Jump to content

Ovrha za alimentaciju a sve uredno placeno


Levent

Preporučene objave

Zanima me kako je moguce da moja bivsa pokrene ovrhu za alimentaciju i to joj prođe u fini s tim da ja imam sve uredne uplatnice za svaki mjesec da sam plaćao. Ali nisam uplacivao 5-og u mjesecu nego 25 kad mi je plaća. S tim da sam joj na pocetku davao novac na ruke i godinu dana je sama tako krajem mjeseca uplacivala i davala mi uplatnice.. i ja sam nastavio dalje tako.. sad najednom blokiran.. bez ikakve osnove.. dakle kome da se zalim i na koji nacin da skinem ovrhu?? Jer dokazi uplate postoje a probao sam vise puta joj reci da skine ovrhu no ona odbija.. sad mi je doslo na vrh glave..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bit je u tome sto ne postoji sudski nalog za to. Jednostavno je ona dala izjavu kod javnog biljeznika i stavila ovrhu. Dakle nije me nitko opominjao za kasnjenje jer nikad nisam ni kasnio ni preskočio mjesec. Bit je toga sto placam fini kamate i ne mogu do novca na redovnom racunu a zbog ničega

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije potrebno da bude prijedloga za ovrhu, ako je presudom o razvodu određeno uzdržavanje. tu presudu, nakon što je pravomoćna, supruga je odnijela na sud, na nju su udarili klauzulu pravomoćnosti i ovršnosti, i tada je ona samo tu presudu odnijela na FINU i ispunila obrazac za izravnu naplatu (to znači izravna naplata - da se ne mora pokretati ovršni postupak, nego da se izravno po presudi ovršuje, a onda FINA računa zatezne kamate i što sve ne).

 

jeste li sigurni da ste sve platili: i zaostatke od početka brakorazvodne parnice do presude, i zatezne kamate na taj iznos? do kad ste dužni plaćati uzdržavanje - do kraja mjeseca za tekući mjesec, ili do 15-og u mjesecu? ako je do 15-og, onda je moguće da svaki mjesec imate 10 dana tijekom kojih ste u zakašnjenju pa teče zatezna kamata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bit je u tome sto ne postoji sudski nalog za to. Jednostavno je ona dala izjavu kod javnog biljeznika i stavila ovrhu. Dakle nije me nitko opominjao za kasnjenje jer nikad nisam ni kasnio ni preskočio mjesec. Bit je toga sto placam fini kamate i ne mogu do novca na redovnom racunu a zbog ničega

 

???? kako je mogao javni bilježnik odrediti ovrhu po obvezi uzdržavanja (koja je ovršna isprava).

javni bilježnik donosi ovrhu temeljem vjerodostojne isprave (računa, izvoda iz poslovni knjiga).

 

provjeri u fini temeljem čega je išla ovrha.

 

sudski nalog ne postoji-

temeljem pravomoćne odluke suda sud (a ne javni bilježnik) donosi rješenje o ovrsi.

ako nisi primio rješenje nije uspjela dostava ili si namjerno izbjegao primitak rješenja .

u biti ništa se ne mjenja i da si dobio rješenje.

ovrhu ne možeš zadržati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moj prijatelju, mi smo samo za to da platimo svotu koju je sud odredio i gotovo, gleda nas se kao novčanicu, tu sve prestaje. kada dođeš u centar, pa nešto pitaš, ne gospodine nemate to prave, nemate nit to, ne, nemate niti to, da, platite i šutite i budite sretni da vas ne zatvorimo onako bez veze. sretno ti da utjeraš svoju pravdu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me kako je moguce da moja bivsa pokrene ovrhu za alimentaciju i to joj prođe u fini s tim da ja imam sve uredne uplatnice za svaki mjesec da sam plaćao. Ali nisam uplacivao 5-og u mjesecu nego 25 kad mi je plaća. S tim da sam joj na pocetku davao novac na ruke i godinu dana je sama tako krajem mjeseca uplacivala i davala mi uplatnice.. i ja sam nastavio dalje tako.. sad najednom blokiran.. bez ikakve osnove.. dakle kome da se zalim i na koji nacin da skinem ovrhu?? Jer dokazi uplate postoje a probao sam vise puta joj reci da skine ovrhu no ona odbija.. sad mi je doslo na vrh glave..

 

Jednostavno ne mogu razumjeti ovakvu malicioznost. Bez obzira je li ta nemajka formalno zakonski u pravu ili ne.

 

 

Po Obiteljskom zakonu, obaveza uzdržavanja za pojedini mjesec nastaje koncem mjeseca za koji je uzdržavanje trebalo dati. (čl. 209. st.4.)

 

E sad, kao prvo bi trebalo vidjeti tumačenje koji je to rok plaćanja slijedećeg mjeseca do kojeg treba platiti alimentaciju.

Zato treba :

1. Ustanoviti da li zapravo plaćaš za tekući mjesec, ili za prošli mjesec.

2. Napraviti rekapitulaciju svih do sada plaćenih alimentacija.

 

Ako je ona pokrenula neosnovanu ovrhu, onda tu moguće ima mjesta za razne prijave, primjerice za ekonomsko nasilje po zakonu o zaštiti od nasilja u obitelji, a možda i nešto ozbiljnije (iako ne znam kako bi se zapravo ovo maliciozno nanošenje štete definiralo).

 

 

 

Evo, molim cijenjene kolege, neka daju tumačenje - koji je 'rok plaćanja' i kada se u ovakvom slučaju može pokrenuti ovrha?

Bovu? Matrix?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Roditelj djeteta sa kojim ono živi u svakom trenutku, bez dokaza, može pokrenuti zahtjev za ovrhu prema drugom roditelju koja će se automatizmom pokrenuti bez prethodne obavjesti.

Na Vama ostaje dokazivanje suprotnog.

 

Na svojoj sam to koži osjetio,

1 - ovrha radi navodnog ne plaćanja alimentacije.

2 - ovrha nad djetetom koje je uz dopuštenje oca kao i znanje majke, policije i CZSS svojevoljno produžilo ljetne praznike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija