Jump to content

Ukidanje prvostupanjske presude


Natasa0712

Preporučene objave

postovani

Prije sest godina imala sam prometnu nesrecu u kojoj je nazalost smrtno stradala osoba. Kako sam ja bila lijevi skretac podignuta je optuznica protiv mene. Do sada sam imala vec tri sudenja na opcinskom kaznenom sudi i sve tri presude su bile oslobadajuce , jer je sudsko vjestacenje dokazalo i pokazalo da nisam oduzela prednost motociklu, nego je isti usao prebrzo u raskrizje , sto je rezultiralo padom s motora pri cemu je osoba glavom lupila u moj auto koji je stajao u raskrizju. Imala sam suceljavanje vjestaka i utvrdena je moja ne krivnja. Ocajna sam jer zupanijski sud opet po cetvrti put ukinio oslobadajucu presudu i sada cekam novo audenje. Nazalost imam osjecaj da ce me se vracati dokle god me se ne osudi. Molim vas sta mi je ciniti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nazalost imam osjecaj da ce me se vracati dokle god me se ne osudi. Molim vas sta mi je ciniti

 

uvaži će žalbu tužitelja dok ima mogučnost i vjerojatan uspjeh za žalibu.

svaku žalbu jedne strane dobije i druga strana u postupku. ima pravo dat svoj odgovor na žalbu (rok 8 dana).

dali je na žalbu tužitelja odgovoreno ?

 

dali te zastupa odvjetnik?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uvaži će žalbu tužitelja dok ima mogučnost i vjerojatan uspjeh za žalibu.

svaku žalbu jedne strane dobije i druga strana u postupku. ima pravo dat svoj odgovor na žalbu (rok 8 dana).

dali je na žalbu tužitelja odgovoreno ?

 

dali te zastupa odvjetnik?

 

Naravno da me zastupa odvjetnik. Svaki puta se tuziteljstvo zalilo i svaki put evo sad vec cetvrti su im prihvatili zalbu. Zadnji put mi je sudac rekao da naprosto nema osnove ni dokaza da me se optuzi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Inače, nepisano pravilo u DORH-u je da se za smrt u prometu uvijek traži kazna zatvora i da se predmet goni do kraja, jer ipak se radi o ljudskom životu. Međutim, i to ima svoje granice, pa recite je li mijenjan prvostupanjski sudac? I koji su razlozi prihvaćanja žalbi - proceduralne greške ili ...?

 

Jer meni je nepojmljivo da se već četvrti puta predmet vraća, to je u kaznenom pravu izuzetno, izuzetno rijetko.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaki puta mjenjan sudac, dakle imala sam tri razlicita suca tri oslobadajuce presude od svakog od njih. Jedan od razlog zbog kojeg je ukinuta jedna od presuda je da sam ostala stajati na se semaforu do nesrece nebi doslo. Zaboga ja imam pravo uci u raskrizje ako mi je zeleno a ne cekati ispod semfora

 

Ažurirano

 

Jednom je da im treba podrobnije objasnjenje presude. Slazem se da je ljudski zivot u pitanju ali onda bi me osudili odmah na opcinskom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, nemate druge doli čekati ishod. Samo da napomenem - ovo je očito vrlo kompliciran (rekao bih čak i graničan, jer svaka odluka se može oboriti) predmet po pitanju vještačenja, jer iz inicijalnog posta proizlazi da su se čak morali usuglašavati ili pak je bilo provedeno i nadvještačenje. Nepisano pravilo je da se po ukidanju predmet daje najboljem sucu na prvom stupnju, a kod vas su dakle već bila 3 suca i vjerojatno slijedi 4.

 

Razumijem tjeskobu i želju da se sve riješi već jednom, ali nažalost nemate druge nego pričekati da sud kaže svoje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija