Jump to content

Savjet za prevarenog jamca


sparky038

Preporučene objave

Štovani, kako sam jamac po kreditu bivšem šogoru, molio bih vas za savjet. Jamac sam od 2007 i otada plaćam taj kredit putem administrativne zabrane određene banke. Tolerirao sam to zbog mira u obitelji. Kako sam se nedavno razveo, molio bih vas da me uputite u pravni dio rješavanja ove zavrzlame. Naime dotični trenutno radi u Njemačkoj i nema namjeru plaćati taj kredit.

Hvala vam na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bez suglasnosti banke vi iz jamstvenog odnosa nećete moći izaći.

 

Ionako imate pravo regresa prema bivšem šogoru, ali tu se postavlja pitanje mogućnosti naplate. Plus činjenica da je kredit moguće i bračna stečevina, tako da bi polovica obveze otpala na sestru (jesu li riješili pitanje bračne stečevine?).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da bih trebao tužiti nositelja kredita za prijevaru. Dotočni je kod svoje rastave braka pobjegao i nije plaćao alimentaciju. Ne znam da li su oni rješili bračnu stečevinu. Taj kredit od 15000€ do sada plaćam isključivo ja osim prve 4 rate. Mislite da bi trebalo da tužbu podignem protiv oboje jer su bili u braku. Hvala vam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S prijevarom nećete ništa postići, jer je nema.

 

Da, bitan je i podatak na koji način su oni riješili pitanje bračne stečevine, jer je kredit (ovisno o njegovoj namjeni) moguće dio bračne stečevine, u kojoj bi na svakog od njih otpalo po 1/2, pod uvjetom da se nisu drugačije dogovorili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Štovani, kako sam jamac po kreditu bivšem šogoru, molio bih vas za savjet. Jamac sam od 2007 i otada plaćam taj kredit putem administrativne zabrane određene banke. Tolerirao sam to zbog mira u obitelji. Kako sam se nedavno razveo, molio bih vas da me uputite u pravni dio rješavanja ove zavrzlame. Naime dotični trenutno radi u Njemačkoj i nema namjeru plaćati taj kredit.

Hvala vam na pomoći

 

za što je korišten kredit?

dali je osiguran hipotekom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija