Jump to content

Odredjivanje medja bez jednog susjeda


varga400

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Kako sam nov u ovim stvarima, a slabo gdje mogu naci odgovor, vjerovatno ovjde ima netko ko mi moze dati malo jasniji odgovor. Radi se o parceli gdje se radi arhitektskog projekta mora napraviti prvo geodetski projekat i raskolcenje medja. Za raskolcenje medja moraju biti prisutni susjedi i dati suglasnost. e, sad ima naravno jedan problem, jedan od susjeda cija je parcela do mene je negjde u Australiji, vrlo star covjek u starackom domu. Dobio sam danas broj, pokusat cu nazvat, ali to je kucni broj a ne od doma, tako da se bojim da je to sljepa ulica. I sta sad u takvim slucajevima kad se do vlasnika parcele nemoze doci iz bilo kakvog razloga? Ima li kakva pravna stavka ili nesto slicno i sta se tu moze uraditi. Nemoze biti da sad sve pada u vodu radi neprisustva jednog covjeka jer se nemoze doci do njega?

 

Unaprijed zahvaljujem na svakom odgovoru

Srdacan pozdrav

Varga

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, kako je geodetski elaborat sastavni dio geodetskog projekta, pri izradi elaborata izrađuje se izvješće o uređenju međa i drugih granica koji potpisuju nositelji prava na katastarskim česticama koje su predmet elaborata, kao i nositelji prava na susjednim katastarsim česticama.

 

Za nositelje prava na susjednim katastarskim česticama koji nisu potpisali izvješće o utvrđivanju međa i drugih granica te o novim razgraničenjima, elaboratu se prilaže dokaz da su bili pozvani na predočavanje elaborata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za nositelje prava na susjednim katastarskim česticama koji nisu potpisali izvješće o utvrđivanju međa i drugih granica te o novim razgraničenjima, elaboratu se prilaže dokaz da su bili pozvani na predočavanje elaborata.

 

Hvala na odgovoru, sad znam sta treba. Mozete li mi reci, jeli to nekakav specijalni dokument koji se salje, gdje i odakle ga poslati, jer mora biti dokaz o poslanom pozivu (trag da se to napravilo), kako rijesiti taj dokaz da se taj poziv poslao?

 

Pozdrav

Varga

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 godina kasnije...
Dana 14. 07. 2015. u 9:46, Spitfire je napisao:

Poštovani, ništa specijalno. Običan poziv o predočenju elaborata i izvješća. Šalje se poštom preporučeno s povratnicom i to bi trebao poslati onaj tko izrađuje elaborat.

Dobar Dan,

Sto u ovom slucaju ako je adresa nepoznata (niti OIB). Kako postupiti - oglasavanjem na e-ploci? Na koju se stavku pravilinika/zakona mozemo pozvati. Katastar insistira na potpisima svih vlasnika susjednih cestica, ali za neke ne postoje predocene adrese niti OIB?

Hvala i LP

uređeno: od Borbena7
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija