Jump to content

Sporazumni razvod u Hrvatskoj iz inozemstva


skynet28

Preporučene objave

Lijepi pozdrav svima,

 

nedavno sam se odlucio sporazumno rastati sa suprugom. Oboje zivimo u inozemstvu (Njemackoj) i zanima nas kako je najbezbolnije / najbrze to rijesiti pred sudom.

Cuo sam se s odvjetnikom iz Hrvatske, i on bi da mi potpisemo oboje njemu punomoc, dostavimo mu izvod iz matice vjencanih (ne stariji od mjesec dana) i da se onda on bavi time. Cijena cca 2.500kn + razne pristojbe.

Da li mislite da je to ok, ili mozemo to i sami rijesiti bez tih troskova i dolazenja u HR?

 

U HR imam obitelj, pa bi i oni mogli uskociti (eventualno sam razmisljao dati punomoc clanu obitelji).

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sudske pristojbe za sporazumni razvod morate platiti bez obzira imali punomoćnika ili ne, tako da na taj trošak morate računati. što se tiče troška odvjetnika, po Odvjetničkoj tarifi on iznosi 2.000,00 kn + PDV za cijeli postupak razvoda, što znači da vam je odvjetnik OK to rekao.

 

Punomoćnik vam osim odvjetnika može biti krvni srodnik u ravnoj liniji, brat ili sestra ili bračni drug ako su potpuno poslovno sposobni i ne bave se nadripisarstvom. Opseg punomoći je potrebno pobliže odrediti što obuhvaća, odnosno koje radnje punomoćnik može umjesto vas obavljati u postupku radi razvoda braka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija