Jump to content

Prodaja auta - problem


zjmp

Preporučene objave

U 10 mjesecu prošle godine (polu)poznatoj osobi sam prodala auto uz usmeni dogovor da to ovjerimo kod javnog bilježnika u 12. mjesecu kada isplati dogovorenu cijenu. Do danas nisam dobila sve novce, a autu istiće registracija i kupac se ne javlja i ne mogu s njim do javnog bilježnika niti do novaca. Koje su mi opcije? Da li smijem samo uzeti "svoj" auto - polica osiguranja i rezervni ključ je kod mene ili da idem na policiju?

 

Znam da sam glupa što vjerujem ljudima i stvarno Vas molim za pomoć!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam gdje je auto. Prometna je kod njega, Kupac ima sms poruke u kojima ga molim da plati auto i da ga prenesemo na njega kod bilježnika. Vjerujem da bi mu to bilo dosta za dokaz da sam "ukrala" auto.

 

nebi.

prometnu si zaboravila u autu. slijedi kazna 300,00 kuna ali rješiš problem.

kupoprodajni ugovor bi bio dokaz krađe.

 

možeš prijaviti gubitak primetne. neka se on pravda zašto je ukro prometnu ( naravno nakon što odvezeš auto).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo bi se potencijalno moglo pretvoriti u velike probleme po vas (zamislite da prouzroči prometnu nesreću, što mislite koga će osiguranje teretiti).

 

Razmislite o podnošenju kaznene prijave za utaju ili prijevaru odnosno dajte čovjeku rok od 8 dana (poštom preporučeno s povratnicom) da ili vrati automobil ili ga plati i da se konačno napravi i prijenos ili idete na policiju ga kazneno prijaviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Razmislite o podnošenju kaznene prijave za utaju ili prijevaru odnosno dajte čovjeku rok od 8 dana (poštom preporučeno s povratnicom) da ili vrati automobil ili ga plati i da se konačno napravi i prijenos ili idete na policiju ga kazneno prijaviti.

 

kako može dokazati prodaju kad ugovor nije potpisan.

"kupac" može tvditi da je auto posuđen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste istrpjeli dosad,onda sačekaj te istek registracije,jer će se onda kupac vama javiti,budući da se iz ovog što imate na umu učiniti,može izroditi svašta.

 

A ako se ne javi?

Još može dobiti kaznu zbog neodjave vozila.

 

A nije rijetkost da se 'preko veze' takvim vozilima i produlji registracija. Bar je dosad bilo tako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija