Jump to content

alimentacija - prekid studiranja -


halden77

Preporučene objave

imam pitanje pa molim za pomoć ako netko ima slični slučaj.

naime sin moga prijatelja ima 25 godina, u listopadu 2014.g. sam je napustio studiranje (ispisao se, bio je vanredni student) i od tada više ne pohađa fakultet, moj prijatelj i dalje plaća njegovo uzdržavanje iako on više ne pohađa redovito školovanje, faklutet. zanima me dali je i dalje u obvezi plaćati uzdržavanje.

također mislim da sam negdje pročitao da više nije u obvezi plaćati uzdržavanje onog trena kada dijete samo napusti školovanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obiteljski zakon u čl. 210. kaže da punoljetno dijete mora redovito i uredno ispunjavati svoje obveze, a što to konkretno znači, odredila je sudska praksa.

 

No u istom članku se kaže da ako se punoljetno dijete koje je završilo redovito obrazovanje ne može zaposliti, roditelji su ga dužni uzdržavati još godinu dana nakon prestanka obrazovanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

. zanima me dali je i dalje u obvezi plaćati uzdržavanje.

.

 

obveza uzdržavanja je određena sudskom odlukom.

mora podnijeti tužbu radi prestanka uzdržavanja (navesti razlog).

tek kad sud donese odluku o prestanku uzdržavanja možeprestat uplaćivat određenu alimentaciju. ili u dugovoru sa uzdržavanom osobom koja nećepokrenuti ovrhu temeljem ovršne isprave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija