Jump to content

kako ući u posjed nekretnine


kamenarka

Preporučene objave

Bivši suprug mi je nakon razvoda ometao posjed na način da mi je promijenio bravu stana u kojem smo bili u zajedničkom suposjedu. Imam presudu suda, na koju se moj odvjetnik nije očitovao, a po kojoj mi je trebao vratiti ključ, ili smo to trebali napraviti ovrhom. Odvjenik nikad nije pokrenuo ovrhu i istekao je rok za žalbu i već 2,5 godine ne mogu u svoj stan.

Paralelno tim, pokrenula sam panicu za podjelu bračne stečevine.Presudom sam i službeno postala suvlasnik 1/2 dijela stana i upisana u gruntovnici. U tom stanu nitko ne živi, a bivši suprug mi i dalje neda da uđem u stan iako sam podstanar, a on živi u kući nove supruge već 3 godine. Molim savjet, kako da živim u svom stanu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam presudu suda, na koju se moj odvjetnik nije očitovao, a po kojoj mi je trebao vratiti ključ, ili smo to trebali napraviti ovrhom. Odvjenik nikad nije pokrenuo ovrhu i istekao je rok za žalbu i već 2,5 godine ne mogu u svoj stan.

 

Paralelno tim, pokrenula sam panicu za podjelu bračne stečevine.Presudom sam i službeno postala suvlasnik 1/2 dijela stana i upisana u gruntovnici. U tom stanu nitko ne živi, a bivši suprug mi i dalje neda da uđem u stan iako sam podstanar, a on živi u kući nove supruge već 3 godine. Molim savjet, kako da živim u svom stanu

 

 

jao jao

 

nije vama nista tu jasno, nema potrebe da se odvjetnik ocituje na presudu suda, a da se ocituje ispao bi cudak

 

ne pokrece odvjetnik ovrhu nego vi

 

kakva sad zaba u uroku 2,5 godine?

 

jeste dobili parnicu? pokrenite ovrhu

 

za suvlasnistvo imate i po toj osnovi dosta prostora za djelovanje

 

procitajte stvarno pravo za ideje

od naplate koristenja vase polovice pa do razvrgnuca suvlasnistva

 

medutim vi opet ne razumjete ni to suvlasnistvo jer kazete da bi ste htjeli zivjeti u "svome stanu"

 

ako ga "osvojite" cijeloga moguce da cete morati placati najam za drugu polovicu suvlasniku

 

inace odvjetnik cini ono sto mu nalozite ako je to ispravno inace vam niti to nece napraviti, ali sigurno nece napraviti nista samo od sebe bez da vi to trazite

 

a da bi uopce mogli razgovarti o tome sto se moze uraditi trebali biste nauciti barem malo vise nego sto se vidi iz vaseg pitanja da sad znate

 

citanje ovoga i ovakvih foruma je dosta dobar nacin ali razgovor sa nekim tko ce vam to objasniti je jos bolji nacin

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jao jao

 

nije vama nista tu jasno, nema potrebe da se odvjetnik ocituje na presudu suda, a da se ocituje ispao bi cudak

 

ne pokrece odvjetnik ovrhu nego vi

 

kakva sad zaba u uroku 2,5 godine?

 

jeste dobili parnicu? pokrenite ovrhu

 

za suvlasnistvo imate i po toj osnovi dosta prostora za djelovanje

 

procitajte stvarno pravo za ideje

od naplate koristenja vase polovice pa do razvrgnuca suvlasnistva

 

medutim vi opet ne razumjete ni to suvlasnistvo jer kazete da bi ste htjeli zivjeti u "svome stanu"

 

ako ga "osvojite" cijeloga moguce da cete morati placati najam za drugu polovicu suvlasniku

 

inace odvjetnik cini ono sto mu nalozite ako je to ispravno inace vam niti to nece napraviti, ali sigurno nece napraviti nista samo od sebe bez da vi to trazite

 

a da bi uopce mogli razgovarti o tome sto se moze uraditi trebali biste nauciti barem malo vise nego sto se vidi iz vaseg pitanja da sad znate

 

citanje ovoga i ovakvih foruma je dosta dobar nacin ali razgovor sa nekim tko ce vam to objasniti je jos bolji nacin

 

 

 

Ja se stvarno ispričavam što ne poznajem pravo.. znam samo da imam pravo na svoje vlasništvo. Kako?.. Odvjetnik mi je rekao, oprostite gospođo, zaboravio sam pokrenuti ovrhu. Imam odvjetnika upravo zato što ne znam ništa o pravu niti o pravima.

 

Bivši suprug se igra samnom. Plan mi je ući u nekretninu i ometati mu posjed, kao što ga je on meni ometao 3,5 godine. Nisam niti znala da sam vlasnik, dok mi prije nekoliko dana to odvjetnik nije javio, naravno sa zakašnjenjem od godinu i pol, da sam zakonski suvlasnik.

 

Da išta znam, ne bih bila na ovom forumu. Nemoćna sam i baš sam nemoćna. On ima sve, dvije kuće, visoku mirovinu, visoki je politički dužnosnik i ne zanima ga gdje sam. Imam presudu od 9.1.2014. koju sam dobila prije par dana i otišla sam se uknjižiti kao zakoniti vlasnik 1/2 dijela svog stana. Ništa osim 1/2 stana, u postupku podjele bračne stečevine nisam potraživala, a mogla sam puno toga. Ovdje sam da mi netko pomogne, a ne da me špota kako moram proučiti pravo.

 

Hvala svima koji će mi pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neka odvjetnik po pravomoćnoj presudi (koja je, inače, donesena u vašu korist pa nije bilo vašeg interesa da se žalite, zašto biste se žalili na presudu koju ste dobili?), pokrene ovrhu radi ostvarenja nenovčane tražbine na predaju u posjed stana (ali kako su vas već upozorili, ako uđete u posjed čitavog stana, tada ćete za drugu polovicu suprugu plaćati najam), ili pokrenite postupak da vam suprug, koji je posjednik stana, plati vama sve zaostale najamnine za vašu polovicu, kao i da ubuduće plaća najamninu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neka odvjetnik po pravomoćnoj presudi (koja je, inače, donesena u vašu korist pa nije bilo vašeg interesa da se žalite, zašto biste se žalili na presudu koju ste dobili?), pokrene ovrhu radi ostvarenja nenovčane tražbine na predaju u posjed stana (ali kako su vas već upozorili, ako uđete u posjed čitavog stana, tada ćete za drugu polovicu suprugu plaćati najam), ili pokrenite postupak da vam suprug, koji je posjednik stana, plati vama sve zaostale najamnine za vašu polovicu, kao i da ubuduće plaća najamninu.

 

Upravo zato i jesam ovdje, jer sam predložila odvjeniku, naravno ne on meni, jer im nije baš previše u interesu da što prije riješe sporove svojih stranaka, da uđem u stan, da od njega potražujem štetu koju mi je načinio tim što mi 3,5 godine nije omogućio da koristim stan u kojem sam u suposjedu, kao i godinu dana korištenja stana na koem sam stekla zakonito pravo. Imam ključ i mogu ući u nekretninu. Planiram zamijeniti bravu, i učiniti upravo ono što je on učinio meni. Ometati mu posjed.

 

Hvala vam puno na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jer sam predložila odvjeniku, naravno ne on meni, jer im nije baš previše u interesu da što prije riješe sporove svojih stranaka, da uđem u stan, da od njega potražujem štetu koju mi je načinio tim što mi 3,5 godine nije omogućio da koristim stan u kojem sam u suposjedu, kao i godinu dana korištenja stana na koem sam stekla zakonito pravo. Imam ključ i mogu ući u nekretninu. Planiram zamijeniti bravu, i učiniti upravo ono što je on učinio meni. Ometati mu posjed.

 

Hvala vam puno na odgovoru

 

pa ce onda on vama uzvratiti

 

iako je tocno da vi mozete traziti za tih godinu dana nekavu naknadu u stvarnosti je to tesko provodivo jer ne znate sto ce on kazati.

Na primjer on moze pomocu svjedoka doklazati da je morao odrzavati stan ili da ga nije ni on koristio jer je netko treci promjenio bravu.

To je neizvjestan i dugotrajan put koji vam se nece isplatiti.

Tim prije sto sad vi zelite promjeniti bravu. Pa ce on dobiti buduci spor a vi izgubiti ugled kod suda kao neozbiljni.

 

Ako taj stan vrijedi, i ako postoji potraznja onda bi vam najvise smisla imalo da u dogovoru prodate taj stan i podjelite novac.

 

Ako vam je stalo do toga da se osvetite znajte da cete potrositi dosta novaca a stan ce ili sud na kraju pokusati prodati ili ce biti podjeljen na dva dijela.

 

Pazite da se ne izlozite prevelikim troskovima jer cak i da se stan proda trebat ce puno vremena, a nakon prodaje novac ce biti jako mali i kasnit ce jer ce se svi drugi najprije naplatiti a vama suvlasnicim po pola sto preostane.

 

Kazete da odvjetnicima nije u interesu da rijese spor brzo, ne znam da li mislite opcenito ili tom vasem. Ali vi angazirate odvjetnika koji vama pase i ako mislite da oteze ili vam ne odgovara mozete ga promjeniti.

 

Ponavljam pazite da vam se ne nagomilaju troskovi, imovina moze znaciti velike novcane obveze ako je blokirana i nefunkcionalana.

Moze se dogoditi da dobijete ovrhe za sve rezije, tuzbe za obiteljsko nasilje ako mijenajte brave i slicne lose stvari.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Je li to nekretnina u kojoj ste prije življeli?

Imate li možda prijavu prebivališta (adresa na osobnoj) na tu adresu?

 

 

Da to je stan u kojem sam živjela 29 godina. Na mojoj osobnoj još uvijek je ta adresa. Nakon rastave, zajednički smo imali pristup tom stanu, iako je on odselio kod tad buduće, a sad bivše žene. U jednom trenutku, kad je preselio k njoj, zbog osvete, promijenio je bravu i onemogućio mi da ulazim u stan. Ustala sam tužbom za ometanje posjeda, koji proces je trajao tri godine, i napokon sam dobila taj spor. No, moj odvjetnik je, kaže presudu prekasno pročitao, i prošao je rok za ovrhu nad ključem. Ključ imaju djeca, jer im ih je on dao. Stan se prodaje već četiri godine, no cijenu je stavio takvu da nitko nije htio niti pogledati.

Ulaskom u stan ne bih se inatila, stvar je u tom, da ljudi kod kojih sad živim, tj. sam podstanar,,, prodaju stan,,,a meni bi ovo bilo peti put u 4 godine da se selim. To je užasan stres. .Pored vlastite nekretnine, ok 1/2 moje nekretnine, nepojmljivo mi je da on zbog inate ne dozvoli da ja tamo budem. Imam pravomoćnu presudu da sam suvlasnik te 1/2 dijela, te vlasnički list na kojem sam upisana kao suvlasnik u istom razmjeru. Ne znam kakav je to pravni sustav u kojem ne možeš biti u posjedu onog što ti je taj isti pravni sustav dodijelio. Što se tiče brave, ne moram ju zamijeniti, ili ako ju zamijenim, dat ću mu jedan primjerak. Sudom mogu tražiti da se odredi koja polovica stana je moja, a koja njegova, do prodaje. Na rubu sam egzistencije, jedva krpam kraj s krajem, on ima dvije ogromne kuće, veliku vojnu mirovinu, supruga mu ima plaću preko 12 tisuća kn, imau aute, vikendice, a ja ne mogu živjeti, nakon svega što sam pružila djeci i njemu, u svojem. Znam da je zakon zakon i da je pravo pravo, no ne postoje li neki moralni presedani.

 

Odvjetnik mi je rekao, da me nitko ne može izbaciti iz 1/2 mog dijela stana.

 

Dakle, prema onom što ste mi ovdje savjetovali, mogu se suditi do sudnjeg dana, iako imam 51 godinu i sutra mogu dobiti rak i umrijeti u podstanarstvu ili bar pokušati u svojim godinama nekako po božjem zakonu biti u svom.

 

Nisam otišla s ljubavnikom, nisam izgrala obitelj, pobjegla sam od nasilja, seksualnog, financijskog i psihičkog.. Gdje je tu pravda!

 

hvala puno na slušanju i čitanju

 

Ažurirano

 

pri podnošenju tužbe za podjelu bračne stečevine, a potraživala sam samo 1/2 stana, odrekla sam se svih ostalih potraživanja i od prodaje auta ali i od namirenja mojih kredita,, što je on učinio i još od mene potražuje da mu platim čak i rtv pretplatu za sve godine dok smo bili u braku. Kao što ste i rekli, upala sam u mrežu pravnih zavrzlama.

 

Kažu, da kad sam se jednom na takvom sporu odrekla ostalih potraživanja, više nema pravo podići novu tužbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da to je stan u kojem sam živjela 29 godina. Na mojoj osobnoj još uvijek je ta adresa. U jednom trenutku, kad je preselio k njoj, zbog osvete, promijenio je bravu i onemogućio mi da ulazim u stan. Ustala sam tužbom za ometanje posjeda, koji proces je trajao tri godine, i napokon sam dobila taj spor. No, moj odvjetnik je, kaže presudu prekasno pročitao, i prošao je rok za ovrhu nad ključem. Ključ imaju djeca, jer im ih je on dao. Stan se prodaje već četiri godine, no cijenu je stavio takvu da nitko nije htio niti pogledati.

Ne znam kakav je to pravni sustav u kojem ne možeš biti u posjedu onog što ti je taj isti pravni sustav dodijelio. Što se tiče brave, ne moram ju zamijeniti, ili ako ju zamijenim, dat ću mu jedan primjerak.

Sudom mogu tražiti da se odredi koja polovica stana je moja, a koja njegova, do prodaje. Na rubu sam egzistencije, jedva krpam kraj s krajem, on ima dvije ogromne kuće, veliku vojnu mirovinu, supruga mu ima plaću preko 12 tisuća kn, imau aute, vikendice, a ja ne mogu živjeti, nakon svega što sam pružila djeci i njemu, u svojem. Znam da je zakon zakon i da je pravo pravo, no ne postoje li neki moralni presedani.

 

Odvjetnik mi je rekao, da me nitko ne može izbaciti iz 1/2 mog dijela stana.

 

Dakle, prema onom što ste mi ovdje savjetovali, mogu se suditi do sudnjeg dana, iako imam 51 godinu i sutra mogu dobiti rak i umrijeti u podstanarstvu ili bar pokušati u svojim godinama nekako po božjem zakonu biti u svom.

 

 

pri podnošenju tužbe za podjelu bračne stečevine, a potraživala sam samo 1/2 stana, odrekla sam se svih ostalih potraživanja i od prodaje auta ali i od namirenja mojih kredita,, što je on učinio i još od mene potražuje da mu platim čak i rtv pretplatu za sve godine dok smo bili u braku. Kao što ste i rekli, upala sam u mrežu pravnih zavrzlama.

 

Kažu, da kad sam se jednom na takvom sporu odrekla ostalih potraživanja, više nema pravo podići novu tužbu.

 

da sam ja bio na vasem mjestu ja bih smatrao da se brava pokvarila i zvao bi bravara da je zamjeni, istog dana kad je prestala raditi

 

a djeca vam nisu fer, trebaju vam dati kljuc

 

odvjetnik vam nije dobro sastavio tuzbu ako se odnosi samo na ovrhu kljuca

 

uostalom ako ste dobili posjedovnu mozete samopoci sebi i zauzeti stan

 

tuzba za razvrgnuce suvlasnistva je ono sto morate napraviti

 

ako je moguce stan fizicki podjeliti to ce vjestak kazati ako ne prodati ce se

 

 

na zalost stanovi se jako tesko prodaju cak i kad je sve savrseno

 

dosta niza cijena bi mozda pomogla da se pronade kupac, ali sud ce odrediti cijenu tako da pita poreznu upravu koliko kostaju slicne nekretnine, dakle i kuca i zemljiste i ta neka prosjecna cijena ce biti mjerodavna osim ako jedna stranka ne zahtjeva, ali i plati (predujmi) vjestaka

 

ovako postavljena cijena je nerealno visoka, a nakon drugog rocista bila bi prodana onome tko ponudi barem polovicu cijene

 

da vas upozorim na jednu realnu opasnost

 

ako padnete pod nekakve ovrhe, recimo da vam jedna "sjedne" na primanja a druga na tu 1/2 stana tada vam taj ovhovodilelj ce prodavati samo tu jednu polovicu i vas bivsi ako ima novaca da plati 1/4 vrijednosti stana onda on moze ako zeli doci do cijeloga stana na taj nacin

 

vi imate pravo uci u taj stan i koristi ga normalno

sve racune imate placati popola, takva je vasa odgovornost za njih jer ste suvlasnici

 

medutim onak tko je jaci po novcima i po znanju moze nametnuti jako tesku" igru".

 

Evo vam koristan primjer koj je upalio u praksi.

Meni poznata osoba je kucu koja se inace ne bi dala geometrijski podjeliti prepravi na taj nacin da je sazidao jos jedna ulazna vrata i vanjski pristup do prvog kata.

 

I premda se vec znalo tko ce na sudskoj drazbi i za koliko novca se domoci te kuce sud je uvazio novo stanje i podjelio kucu i okucnicu na dva dijela.

 

Dakle ako je moguce, hitro preko vikenda napravite poseban ulaz, porusite zidove i prepravite stan tako da se dade podjeliti na dva odvojena dijela i istovremeno podnesite tuzbu za razvrgnuce suvlasnistva.

 

Eventualne tuzbe protiv vas ce postati bespredmetne i sud ce vam podjeliti stan.

 

Naravno ako je ovo fizicki izvodivo.

 

Morate pomoci sebi pa ce vam i sud (rado) pomoci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da sam ja bio na vasem mjestu ja bih smatrao da se brava pokvarila i zvao bi bravara da je zamjeni, istog dana kad je prestala raditi

 

a djeca vam nisu fer, trebaju vam dati kljuc

 

odvjetnik vam nije dobro sastavio tuzbu ako se odnosi samo na ovrhu kljuca

 

uostalom ako ste dobili posjedovnu mozete samopoci sebi i zauzeti stan

 

tuzba za razvrgnuce suvlasnistva je ono sto morate napraviti

 

ako je moguce stan fizicki podjeliti to ce vjestak kazati ako ne prodati ce se

 

 

 

 

 

.

 

 

na zalost stanovi se jako tesko prodaju cak i kad je sve savrseno

 

dosta niza cijena bi mozda pomogla da se pronade kupac, ali sud ce odrediti cijenu tako da pita poreznu upravu koliko kostaju slicne nekretnine, dakle i kuca i zemljiste i ta neka prosjecna cijena ce biti mjerodavna osim ako jedna stranka ne zahtjeva, ali i plati (predujmi) vjestaka

 

ovako postavljena cijena je nerealno visoka, a nakon drugog rocista bila bi prodana onome tko ponudi barem polovicu cijene

 

da vas upozorim na jednu realnu opasnost

 

ako padnete pod nekakve ovrhe, recimo da vam jedna "sjedne" na primanja a druga na tu 1/2 stana tada vam taj ovhovodilelj ce prodavati samo tu jednu polovicu i vas bivsi ako ima novaca da plati 1/4 vrijednosti stana onda on moze ako zeli doci do cijeloga stana na taj nacin

 

vi imate pravo uci u taj stan i koristi ga normalno

sve racune imate placati popola, takva je vasa odgovornost za njih jer ste suvlasnici

 

medutim onak tko je jaci po novcima i po znanju moze nametnuti jako tesku" igru".

 

Evo vam koristan primjer koj je upalio u praksi.

Meni poznata osoba je kucu koja se inace ne bi dala geometrijski podjeliti prepravi na taj nacin da je sazidao jos jedna ulazna vrata i vanjski pristup do prvog kata.

 

I premda se vec znalo tko ce na sudskoj drazbi i za koliko novca se domoci te kuce sud je uvazio novo stanje i podjelio kucu i okucnicu na dva dijela.

 

Dakle ako je moguce, hitro preko vikenda napravite poseban ulaz, porusite zidove i prepravite stan tako da se dade podjeliti na dva odvojena dijela i istovremeno podnesite tuzbu za razvrgnuce suvlasnistva.

 

Eventualne tuzbe protiv vas ce postati bespredmetne i sud ce vam podjeliti stan.

 

Naravno ako je ovo fizicki izvodivo.

 

Morate pomoci sebi pa ce vam i sud (rado) pomoci.

 

Hvala puno na odgovoru,,, i sama sam tako razmišljala,,, ovo sa stubštem i posebnim ulazom je neizvedivo, jer je stan na 6 katu u stambenoj zgradi....u svakom slučaju puno ste mi pomogli,,, jer znam da nisam retardirana u razmišljanju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija