Jump to content

obavjest o počinjenom prekršaju(krivo parkirane)


popajx

Preporučene objave

Dansa me sačeko policajc pored mog parkiranog auta te mi uručio obavjest o počinjenom prekršaju o sigurnosti prometa na cestama članak 12 stavka 4

 

U prilog vam šaljem sliku te molim za vaše mišljene dali da se žalim ili platim kaznu?

 

20150729_103244.jpg

 

inače parkirano je cca 1,5 m ispred znaka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vjeruj te mi ljudi prije znaka sam 1,5 metara a znak je malo nakošen od bure i inače obavezan smjer je tako kako gleda prednji dio mog auta... sad dali mi ova slika može poslužiti kao dokaz jer u mobitelu se vidi da je slikana u 10:33 a obavjest o počinjenom prekršaju je u 10:35.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po prvoj slici (post 1) si kriv a ako je kružni u funkciji onda si kriv po drugom članku.

 

A kako se zna da nema slike?

 

A ako je samo obavezan smjer (kao pokazuje kružni sa slike 1-jednosmjerna ulica ) dali sam onda kriv?

Kružni nije u funkcije...

NA OVOJ SLICI SE BOLJE VIDI

OMI_ALJ.jpg

20150729_103244.jpg

280tjbr.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za ovo je mjerodavan Zakon o sigurnosti prometa na cestama, a u njemu nema nikakve razlike.

 

Pitam jer mi se čini da bi mogli odustati od progona za nepropisno parkiranje po znaku i pokrenuti onaj za parkiranje u raskrižju (što su možda odmah i trebali, ako se radi o raskrižju).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ali ja nisam u raskršću... inače policajc je krenu prvo s napadom da sam u kružnom toku,pa kad je skonto me napo da sam u raskršću , e onda kada je opet skonto da ni to nije je, išo za neoštivanje znaka i to 2 ulice dalje....

inače bio je ful pristojan i dobar,odnosno htio je dat samo pismenu opomenu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stvarno si drot... od mene pa do druge strane kolnika ima preko 20m ali ni to nije problem jer je ulica jednosmjerna tako da niko ne izlazi na tu stranu tako da ako 20 metara nije dovljno mogu točno i izmerit na googleartu ali mislim da nesmiš izać na tu stranu mislim da je to ipak dovljno... to šta se tebi čini raskršće ima isprekidanu liniju kaja dijeli glavnu cestu od ovog mog a ja sam min 3 metra od te isprekidane linije... objasni ti meni care odakle tebi počinje raskršće samo da vidim onako...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovisi sa koje strane gledaš znak. meni se čini (kao i policajcu ) da si cca 1,5m iza znaka.

plati kaznu. službeno osobi se vjeruje.

 

 

da sam iza znaka nebi vidio znak nego poleđinu znaka, dali vidiš znak od naprojed ako si prije znaka ili mu vidiš poleđinu (zadni dio)s koje god si strane ako si prije znaka vidiš znak a ako si iza znaka vidiš samo poleđinu... da je loša slika je i mene na moment zbunila....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma mogo mi je napisat makar pravu ulicu a ne dvije ulice dalje od mog parkiranja

 

Možeš prigovarati na tu adresu kad dobiješ prekršajni nalog, ali oni mogu i ispraviti taj nalog s točnom adresom, tako da po toj osnovi on neće automatski biti odbačen. Naravno, to ne mijenja činjenicu da se radi o velikoj greški.

 

 

drot13 ja bi te molio da mi odgovoriš koji je od ovih auta na slicu na raskrižju

 

U smislu članka o kojem smo pričali, svi su u raskrižju, tj. manje od 5 m od raskrižja i da su parkirani, svi bi bili u prekršaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja nisam na mjestu di se spajaju dvije ceste ,samo sam na jednoj cesti s udaljenosti cca 3 m od druge ceste ali ne ugrožavam pregled prometa tako da nemoram bit 5 m....

čalanak 84 točka 5 od prije sivkovog zakona

Nije moj nego državni zakon.I tko te pita za čl.84 kad je obavijest za čl.12.

 

drot13 ja bi te molio da mi odgovoriš koji je od ovih auta na slicu na raskrižju

[ATTACH=CONFIG]852[/ATTACH]

Svi.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije moj nego državni zakon.I tko te pita za čl.84 kad je obavijest za čl.12.

 

Svi.

 

e bogami tu sam sad kriv po članku 84 točka 12 ...

thx sivko... dali oni mogu mjenjat prekršaj ko šta drot13 spominje?

inače na slici niko nije na raskršću, svi su prije raskršća jer na mjestu di stoje niti jedna cesta se ne križa sa drugom cestom...

raskrizje_2.jpg

mislim da je samo pravokutnik raskršće

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa mogao si platit 250 ali nisi htio.Zakinuo si se sam.

 

nisam htio platit za ono šta me se optuživali ali ako mjenja u čalanak 84 točka 12 onda jebi ga (ali za to treba metar bit na slici)... ubuduće se parkiram 3 metra ljevo:skakuce:od slike inače izmjerio sam na eartu najbliže je 13 metara do suprotne strane

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možeš prigovarati na tu adresu kad dobiješ prekršajni nalog, ali oni mogu i ispraviti taj nalog s točnom adresom, tako da po toj osnovi on neće automatski biti odbačen. Naravno, to ne mijenja činjenicu da se radi o velikoj greški.

 

da velika greška mi je šta se nalazim na manje od tri metra od prepreke na kolniku

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to je tvoje mišljenje , a zašto onda u zakonu stoji 5 m ako ometa preglednos prometa, valjda u hrvatskoj postoji i neko raskrižije tipa mog di nemogu ometat preglednost ako tu nemožeš izać jer je jednosmjerna ... ali vidim da si ti pametniji od zakona jer po tebi ne postoji raskršće di se nemože ometat preglednost prometa... to šta s tobom proživljavam sad na forumu proživio sam u živos s dotičnim koji mi je napisao obavjest o počinjenom prekršaju... plavci ili sivci vi ste uvik u pravu , pa makar i kad me pokušate kaznit iz zakona koji je dvije godine u zastari( vjeruj mi i to sam doživio) okrenite svoju energiju na lopove koju plajačkaju našu ljepu a ne na obične ljude ... HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema smisla nastaviti dalje s polemikom, jer idemo u krivom smjeru.

 

Temu zaključavam, a isto ću učiniti i u drugoj temi, ako se nastavi ovako.

 

Popajx, žalite se, idite pred sud i iznesite svoje viđenje, pa će vam sud reći svoje. Forsirati da se drugi ovdje slože s vašim poimanjem nema smisla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija