Jump to content

dozvola za gradnju na tuđem zemljištu


suki44

Preporučene objave

Baka mi ne želi darovati građevinsko zemljište, valjda se boji da ću ga prodat! Nego mi želi dat dozvolu za gradnju na njenom zemljištu. Mene zanima kad bi sagradio kuću jel zemljište automatski postaje moje? Ako baka umre , hoće li to zemljište i moja kuća pripast bakinim kćerima?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Baka mi ne želi darovati građevinsko zemljište, valjda se boji da ću ga prodat! Nego mi želi dat dozvolu za gradnju na njenom zemljištu. Mene zanima kad bi sagradio kuću jel zemljište automatski postaje moje? Ako baka umre , hoće li to zemljište i moja kuća pripast bakinim kćerima?

 

Jedan od načina da to pravno regulirate je zasnivanje instituta 'pravo građenja'.

Pogledajte čl. 280.-296. Zakona o vlasništvu i stvarnim pravima.

 

Međutim, osobno ne bih nikada pristao na takve pravne akrobacije, niti bi ikada pristao upuštati se u gradnju nekretnine koja nije 100% moje čisto vlasništvo. Pa da mi netko govori da mi je nešto 'dao'.

 

Uostalom, danas su cijene nekretnina toliko niske da je više isplativo kupiti gotovu kuću nego se upuštati u gradnju. Samo treba naći prodavatelje koji žele prodati, a ne prodavati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija