Jump to content

alimentacija - zaposlenje


halden77

Preporučene objave

poštovanje, imam pitanje u vezi plaćanja alimentacije. naime dijete je završilo srednju školu u lipnju ove godine. sa 1.7 treba početi raditi na ugovor za stalno. s obzirom da sam do sada uredno plaćao alimentaciju, zanima me dali od 1.7, s obzirom da se dijete zapošljava, treba i dalje plaćati alimentaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zanima me dali od 1.7, s obzirom da se dijete zapošljava, treba i dalje plaćati alimentaciju.

 

obveza je određena sudskom odlukom i prestaje sudskom odlukom.

nadležnom sudu podnesi tužbu radi prestanka uzdržavanja.

dostavi dokaze i kako sud odluči.

ako prestaneš plaćati a postoji pravomoćna sudska presuda mogao bi dobiti ovrhu.

ali to ovisi i o djetetu dali hoćepokrenuti ovrhu ili ne.

 

Ažurirano

 

pa ja i dalje mislim djetetu pomagati bez obzira što će primati plaću, ali ne mislim bivšoj supruzi slati za uzdržavanje

 

nisi obvezan bivšoj plaćati na račun. dogovori se sa djetetom.

bivša više ne možepokrenuti ovrhu.djete ima 18 godina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa ja i dalje mislim djetetu pomagati bez obzira što će primati plaću, ali ne mislim bivšoj supruzi slati za uzdržavanje

 

ako prestanete placali na racun tu alimentaciju bivsa vas moze tuziti u svojstvu zakonske zastupnice djeteta.

medutim to joj pravo prestaje kad djete postane punoljetno i ako joj djete na da punomoc

 

a mozda treba i vidjeti sto je sa poslovnom sposobnoscu zaposlenog djeteta, pa moze li sud shodno odluciti da djete samo prima novac za alimentaciju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

otišao do suda i raspitao se kod sutkinje, pa mi ona kaže, s obzirom da dijete počinje raditi i i imati će prihode uzdržavati će samo sebe, nisam više plaćati bivšoj supruzi uzdržavanje

 

Predajte na sud prijedlog za promjenu odluke o uzdržavanju koja će uvažiti nove okolnosti.

Neka sud ukine ili bar umanji iznos alimentacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

otišao do suda i raspitao se kod sutkinje, pa mi ona kaže, s obzirom da dijete počinje raditi i i imati će prihode uzdržavati će samo sebe, a s obzirom da da ja sam uplaćujem na njen račun za uzdržavanje, nisam više u obvezi plaćati bivšoj supruzi uzdržavanje.

da se radi o tome da bi skidaju sa liste od plaće trebao bih podnijeti tužbu za prekid uzdržavanja

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Poštovani! Imam kčer iz prvog braka koja je napunila 21. godinu. Završila je prošle godine srednju školu, no nije maturirala. Od prošle godine se zaposlila. Več 3 godine živi sa dečkom u svojstvu podstanara. Dali trebam i dalje nastaviti sa plačanjem alimentacije s obzirom da je obečala da će u 9 mjesecu izaći na maturu, te da bi onda upisala fakultet. Ne znam dali nakon takvog preioda može biti redovni student.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani! Imam kčer iz prvog braka koja je napunila 21. godinu. Završila je prošle godine srednju školu, no nije maturirala. Od prošle godine se zaposlila. Več 3 godine živi sa dečkom u svojstvu podstanara. Dali trebam i dalje nastaviti sa plačanjem alimentacije s obzirom da je obečala da će u 9 mjesecu izaći na maturu, te da bi onda upisala fakultet. Ne znam dali nakon takvog preioda može biti redovni student.

 

alimentacija je određena sudskom odlukom (predpostavljam). alimentacija se mora plaćati dok sud drugačije ne odluči. podnijeti tužbu za prestankom uzdržavanja. navest razlog (život u vanbračnoj vezi, prestanak školovanja)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija