Jump to content

policijski zapisnik


secerko

Preporučene objave

Postovani, molio bih odgovor na slijedece pitanje.

Imao sam prometnu nezgodu. Ja sam izlazio sa sporedne na glavnu cestu. Da ne duljim, uglavnom doslo je do prom.nezgode. Ja sam s povredom zavrsio u bolnici. U prom.nesreci je bilo osteceno moje vozilo i vozilo koje je naletjelo na mene. Bar sam ja tako mislio. Dvadesetak dana nakon nezgode bio je gotov policijski zapisnik o ocevidu. Iz tog zapisnika sam procitao da su u toj prom.nezgodi ostecena jos dva vozila. Isad dolazi ono sto mene zanima. Za jedno od ta dva vozila mogu svatiti da je osteceno, ali za drugo nikako ne mogu. Isao sam na mjesto nezgode i jos vise sam uvjeren da to drugo vozilo nije osteceno u ovoj prom.nezgodi. Moje pitanje je kako mogu dokazivati da to vozilo nije osteceno u navedenoj prom.nezgodi? Da li mogu dobiti sa zapisnikom i slike te prom.nezgode jer u pol.ocevidu pise da je mjesto nezgode pol.sluzbenik fotografirao. Zahvaljujem na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Ovdje piše drugačije

"Sudionici prometne nesreće na mjestu događaja ne mogu dobiti presliku Zapisnika o očevidu. Stranka u postupku, sudionik prometne nesreće ili njegov zakonski opunomoćenik, koji u tom slučaju prilaže pisanu punomoć, uz priloženu propisanu državnu pristojbu - taksu, može se pisanom zamolbom ili osobno obratiti policijskoj postaji čiji su službenici obavili očevid i tražiti presliku zapisnika o očevidu prometne nesreće u kojoj je sudjelovao"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo da objasnim. Imao sam prom.nezgodu gdje sam bio povredjen. Pol.sluzbenici su napravili ocevid dok sam bio u bolnici. Zapisnik pol.ocevida je bio gotov za cca 3 tjedna. Uz biljeg od 20 kuna u prom.policiji podigao kopiju pol.ocevida. Posto mi nije bilo jasno sve iz tog ocevida nazvao sam telefonski u postaju prom. policije i pitao ljubaznu gospodju koja mi se javila da li bih mogao dobiti fotografije prom nezgode u kojoj sam sudjelovao. Ona mi je odgovorila da ih mogu dobiti. Dosao sam u postaju prom. policije, uzeo upltnicu koju sam sutradan uplatio i s tom uplatnicom podigao slike u prom.policiji bez ikakvih problema.Ovim putem se zahvaljujem ljubaznim djelatnicama prom. policije, kao i deckima koji su radili ocevid. Sve je bilo korektno i bez rijeci zamjerke. Slike su mi pomogle da razjasnim neke dvojbe koje sam imao citajuci pol.ocevid. Pozdrav svima

uređeno: od G-man
multipliciranje istog teksta
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija