Jump to content

Direktor poduzeća ( d.o.o. koji ne posluje ) dati sam sebi otkaz ili ne.


malcom_ri

Preporučene objave

Dakle ovako imam poduzeće u kojem sam direktor i jedini član uprave u kojem sam radio preko dvije godine ali došlo je vrijeme da prestanem sa radom. Poduzeće nema nikakvih aktivnosti od 01.05.2015 a ja sam i dalje zaposlen u njemu i plaćam doprinose svaki mjesec.

 

Moje pitanje je:

Dali ja mogu sam sebi kao direktor dati otkaz i osloboditi se plaćanja doprinosa i prijaviti se na zavod za zapošljavanje bez nekakvih sankcija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Imam sličnu situaciju pa bi molila odgovor, ako je moguće.

Sin je kao suvlasnik trgovačkog d. j.d.O.o. dao otkaz zbog neslaganja sa suvlasnikom. Zanima me stupanj odgovornosti koja mu nakon otkaza ostaje.

Nadalje, suvlasnik je napustio prostor bez njegovog znanja i odniosve stvari u koje su zajedno uložili sredstva(poticaji između ostaloga). Zanima me, s obzirom na ovrhe koje stižu, kakve posljedice ćer on snositi(u smislu materijalne i ostalih, ako ih ima,)odgovornosti? Da li bi trebao obavijestiti možda policiju da se napravi uviđaj da je prostor ispražnjen u slučaju suda(kako bi imao evidentirano negdje što se događa) ili je to nepotrebno? Možda otići u trgovački sud po savjet?

Molim bilo kakav odgovor jer ne znamo što napraviti da se on zaštiti.

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...

Dobar dan! 

Vladnik sam objekta u kojem posluje poduzece s 17 zaposlenih, sa mnom na mjestu direktora. Naslijeđe od oca koji je u mirovini, no jos uvijek aktivan. Sada bih htjela otici iz te situacije. Da li sama sebi mogu dati otkaz i postaviti nekoga za direktora ili potpisujem sporazumni? U kojem slucaju imam prava s burze? 

Unaprijed se zahvaljume na odgovoru ili na informaciji od kuda krenuti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tu imate dva aspekta - onaj trgovačkoregistarski, i svoj radnopravni. U trgovačkoregistarskom smislu će društvo morati donijeti odluku o tome da se Vas opoziva kao direktoricu i za direktora imenuje netko drugi, jer društvo ne može funkcionirati bez direktora, i tu odluku će javni bilježnik uz prijavu morati dostaviti sudskom registru da se u njemu ta odluka i provede.

U odnosu na Vaš radnopravni status, ako imate ugovor o radu, morate ga na neki način otkazati i odjaviti se s mirovinskog. Po mom mišljenju, ne možete ga otkazati poslovno uvjetovanim otkazom (s razlogom da je prestala potreba za obavljanjem radnog mjesta direktora), jer kao što već rekosmo, društvo ne može funkcionirati bez imenovanog direktora. Međutim, možda biste mogli izmijeniti svoj ugovor o radu na određeno vrijeme (i to na period ne kraći od tri mjeseca, zbog biroa), i onda biste istekom ugovora na određeno vrijeme (u međuvremenu bi novi direktor stupio na radno mjesto), stekli pravo na novčanu naknadu za nezaposlene osobe s biroa. Time da trebate provjeriti da niste eventualno i osnivač tog trgovačkog društva, odnosno nositelj poslovnog udjela, u kojem slučaju također mislim da ne biste imali pravo na novčanu naknadu (25% i  više udjela u trgovačkom društvu, ako se ne varam).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, malalasica je napisao:

in je kao suvlasnik trgovačkog d. j.d.O.o. dao otkaz zbog neslaganja sa suvlasnikom. Zanima me stupanj odgovornosti koja mu nakon otkaza ostaje.

Nadalje, suvlasnik je napustio prostor bez njegovog znanja i odniosve stvari u koje su zajedno uložili sredstva(poticaji između ostaloga). Zanima me, s obzirom na ovrhe koje stižu, kakve posljedice ćer on snositi(u smislu materijalne i ostalih, ako ih ima,)odgovornosti? Da li bi trebao obavijestiti možda policiju da se napravi uviđaj da je prostor ispražnjen u slučaju suda(kako bi imao evidentirano negdje što se događa) ili je to nepotrebno? Možda otići u trgovački sud po savjet?

Molim bilo kakav odgovor jer ne znamo što napraviti da se on zaštiti.

Unaprijed hvala!

Mogao bi imati problem, - ako je potpisao ugovor o subvenciji za - samozapošljavanje - 
Trebao bi se obratiti Policiji - ako je imovina koju je suvlasnik odnesao, zajednički kupljena.
Niste napisali, tko je - direktor - to je bitno, radi odgovornosti poslovanja, firme.
Ako, vaš sin nije direktor - onda neka povede računa - o gore napisanom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija