Jump to content

Zastara


Elisabeth

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...

Bok ljudi,

 

Molila bih za pitanje oko jednog pravnog spora.

 

Ukratko ispricano;

 

Prije nego sto sam otisla na studentsku razmjenu u spanjolsku 2012.godine, na godinu dana, bila sam pretplatnik u t-mobileu. Naime koliko se ja sjecam onog trenutka kada sam prekinula ugovor s njima, prije negos to sam otisla u spanjolsku, rijesila sam sve dugove koje sam imala prema njima. No, nakon povratka iz spanjolske, negdje krajem 2013 godine ili pocetkom 2014 godine otisla sam u t-mobile jer sam htjela kupiti novi mobitel, kad su mi tamo rekli da ne mogu nista na pretpaltu dobiti jer imam nepodmireno dugovanje od preko 1000 kuna. Ja pojma nisam imala o nikakvom dugovanju, ali je na kraju ispalo da nisam platila jedan racun u iznosu od 100 kuna i da su me zbog toga tuzili i da je sve to uz kamate naraslo na 1100 kuna, ako me sjecanje ne vara. Nikakvi dokumenti o tome nisu stigli na moju adresu, ali sam se nakon toga javila odvjetnickom uredu koji vodi t-mobileove tuzbe, i oni su me uputili nekom javnom biljezniku koji je imao moje dokumente i koji mi je poslao odluku na koju sam imala rok od 8 dana zalbe. ja sam se zalila na temelju toga da sam dobila racun za mjesec u kojem nisam uopce bila u hrvatskoj i da je moj ugovor s njima tada vec bio prekinut. Do pocetka listopada 2014 nisam nista cula od njih. Nikakvo rjesenje od suda, nista. Pocetkom listopada sam se opet preseila, opet u inozemstvo i jos uvijek nemam nikakvih informacija o tome. Zanima me vase misljenje oko toga sto bih sada trebala uraditi. Koga da nazovem da pitam sto se dogadja s time? Ako nisu presudili u moju korist, mogu li se zaliti na nekakvu zastaru? Fakat ne znam sto da radim. Sto mi savjetujete? Puno hvala na pomoci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne razumijem malo vaš post - ispada da je ovrha već u tijeku, a vi se naknadno žalite? To nema smisla, trebali ste, ako je bilo moguće, parnicom osporavati dopuštenost ovrhe, u slučaju neuredne dostave.

 

JB vam je najvjerojatnije samo dao presliku rješenja, ali bez prava žalbe na isto. Nažalost, gotovo sigurno ćete morati platiti dugovanje, čim prije tim bolje, jer s vremenom rastu kamate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne razumijem malo vaš post - ispada da je ovrha već u tijeku, a vi se naknadno žalite? To nema smisla, trebali ste, ako je bilo moguće, parnicom osporavati dopuštenost ovrhe, u slučaju neuredne dostave.

 

JB vam je najvjerojatnije samo dao presliku rješenja, ali bez prava žalbe na isto. Nažalost, gotovo sigurno ćete morati platiti dugovanje, čim prije tim bolje, jer s vremenom rastu kamate.

 

Ma ovrha nije bila u tijeku. Ja sam ulozila prigovor na njihov zahtjev da platim 1100 kuna za taj jedan racun, kamate i ostale troskove, na temelju toga da ja taj racun nisam uopce trebala dobiti jer sam ugovor s njima prekinula mjesec prije.

No, nakon sto sam ulozila taj prigovor, ne znam vise sto se dogadjalo, je li taj prigovor uvazen, nije uvazen, hocu li morati nesto platiti, necu morati.. pojma nemam kaj se dogadja jer sam se preselila i nisam dobila nikakvu poshtu. :svejk::svejk::svejk::svejk:

 

Zanima me, sto se dogodilo ako prigovor nije uvazen, hocu li se sad moci pozvati na zastaru ili je taj vlak odavno prosao? Nadam se da sam sada malo jasnija bila.

Sto se tice dupliciranja objava, ispricavam se radi toga ;) i Puno hvala na pomoci :palac::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija