Jump to content

Europsko izvješće


Tihomir

Preporučene objave

Za one koji nisu upuceni, EUROPSKO IZVJESCE SE ISPUNJAVA SAMO RADI IZMJENE PODATAKA, zbog niceg vise, a niti ikakvu drugu vrijednost ima, niti tko na njemu moze priznati krivnju-posto je pravnicima sasvim jasno da ne mozes priznati krivnju kada je netko drugi u obvezi(tvoje osiguranje) i da na taj komad papira napises 100 puta da si kriv-to osiguranju nista ne vrijedi jer oni isplacuju stetu i oni ce utvrditi tko je kriv!!! Izvjesce se ispunjava se samo onda kada su stranke suglasne o krivnji i samo radi razmjene podatka te da se na osnovi tog izvjesca oštećeni moze obratiti osiguranju…a POLICIJA cim je pozvana duzna je napraviti ocevid, DUZNA BEZ OBZIRA NA VISINU STETE(a svako drugo njihovo tumacenje je suprotno zakonu, te nagovaranje stranke kod malih steta da ispune to izvjesce samo da ne moraju raditi ocevid i papirologiju, te GLAVNI RAZLOG NJIHOVOG NE OBAVLJANJA OCEVIDA JE DA OPRAVDAJU NOVI ZAKON ,tj. smanjenje prometnih nezgoda!). Stalno trube da se broj smanjio, a to je samo zato jer na 2/3 ne izlaze ili kad izadu nagovaraju stranku da se same obrate osiguranju, a ne vodeci pri tom pojma o tom da ce stetnik nakon proteka vremena malo promjeniti pricu, sto bi da se ocevid napravio bilo nemoguce!

 

Dakle ako vam se desi prometna i stetnik je priznao krivnju i ako vam se cini normalan-ispunite izvjesce i najbolje odmah ravno u njegovo osiguranje, a u suprotnom zovite Policiju i ako Vam pocmu savjetovat da odete u osiguranje ili na neki drugi nacin zele izbjeci ocevid-inzistirajte na ocevidu jer oni SU GA DUZNI NAPRAVITI cim su izasli na teren!

 

Pozdrav :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ne trabunjamo bez veze !

 

 

ZAKON O SIGURNOSTI PROMETA NA CESTAMA

 

Članak 177.

 

(1) Vozači, sudionici prometne nesreće, u kojoj je uzrokovana manja materijalna šteta na vozilima, dužni su odmah ukloniti vozila s kolnika, omogućiti nesmetano odvijanje prometa, popuniti i potpisati Europsko izvješće o nezgodi ili na drugi način razmijeniti osobne podatke i podatke o vozilima.

 

(2) Vozači iz stavka 1. ovoga članka ne smiju napustiti mjesto prometne nesreće dok nisu popunili i potpisali Europsko izvješće ili na drugi način razmijenili osobne podatke i podatke o vozilima.

 

SAmo toliko !!

 

FF

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZAKON O SIGURNOSTI PROMETA NA CESTAMA

Članak 183.

 

(1) Policijski službenici dužni su izaći na mjesto prometne nesreće o kojoj su obaviješteni.

 

(2) Policijski službenik koji obavlja očevid dužan je organizirati popis imovine koja na mjestu događaja ostaje iza osobe koja je u prometnoj nesreći poginula ili teže ozlijeđena, obavijestiti organizaciju koja uklanja vozila i stvari s ceste ili zainteresiranu osobu i pružiti pomoć radi zaštite imovine ako na mjestu događaja nema osobe koja tu imovinu može preuzeti.

 

I interpretacija za one kojima trebaju dodatna objasnjenja-svaki put kad ih zovete na ocevid,odnosno obavijestite-ONI ISTI MORAJU UCINITI,A NE VAS NAGOVARATI NA DOGOVOR!!!A ONO O CEM JE MOJ KOLEGA HTIO NESTO RECI CITIRAJUCI ZAKON SE PODUDARA I SA ZDRAVOM PAMECU,AKO IH NE ZOVETE NECE NO DOCI JER NE ZNAJU ZA PROMETNU,OSIM AK SU VIDOVITI...

Stvarno si vise naporan jer na svaki moj post se nastavljas ko neki ludak-osobno mislim da nit imas razloga da to radis a sto je najgore nit znanja?! Ako vec zelis pomoci ljudima skocentriraj se na postove ljudi i pomazi njima a nemoj da ti cilj bude "pravit se pametan"! Mislim nisam samo ja to primjetio vec x ljudi ovdje...znci skini se s mojih postova i gledaj svoja posla i svoje postove..i da ne bi bilo zabune da sam ljut,jos nisam i kolegojali pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E sada će kolega pun pameti i iskustva fino objasniti svima nama ovdje pa da vidimo kako to funkcionira u praksi

 

Pošto smo dužni pridržavati se zakona dužni smo kod manjih prometnih neserća kako zakon kaže ukloniti vozila, osloboditi prometnicu za promet i izmjeniti podatke.

 

E sad, kolega pametni bi tada pozval policiju.. ok !

 

Dođe policija.. vozila 20 m od mjesta neserće, na nogostupu. Pošto je manja šteta.. znači nema recimo tragova koćenja, nema ostataka vozila na kolniku (jer smo morali osloboditi prometnicu za promet) kak bu policija napravila uviđaj ??

 

Jedino ako bi pametni kolega policiji dao neke vidovnjačke i nadnaravne sposobnosti onda bi oni mogil jel. .vratiti sve unazad i predočiti si sliku kak je to nastalo pa bi onda oni fino po cesti hodali i crtali i mjerili !!

 

E kolega.. stvarno vam nejdte.. to.. možda čitati znate. no praksa.. zato fino .. čitajte kaj drugi pametniji pišu pa možda nekaj i naučite..

 

A ovo ostalo kaj ste nadrobili to bome je ispod moje časti i nivoa da bi se na to osvrtao ! Samo nastavite sa takovim izljevima gluposti i zagarantiran vam je uspjeh na ovom forumu a bome i u životu !

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To ti je sigurno mama rekla da si ti strašno pametan pa da su svi na tebe ljubomorni je. Vidi se da si mlad i neiskusan iako bi se reklo da neke stvari zaista i jesi vidio svojim očima i čuo svojim ušima. E, vidiš, kod pravnika se smatra da oni moraju sve znati jer su ipak pravnici. A to je nemoguće. Još će puno vremena morati proći i još ćeš morati puno parnica izgubiti dok ti se ne usadi onaj pravnički stav bez brzopletosti i s dozom rezerve prema navodima protustranke.

Samo je jedna stvar važna za dobrog pravnika, a to se ne može naučiti na fakkultetu niti pročitati u knjigama - naučiti razmišljati pravnički.

Papinijan

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ti si stvarno neki jako smjesan lik...ajde spustit cu se na tvoju razinu i odgovorit ti...da, takvih prometnih imas na desetke svaki dan...manja prometna....ljudi maknu svoja vozila....dolazi policija...slika jer uvijek ima sta za slikati,barem krhotine,ak ne tragove kocenja...ALKOTEST...uzima izjave....popisuje svjedoke...jel shvacas koliko debilan odgovor ja moram pisati jednom pravniku??!!Zamisli onda koliko je debilno pitanje! Kazem ti ostavi na miru svoje postove a ljudi neka citaku sta hoce

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

wrote:

ZAKON O SIGURNOSTI PROMETA NA CESTAMA

Članak 183.

(1) Policijski službenici dužni su izaći na mjesto prometne nesreće o kojoj su obaviješteni.

 

I to samo u tri slučaja:

1. ako je nastala veća materijalna šteta (čl. 182.st.1.)

2. ako ima ozlijeđenih (čl.182.st.2.)

3. ako ima poginulih (čl.182.st.3.).

Kako po dojavi ne mogu odmah znati radi li se o TTO ili će biti samo TO (laka) to će se očevid obaviti i ako se radi o (lakoj) TO.

 

U svim drugim slučajevima, znači bez ozlijeđenih i sa manjom materijalnom štetom ( do 10.000,00 kuna) policija nije dužna izaći na mjesto pr. nesreće i obavljati očevid.

Takvi vozači, koji ne uklone vozila odmah sa kolnika mogu biti i prekrš. kažnjeni - novčana kazna od 500,00 kn.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 godina kasnije...

Meni je zamjenik načelnika PP Križevci rekao da je manja materijalna šteta (čitao je pred mnom zakon) do 300 000 kn:misli: . A što se tiče izlaska policije na mjesto događaja, kod "samo" materijalne štete, onda se prvo dobro izderu na tebe:-o : "Zašto si ih zvala?" tako da više uopće ne znaš jel ih smiješ uopće šta pitati, pa te pitaju je li treba zvati hitnu, a onda ti kažu da će ti kaznu napisati jer nisi auto maknula s ceste (a auto se ne da upaliti, valjda sam ga sama trebala gurati:-?), iza toga rade alkotest, daju ti da potpišeš papir na kojem je alkotest osobe koja te je lupila-ali ti policija nije dala da vidiš rezultate alkotest, onda naprave očevid - a ne nađu retrovizor i zaključe da ste oboje krivi, iako ja ni danas ne znam kako sam uopće ostala na cesti. Onda odeš na sud, imaš 4 svjedoka koja su čula da je dotični priznao krivicu za nesreću i sutkinja odluči vjerovat samo policajcu i normalno kriva si! Tako to ide u praksi. I da procjena policije o šteti vozila; audi star 15 god. i astra stara 5 god. imaju istu štetu od 3000 kn, s tim da je na prvom oštećen far, retrovizor i malo zguljena boja, a na drugom se otvorio zračni jastuk, retrovizor se raspao u tisuću komada, i oštećena je gotovo cijela lijeva strana auta (mijenjana su oba vrata auta). Na kraju svega moraš biti sretan što si izašao samo s lakšim tjelesnim ozljedama, obilascima doktora, nesanicom koja je trajala 2. mjeseca i činjenicom kad vidiš nekog da prelazi na tvoju stranu ceste da stisneš kočnicu do daske.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija