Jump to content

nepropisno mjerenje brzine


anonimno

Preporučene objave

Molim pomoc. Jucer me zaustavila policija zbog "brebrze vožnje". Naime na potezu između dva naselja izmejrili su mi brzinu 82km/h te priznali toleranciju 10km/h= 72km/h. Kazna 500+110 +1bod,

Zapisnik nisam potpisao jer se nisam slozio s mjestom na kojem su mjerili brzinu. Na zapisnik su napisali 148m udaljenost a oni su bili udaljeni 150 m od početka naselja.

Druga stvar cestase kreće nizbrdo u ulijevo tako da nisam siguran kako su oni uspjeli meni tu brzinu izmjeriti a mislim da sam imao max 65km/h.

Znači dvjie su stvari mjerenje brzine van naselja (gdje je 80km/h dozovljeno) i položaj s kojeg su me snimali.

Da li mogu pisati sad već odmah prigovor na zapisnik bez obzira što ga nisam potpisao ili samo čekam poziv na sud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na zapisnik su napisali 148m udaljenost a oni su bili udaljeni 150 m od početka naselja.

 

otkud znas da su bili udaljeni bas u tocno 150m od pocetka naselja?

 

tako da nisam siguran kako su oni uspjeli meni tu brzinu izmjeriti

 

izmjerili su ju, kao i udaljenost, kalibriranim laserskim uredjajem te namjene.

 

Da li mogu pisati sad već odmah prigovor na zapisnik bez obzira što ga nisam potpisao ili samo čekam poziv na sud.

 

prigovor mozes pisati iskljucivo protiv prekrsajnog naloga. nemas li pismen tako naslovljen, nemas protiv cega prigovarati.

 

btw, nikoga u postupku nije briga jesi li ti nesto potpisao ili ne niti to mijenja na stvari.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e da i pod lokaciju su napisali Grabrovnik bb,...mjesto koje je udaljeno nekih 300-ak metar dalje gdje se i nalazi tabla naselja..

sve u svemu jako nategnuto i malo glupo jer se radi o kraju (Međimurje),...gdje je mali promet,..puste ceste, zavojite i s uzbrdicama i nizbrdicama tako da se ni ne moze nesto prebrzo vozit...

uglavnom se tu kontrolira alkotest zbog gorica i vinograda.. a zacudo isti nisu trazili...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tako je..bio sam dva metra van naselja..i pritom vozio nizbrdo i jos k tome zavoj ulijevo..sto je i bio moj prigovor odmah policiji da me nisu mogli snimiti nakon cega mi je policajac demonstrirao na licu mjesta gdje i kako me snimio...inace uspio sam zamjetiti da je policajac drzao pistolj dolje kad sam ih uocio i fakat mi nije jasno kak su me snimili..a i brzina sigurno nije bila takva kako je display pokazivao...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

samo ti piši prigovor protiv prekršajnog naloga i da vidiš kada se na sudu zakomplicira ! naravno pazi na rok !!! prigovor čćak i netreba biti tako jako opsežan.. nemoj sve karte pokazati na početku ! jer to ide i muriji pa budu oni čitali i znali se pripremiti !! čekaj.. suočenje !! hehe.. ak dođe do njega !

 

A postoji i provjerena metoda kak da se to sve fino sredi (tu ne mislim na lovu).

 

NO .. malo po malo

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma da u tom smjeru ću i napisati prigovor..ali bez detalja.. znam da me ne mogu preveslati jer jedino mjesto gdje je policjiski auto mogao stajati i policajac snimati je upravo to koje je udaljeno minimalno 150m od table naselja... a sve ostalo je nepristupačno,..pa jedva sam se i zaustavio kraj njih jer mi je i auto bio dijelom na cesti (što opet nije u redu u smislu njihove lokacije za kontrolu prometa). ,. . ja sam se u početku pribojavao da ne bi sad izmislili da su snimali blize tj unutar granice naselja ali to nije moguće... nista hvala na svemu... pisem prigovor i svakako cu vas obavijsetiti o (ne)uspjehu istog... pozdrav svima i sretnu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e da vidim da je malo nejasno, sto se tice udaljenosti i lokacije policije...

naime ja sam izlazio iz naselja prema otvorenoj cesti a 150m od naselja me zaustavila policija..znaci nisu me snimili u naselju i nisu oni bili u naselju ...vec su me snimili van naselja i zaustavili van naselja na otvorenoj cesti... isprike na nejasno opisanom slucaju...nadam se da je jasnije sada..a valjda se ako izlazis iz naselja, a to je ozaeceno tablom s prekrizenim imenom sela, podrazumijeva da nisi vise u naselju i jos k tome oko tebe suma i priroda (mislim da ne pretjerujem sada ali recite mi jesam li lud ili sta ...)...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. u prigovoru ne navodi nikakvo cinjenicno stanje, razloge, dokaze - samo formalno pravno ispuni "duznost" i prigovaraj nalogu u tom smjeru da se ukine nalog i provede postupak

 

2. jamcim ti da ces 90% biti proglasen krivim jer sve sto si naveo,m ipak te ne oslobada odgovornosti za prekrsaj.

 

3. ono sto jos uvijek pali, ali ne na svim Prekrsajcima i sto je cilj svih nas koji se bakcemo s prekrajima je apsolutna zastara

 

4. sto se tice iste-tu nema pravila, jer ponekad se zna dogoditi da samo napises prigovor i da se vise ne provede niti jedna radnja i dode do iste, ponekad iako je je I-st postupak trajao 2,3 mjeseca zaista ima nade da ce ulaganjem zalbe nastupiti zastara, a ako I-st postuapk traje nekoliko mjeseci pa cak i godinu - na dobrom si putu...dakl svo znanje, ako ga imas i umjesnost na odugovlacenje postupka...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ajde da prosvjetlim one u mraku i one kojima je mozak u mraku !

 

Zakomplicirati se može tako da tražiš očevid na licu mjesta - sudac bu popizdil jer mu se nejde po nekim selima hodati, zatim da naravno što će i biti zatražiš suočenje sa policajcem, pa onda recimo da ti MUP dostavi potvrdu o baždarenju uređaja kojim je mjereno - MUP bu popizdio a i sudac isto, pa recimo da se dva puta ispričaš za nemogućnost jer si "poslovno odsutan".. i to baš kada treba biti suočenje, pa da vidiš kak bu brzo spis završil u AA !!

 

Ajde. .kupite si baterije pa bute bili prosvjetljeni !!

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakomplicirati se može tako da tražiš očevid na licu mjesta - sudac bu popizdil

 

sudac "ne bu popizdil" vec "bu" otklonio taj dokazni prijedlog kao potpuno nepotreban i uglavnom stupidan, a "poslovna odsutnost" nije valjana "ispricnica" tako da neces imati priliku isto uciniti dva puta - drugi put ce te privoditi policija o vlastitom trosku/rjesenje ce se donjeti uz pretpostavku da se branis sutnjom.

 

"poslovna odsutnost", pa jos dva puta... mislim...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da ne pretjerujem sada ali recite mi jesam li lud ili sta ...

 

nisi lud, znakom za prestanak naselja prestaje vaziti opce ogranicenje za naseljeno mjesto...

 

doduse obzirom da je auto duzi od 2 m ispada da si makar jednim dijelom auta jos uvijek bio u naselju, ali sto sad, barem nesto smisleno imas za reci sudu, pa kako ispadne.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:-D:-D:-D:-D:-D:-D

 

Dugo se nisam nasmijao ovako kao kad sam procitao tvoj post..poceo si s baterijom kao netko tko je tu doma...a kad predes na tekst vidi se da ti s prekrsajnim postupkom u praxi nemas niti jedne zajednikce niti..DOBRO TI JE KOLEGA NAVEO-izlazak na ocevid????Pa to bi i moja baba odbila da se slucajno nade za stolom suca kada ga cisti od prasine, e sta necu procitati ovdje...BAZDARENJE, OSPOSOBLJEN OST ZA UPRAVLJANJE UREDAJEM...u svojoj praksi nisam niti vidio a n iti cuo da je i jedan sudac popizdio na te dokazne prijedloge i vi su ga redom zatrazili...e sad policija ce popizditi-e pa i za to me zaboli...i na kraju KAKO JE KOLEGA PRIMJETIO secer na ve to - 2 puta poslovno odsutan :-D:-o:-D:-D

 

 

Ajde sjedi 2...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jos jednom hvala svima na savjetu...

ako ne uspijem nije bed...

boli me jedino to sto policija danas u nekim (ne svim)

slucajevima jednostavno ne zeli priznati pogresku,..a da ne govorim o represiji koju ponekad vodi..

inace imal sam prije par godina slucaj da me tip u pasatu skoro zgazil kao pjesaka na cesti.. a onda me jos i nateraval po gradu s autom jer sam mu mahnuo s rukom da pripazi s voznjom i to na glavnoj cesti... a policije nigdje.. to me ljuti sto se skrivaju po sumarcima provode kontrolu prometa na cestama gdje prodju 2 auta u sat vremena, a tamo gdje su potrebni ih nema...

inace sam student tako da i ako ce doc do toga da moram platiti kaznu to ce biti mission imposible posto nemam prihode... drustveni rad (haha mi gradimo cestu, cesta gradi nas..))

 

lijep pozdrav svima..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija