Jump to content

Susjedov pas je stalno u mom dvorištu i napada ukućane


Condor93

Preporučene objave

Pozdrav,

imam problem sa jednim susjedom koji stalno pušta psa s lanca.

Pas svaki dan luta selom, te dolazi na moje dvorište (skače preko 1,5m ograde) kod moje kuje. Skače stalno, ne samo kad se vodi.

Pas mi stalno trga žicu od ograde,skače na kapiju,piša i sere i uništava posađeni vrt.

Ne radi to samo meni nego ide i kod drugih u susjedsvu.

Pas je čak i par puta napao moje ukučane tako što je režao i lajao te letio na nih kad idu ujutro na bus.

Već sam psa stoputa otjerao,izderao se na njega i gađao ga kamenjem da bi ga otjerao ali nema pomoći.

Vlasnicima sam se žalio ja osobno, moj tata i dosta drugih susjeda ali oni ništa ne poduzimaju.

Kaže da njegov pas neće nikad bit na lancu, i da mu pobjegne da on nemože pazit na njega. Kaže ak dođe na dvorište otjeraj ga.

Sin od vlasnika psa mi je sam rekao da ga je ugrizao za guzicu, a pas laje i na manjeg sina kad ga šeta (od cca 8god) , taj manji sin ga stalno "šeta" bez povoca a pas opet dolazi na moje dvoršte.Kolko ja znam pas mora biti na uzici i s punoljetnom osobom.

Kome se mogu žaliti, i da li se vlasniku može napisati kazna ili bolje oduzeti pas (jer im kazna neće pomoći s obzirom da navedeno stanje traje godinama a 5-6 susjeda se žalilo i on po starom)?

I ja imam psa, pa moja kuja nigdje nebježi i neradi nikom probleme.

Znam da pas nije kriv, ali više to nemogu trpjeti da nečji tuđi pas dolazi i napada moju obitelj, i uništava moju ogradu koju sam nedavno popravio i vrt.Nemam ja ni vremena ni volje svaki dan pratiti ukućane do stanice jer ih pas napada.

Zar se moj stari 2 godine borio za hrvatsku ukojoj se ne poštuju zakoni i gdje će neko mene j*bat u mojem dvorištu?

Da li se uopće odgovara ako ga ubijem jer me napada na mojem dvorištu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

imam problem sa jednim susjedom koji stalno pušta psa s lanca.

Pas svaki dan luta selom, te dolazi na moje dvorište (skače preko 1,5m ograde) kod moje kuje. Skače stalno, ne samo kad se vodi.

Pas mi stalno trga žicu od ograde,skače na kapiju,piša i sere i uništava posađeni vrt.

Ne radi to samo meni nego ide i kod drugih u susjedsvu.

 

Najbolje je da napravite pisanu prijavu(urudžbirate) policiji, veterinarskoj inspekciji i komunalnom redarstvu.

Tako da se oni ne loptaju sa time tko je odgovoran.

Ukratko opišite sve što ste i ovdje naveli, sa naglaskom da pas napada djecu i druge, ne samo na cesti neko i skače u dvorišta preko ograde.

 

Bilo bi jako dobro da te prijave potpiše više susjeda.

 

Da li se uopće odgovara ako ga ubijem jer me napada na mojem dvorištu?

 

Uvijek možete imati problema.

Ali, realno - da nečiji pas deseti puta preskoči ogradu visoku 1,5 m, i taj puta napadne moje dijete u dvorištu, ja ne bih previše razmišljao.

I volio bih vidjeti tko bi se usudio optužiti me za bilo što.

 

K vragu, da čovjek - a ne pas - bez ikakvog povoda preskoči ogradu i u mom dvorištu napadne moje dijete, koji bi me sud osudio osim da sam baš teško ozlijedio ili umlatio čovjeka kad više nije pružao otpor?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali, realno - da nečiji pas deseti puta preskoči ogradu visoku 1,5 m, i taj puta napadne moje dijete u dvorištu, ja ne bih previše razmišljao.

I volio bih vidjeti tko bi se usudio optužiti me za bilo što.

 

Ne bi nitko, jer se pozivanjem na krajnju nuždu rješavate svake odgovornosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija