Jump to content

prekid alimentacije


picadily

Preporučene objave

Zamolio bih vas odgovor na sljedeće pitanje:

 

Otac sam sina koji je navršio 18 godina prije mjesec dana . Majka je dobila skrbništvo nad njim , a ja sam uredno svaki mjesec plaćao određenu alimentaciju kako je odredio sud.Sin je napustio srednju školu prošle godine u 9mj, a sad je navršio 18god. Nije se još uspio nigdje zaposliti . Da li sam dužan još uvijek plaćati alimentaciju s obzirom da je punoljetan,a školu je zanemario?Kakav je uopće postupak da se ukine plaćanje alimentacije?.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li sam dužan još uvijek plaćati alimentaciju s obzirom da je punoljetan,a školu je zanemario?Kakav je uopće postupak da se ukine plaćanje alimentacije?.

 

da dok nadležni sud ne donese drugačiju odluku. morate nadležnom sudu podnijeti tužbu (protiv sina) sa prijedlogum za prestanak uzdržavanja.

alimentaciju možete uplaćivati na sinov račun. on je korisnik.

bivša (sinova majka ) nemože pokrenuti ovrhu bez sinove punomoći (punoljetan je i nema više zakonskog zastupnika).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Inače ,školu je zanemario na način da je prvi razred srednje škole ponavljao zbog negativnih ocjena ,a kad je drugi put krenuo u prvi razred isti nije završio već je zbog previše izostanaka, većinom neopravdanih upućen na polaganje razredbenih ispita koje nije položio te je izbačen iz škole i izgubio pravo školovanja.Tako je od 9mj prošle godine završio s školovanjem,a punoljetan je od 6.mj ove godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija