Jump to content

Odvjetnik odbija dati na uvid dokumente


idvi

Preporučene objave

Sam naslov govori..naime tražio sam od odvjetnika koji me zastupa da mi dade uvid pod kojim se brojem slučaj vodi (općinski građanski sud) te ime vještaka itd.

On je to djelomično učinio ali je i komentirao da ja to nemam pravo od njega tražiti!?

Da i da se osjeća povrijeđen jer kao ne vjerujem u njega...

Dali negdje u zakoniku stoji da mi je dužan dati na uvid sve dokumente u vezi mog slučaja.?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odvjetnika vi paćate(predpostavljam). bez vaše punomoći nebi vasmogao zastupati red sudom. pismenomu pošaljite otkaz punomoći kao i sudu. angažirajte drugog odvjetnika.

odvjetnik od vas nešto skriva. imate pravo tražit i dobiti svako pismeno od suda upućeno odvjetniku kao vašem punomoćniku. imate pravo uz odvjetnika biti nazočan na raspravi i ako je potrebno ispravljati odvjetnika i dopunjavati. tražite pismeno (preporučeno i sa povratnicom ) kopije svih odluka suda i pismena upućenih sudu.

odvjetnika vi plaćate . on je vaš opunomoćenik a ne vi njegov. punomoć mu možete otkazati kad hoćete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odvjetnika vi paćate(predpostavljam). bez vaše punomoći nebi vasmogao zastupati red sudom. pismenomu pošaljite otkaz punomoći kao i sudu. angažirajte drugog odvjetnika.

odvjetnik od vas nešto skriva. imate pravo tražit i dobiti svako pismeno od suda upućeno odvjetniku kao vašem punomoćniku. imate pravo uz odvjetnika biti nazočan na raspravi i ako je potrebno ispravljati odvjetnika i dopunjavati. tražite pismeno (preporučeno i sa povratnicom ) kopije svih odluka suda i pismena upućenih sudu.

odvjetnika vi plaćate . on je vaš opunomoćenik a ne vi njegov. punomoć mu možete otkazati kad hoćete.

 

slažem se. ako vas ovakvo postupanje vašeg odvjetnika dovodi u sumnju glede njegove stručnosti ili povjerljivosti, radije ga promijenite za punomoćnika u kojega ćete moći imati povjerenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stvar je malo komplicirana...naime sumnjam da je pravnik učinio protupravne radnje tj. okončao slučaj te dobio novac ali je to dobro prikrio (bar on tako misli) što ga razotkriva i kod ovakve njegove reakcije..ne davanja svih dokumenta i informacija u svezi slučaja.

Pošto mislim ići do kraja da ga razgolitim dali netko zna koji članak u "Zakonu o odvjetništvu" bi to navodio. Malo sam listao zakonik ali za sada nisam ništa naišao ili bar nisam shvatio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija