Jump to content

Prekršajni nalog zbog 1.45 g/kg alkohola


Nick7

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Napuhao sam 1.45 g/kg alkohola i dobio kaznu na 3000 kn i 3 mjeseca zaštitne mjere zabrane upravljanja vozilom.

 

Nikad nisam kažnjavan a imam vozačku dozvolu 9 godina.

 

Pitanje:

 

Mogu li se žaliti na prekršajni nalog i može li doći do smanjenja kazne jer mi je vozačka dozvola potrebna za obavljanje posla?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Poštovani, zavisi što ste napisali u prigovoru. Ako ste priznali prekršaj, "neću nikad više", zamolili za smanjenje i novčane kazne i mjere, prek.sudovi uglavnom imaju običaj smanjiti i novčanu i mjeru. Koliko, to ovisi samo o njima.

 

 

MOJ PRIGOVOR

 

P R I G O V O R

Na prekršajni nalog serijski broj:511-09-34-8-1492/15.. godine zbog izricanja zabrane upravljnja vozilom „B“ kategorije kao prestroge kazne,ulažem PRIGOVOR. Izrečena mi je novčana kazna u iznosu od 3.000,00 kn (tritisuće kuna) i izrečena mi je zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom „B“ kategorije u trajanju od 3 (tri) mjeseca, jer sam počinio prekršaj iz članka 199. stavka 7. Zakona o sigurnosti prometa na cestama (ZSPC-9). Naime, utvrđeno je da sam upravljao vozilom sa 1,25 g/kg alkohola u organizmu. Auto to jest vozačka dozvola mi je prijeko potrebna zbog odlaska na liječenje (ja imam rak limfnih žlijezda te moram ići na redovne kontrole). Nikako nemam običaj voziti u alkoholiziranom stanju te molim sud da moj slučaj prepozna kao slučaj od minimalne opasnosti od ponavljanja djela obuhvaćenog gore navedenim prekršajnim nalogom.Prekršaj ne poričem i priznajem krivicu ali kako u zadnjih 6 (šest) godina nemam istih ili istovrsnih prekršaja molim sud da ukine kaznu zabrane upravljanja vozilom „B“ kategorije u trajanju od 3 (tri) mjeseca kao prestrogu ,te molim smanjenje novčane kazne, ili da mi se omogući plaćanje u ratama, ako je ikako moguće , s obzirom da je moje materijalno stanje zbog bolesti ugroženo.

Molim Sud da uzme u obzir da sam ja na bolovanju i da je naknada za bolavanje vrlo niska tj. iznosi 826, 00 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nikako,zbog okolnosti slučaja sud će pozvat na raspravu i tamo će se priložit.Inače se u príovoru napiše "prilog" i navede što i moraju sve uzet i poslat.Nadaje ne piše se "nemam istih ili istovrsnih prekršaja" jer je to prazna fraza.Piše se nisam prekršajno kažnjavan pa sud zna da je osoba uredu u odnosu na onu frazu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imam slučaj gori nego perin-napuhao sam 2.42 i dobio OPN 5000kn plus 500 te 12 mjeseci zabrane. policajac mi je rekao pošto nisam kažnjavan da obavezno napišem prigovor u roku 8 dana. prigovor sam napisao i poslao te priložio ono što sam mislio da mi može biti korisno. uz priznavanje svoga nedjela obećao sam da se isto neće ponoviti. molim da se jave svi koji imaju ovakva iskustva tj iskustva s prekršajnim sudovima???

 

hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može ali i ne mora.Dokumnete ima a možeš dodat nove ako imaš.

kao dokaz sam priložio otpusno pismo nakon operacije karcinoma gušterače po whplovon zahvatu kojim želim dokazati dvije stvari. 1. da alkohol uopće ne smijem konzumirati te da se ovdje radi o slučaju a kontinuitetu 2. da mi je auto potraban radi odlaska na povremene kontrole. sljedeće sam naveo bolest majke o kojoj skrbim jer sam jedinac a ona živi sama 19 km udaljenosti. nisam htio slati hrpu medicinske dokumentacije,jer to bi bilo par stotina listova. no ako me sud pozove mislim da ću sve to ponijeti kako bi svaku riječ koju sam naveo i dokazao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda nemaš što dokazivat pod toč 1

 

Broj 2 može proći ali ne i totalno ukidanje zabrane a još imaš i izvanredni liječnički za proći ako misliš dobit nazad vozačku.

 

pod t1. želim reći da je ovo bio zaista slučaj i uz moje obećanje da se neće ponoviti i dokazati i da ne smijem konzumirati alkohol pod t2. da mi je auto zaista i potreban. naravno-da se ne nadam ničemu osim eventualnom smanjenju kazne. a izvanredan lječnički-i to znam. sivko-hvala na savjetima! volio bi da se jave ljudi koji su imali slične slučajeve. PS-na prekršajnom sudu su sve žene....a one ne vole alkohol šmr šmrc......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i tako prođe onih 8 dana preventive....jutros zorom frend i ja na mjesto zločina i nadležnu PPP po vozačku....kad dozvole nema-poslana u moju PU...pucanj u prazno....i dođem u svoju PU-kad tamo nije došla. trlja brlja -dozvola poslana 30.07. u moju Pu-a na dnu tiskanice piše-podići u roku tri dana nakon isteka mjere ili će biti poslana u PU koja ju je izdala....oduzeta 27.7.....8 dana isteklo 5.8.-dakle do 11.8. je trebala biti tamo gdje je i oduzeta....4 sata vožnje po zvizdanu od 36 celzijusa. i pitam-a doista mi je bilo o glavu-kako ću voziti sada? kaže policjot-sa ovom potvrdom! i tako ja otpraši 400 km uz potvrdu-ali glavno da sam danas riješio doživotnu egzistenciju-i s rizikom kazne jer nisam imao ispravnu VD kod sebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i tako prođe onih 8 dana preventive....jutros zorom frend i ja na mjesto zločina i nadležnu PPP po vozačku....kad dozvole nema-poslana u moju PU...pucanj u prazno....i dođem u svoju PU-kad tamo nije došla. trlja brlja -dozvola poslana 30.07. u moju Pu-a na dnu tiskanice piše-podići u roku tri dana nakon isteka mjere ili će biti poslana u PU koja ju je izdala....oduzeta 27.7.....8 dana isteklo 5.8.-dakle do 11.8. je trebala biti tamo gdje je i oduzeta....4 sata vožnje po zvizdanu od 36 celzijusa. i pitam-a doista mi je bilo o glavu-kako ću voziti sada? kaže policjot-sa ovom potvrdom! i tako ja otpraši 400 km uz potvrdu-ali glavno da sam danas riješio doživotnu egzistenciju-i s rizikom kazne jer nisam imao ispravnu VD kod sebe.

 

PS. ; pošto sam svoje nedjelo 2,42 maligana počinio u Zadru-dobio sam nadimak Grdy

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Molim znalce da odgovore-kada policija privodi alkoholiziranoga vozača na triježnjenje u PP ili na psihijatriju? vidim slučajeve s 1,5x maligana vode.....ja sam napuhao 2,42 i policajci bili samnom dok nije došao drugi vozač....uzeli mu osobnu i zapisali podatke i "laku noć"-svako svojim putem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

rezime mojega slučaja! krajem srpnja zatečen san s 2,43 gr alkohola u krvi,za volanom. policija dala OPN i 5000 kn kazne,500 kn troška uz mjeru zabrane 12 mjeseci. uložio prigovor. sud me pozva da se odazovem ili dostavim pisanu obranu. dao sam pisanu obranu.

Jučer dobija rješenje prekršajnoga suda 1.kazna 3000 kn tj 2/3 2000 kn,plativo u roku 5 mjeseci 2.sudski trošak 160 kuna-plativ u roku 15 dana 3.zabrana upravljanja 3 mjeseca. više sam nego zadovoljan!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru i sve pet, samo sam mislio da je dobro napisati za one kojima će ubuduće nešto takvo trebati.:-)

 

kod pisanja prigovora a ako čovik ne zna što bi naveo-doslovice je rekla.

 

napišite samo: predmet tj br.OPN i PRIGOVOR i potpis! tad vas sud mora pozvati,a onda imate priliku iznjeti obranu i potkrijepiti s domumentima koji idu u prilog.

iskreno,kad sam se čuo na tel s njom,rekla mi je da će novčanu malo smanjiti,ne puno i dati rok 3 mjeseca za platiti a zabbranu dobro samnjiti. ali nisam očekivao da će ovoliko skresati obje kazne!

u razgovoru sa sutkinjom dala mi je jedan dobronamjeran savjet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma problem je u tome što neki ne vjeruju kad im se kaže da najbolje prolazi priznanje/kajanje/olakotne okolnosti/molba za smanjenjem kazne, a uz sve to, normalna komunikacija sa sutkinjom/sucem (bilo pismena ili usmena).

 

moramo poći od sebe i biti samokritični. ko je mene silio da pijem? niko. osim mene,niko nije kriv. dakle-odgovornost moja i ničija više.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
A onda pogledaj čl.236 st.1 toč-3 i 4 http://www.zakon.hr/z/52/Prekršajni-zakon

 

evo stigla obavijest od PP da zabrana počinje od sutra tj. 20.04. i traje zaključno s 12.07.

 

Ažurirano

 

evo stigla obavijest od PP da zabrana počinje od sutra tj. 20.04. i traje zaključno s 12.07.

 

 

kako ide postupak s izvanrednim lječničkim pregledom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija