Jump to content

Kako promijeniti vlasnistvo sa djece na roditelja


gordana42

Preporučene objave

Kupila sam stan od drzave, kupoprodajni ugovor su sklopili na nas troje kao kupce (djeca su maloljetna, kcer ima 17 godina a sin 10) ... Pri ovjeri kupoprodajnog ugovora sam prisustvovala samo ja, te iste potpisala u svoje i njihovo ime. Na uplatnici sam takodjer ja kao platitelj. No, u zemljisnoknjiznom uredu, bez obzira na moj prijedlog uknjizbe gdje stoji da se stan uknjizi 1/1 ( koji je prihvacen !!!) oni su ga uknjizili 1/3 bez da su me kontaktirankirali. Na moj upit zasto je tako napravljeno receno mi je kako drzava na taj nacin stiti maloljetnu djecu, te ukoliko zelim promjenu vlasnickog lista da se obratim u odvjetnicki ured.

Moje pitanje je ukoliko netko zna, na koji nacin mogu promijeniti vlasnistvo sa djece na sebe ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja jesam kupila stan kao jedina vlasnica, medjutim drzava tj nadlezno ministarstvo mi je poslalo kupoprodajni ugovor na kojem se i moja djeca vode kao kupci, iako naravno taj ugovor tj ovjeru nisu mogli potpisati kod javnog biljeznika jer su maloljetni te stoji moj potpis, i na mjestima za njihov !! jer sam ja roditelj-skrbnik. No, u zemljisnoknjiznom uredu je uknjizen 1/3, bez obzira na prijedlog uknjizbe i bez kontaktiranja mene kao predlagatelja uknjizbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne sumnjam u ispravnost postupanja...iako sam smatrala normalnim i ispravnim da ide na mene kao roditelja 1/1 ...samo me zanima kako to mogu promijeniti...

Hvala Vam na komentarima

nikako dok djeca ne postanu punoljetna.

kad budu punoljetni ovisi o njihovoj volji.

 

dali je stan kupljen jednokratnom uplatom ili na kredit/otplatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija