i kako je GOSPODIČNA došla u posjed iste.

 

nije na pravi način zatražio povrat zadužnice.

da je povrat zadužnice tražio pismeno sad bi imao dokaz da zadužnicu nije dao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To sam još jučer saznao...zadužnicu je dobio od bivšeg šefa koji mu je dužan pa mu je dao zadužnice da si naplati dug. On se brani s tim da si mora od nekud vratiti dug....al i dalje nema pravo to napraviti na temelju zadužnice jer mislim da mora imati opravdani razlog za to, a pošto on mene ne pozna, kao ni ja njega to je besmisleno....kao da neko nađe nečiju zadužnicu na cesti i ide ju naplatit u svoju korist čisto zato jer mu fali love..

 

Rekao sam mu za kaznenu prijavu al očito on smatra da je u pravu pa je rekao nek samo prijavim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nažalost, protiv izravne naplate na fini nema spasa, nema žalbe, nema nikakvog načina. također je problem da se ono što je u zadužnici napisano, automatski smatra istinitim, jer je zadužnica ovršna isprava i kao takva je vrlo opasna. smatram da ste vi oni koji biste trebali pokrenuti sudski postupak radi osporavanja te zadužnice (ali na koji način, zaista nisam stručna) ili radi stjecanja bez osnove, jer dužni niste bili. i to protiv gospodične i njezinog tate. neće biti naodmet niti da kazneno prijavite svog bivšeg šefa, gospodičnu i tatu za neku vrstu zloupotrebe (ali opet, nisam dovoljno stručna da vam predložim kakvu).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na linkovima :)

...mislim da nisu upisane u sudski registar nego je gospodicna naknadno upisala svoje podatke na zaduznicu i aktivirala je kod fine, tj poslala zahtjev fini.

 

Kako je fakincina već rekao...nema nikakve osnove za puštanje na naplatu jer je pustio na naplatu netko slučajan kojem treba lova. Kao da je netko na cesti našao i odlučio ju naplatit u svoju korist..

 

@Ruby

..djelatnica na fini mi je rekla da je to nepravomoćno i da imam 60 dana da se žalim ili prijavim tu osobu ako smatram da je nezakonito (u tom smislu mi je rekla)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kaznena prijava je u izradi skupa s privremenom mjerom..

 

 

Slažem se da trebate podnijeti kaznenu prijavu.

 

Ali otiđite s tom kaznenom prijavom prije kod tih ljudi.

Pokažite im jednu kopiju prijave i recite da idete s tim u DORH. Ako to žele izbjeći, neka odmah otiđu u Finu , storniraju sve i vrate vam zadužnicu.

Bez 'ali, ako i možda'...

Neka znaju da se naplatit neće, a ta kaznena prijava baš i nije bez veze.

 

Tako bi si mogli i sebi i njima uštediti trud i živce.

Ako oni neće, bar vam neće nitko moći predbacivati da im niste dali priliku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima najprije :zivili:

 

 

 

Ovako, dogodila mi se situacija da mi je jučer sjela neka GOSPODIČNA na račun bjanko zadužnicom koju sam potpisao prije 5 godina za jednu firmu za koju sam radio.

 

zadužnica je neispunjena a potpisna. predpostavljam da nema ni datum za naplatu po zadužnici ni iznos.

 

o kakvoj pronevjeri i prijevari se može pričati ?

da je zadužnica glasila na iznos i ime?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zadužnica je neispunjena a potpisna. predpostavljam da nema ni datum za naplatu po zadužnici ni iznos.

 

o kakvoj pronevjeri i prijevari se može pričati ?

da je zadužnica glasila na iznos i ime?

 

Pretpostavimo da je netko provalio gdje su se držale te zadužnice i ukrao ih, te proslijedio trećim osobama da ih naplate.

Bi li to prošlo?

Ne bi.

 

U ovom slučaju, osoba koja je dala zadužnicu drugome da se naplati napravila je pronevjeru, jer ne postoji osnova da se ta zadužnica naplati. Ili bi se moglo tumačiti da se radi o prijevari u gospodarskom poslovanju, trebalo bi ustanoviti sve činjenice.

 

Osoba koja naplati zadužnicu sudionik je u tom kaznenom djelu.

 

Po ZOO , tako naplaćena sredstva su stečena bez osnove, i moraju se vratiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

U ovom slučaju, osoba koja je dala zadužnicu drugome da se naplati napravila je pronevjeru, jer ne postoji osnova da se ta zadužnica naplati. Ili bi se moglo tumačiti da se radi o prijevari u gospodarskom poslovanju, trebalo bi ustanoviti sve činjenice.

.

 

zadužnica nije bila ispunjena kad je potpisana .

predpostavljam da nije bilo imena, iznosa i datuma dospjeća.

na zadužnici je samo upisano imedužnika.

kako dokazati da tu zadužnicu nije dobilaosoba koja ju je i naplatila.

 

ne stavlja se potpis na prazan papir. to može koštati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zadužnica nije bila ispunjena kad je potpisana .

predpostavljam da nije bilo imena, iznosa i datuma dospjeća.

na zadužnici je samo upisano imedužnika.

kako dokazati da tu zadužnicu nije dobilaosoba koja ju je i naplatila.

 

To bi značilo da svatko tko je primio zadužnicu može istu bilo kada po svojoj volji naplatiti bilo kada i bez opravdanog razloga, iza to ne odgovarati?

 

ne stavlja se potpis na prazan papir. to može koštati.

 

Tu se naravno apsolutno slažem.

Nikad, ali nikad ne stavljaj svoj potpis na ništa za što ne znaš točno što znači.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za naplatu nekog iznosa mora postojati osnova tj. dugovanje mora postojati bilo sudska presuda, nagodba i sl. Ne može se samo tako netko sjetiti i pustiti zadužnicu nekome na naplatu. Može ali to je kazneno djelo. Prvo je kazneno djelo napravio bivši poslodavac koji je zadužnicu dao trećoj osobo za podmirenje svojih dugova, a ona je ta treća osoba na temelju ne znam čega pustila čovjeku zadužnicu na naplatu bez osnove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poslao sam ljudima sliku kaznene prijave da vide da ne blefiram jer po njihovim navodima: ''možda ja lažem da nisam dužan'' što mi nije baš logično jer ne bi onda zadužnica negdje stajala 5 godina i NE bila aktivirana od strane onog kome sam navodno dužan :)

Pokazuje samo drskost tih ljudi.

 

Ali povratnog odgovora nisam dobio i tako otišao na sud i predao zahtjev za privremenom mjerom i kaznenu prijavu. Zna netko koliko dugo bude trajalo da privremena mjera bude aktivna?

 

 

@bovu

Zadužnica je bila samo na moje ime i iznos, nije bilo napisano tko je vjerovnik.

Taj čovjek se brani s činjenicom da je zadužnica prenosiva, ali je preskočio očito onaj dio da mora postojati osnova za dugovanje koje naravno nema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija