Jump to content

pravo na mirovinu....


jean1969

Preporučene objave

imam samo jedno pitanje-odnosi se na pričuvni čin

 

naime od 1992 godine imam pričuvni čin sžn

 

1996 godine pristupam djelatnom sastavu-9.gbr , čin mi nisu priznali iako sam imao završenu dočasničku školu , primali su se babini i tatini unuci i djeca na takva mjesta...

 

još uvjek sam djelatnik,sad s činom pozornika ( iako prije godinu ipo dana,kod dodjele novih vojnih iskaznica-stajalo mi je sžn-kasnije promjenjeno,što me dovodi u sumnju da i dalje vode u MORH-u kao sžn )

 

dali i kako mogu ostvarit pravo na mirovinu po činu,tj postoji li ikakva pravna osnova za tužbu

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Naravno da postoji ukoliko imate ukaz o činu sžn ili postavljenje od strane MORH-a da ste obnašali dužnost po tom sklopnom tj ustrojbenom mjestu...

Malo mi čudno da vam nisu izvršili tkz. prevođenje iz pričuvnog u djelatni vojni čin ukliko ste kako navodite bili djelatni pripadnik GBR.

U svakom slučaju oko sumnji obratite se AR -sa povratnicom MORH-u sa zahtjevom o izdavanju potvrde o činu i postavljenju.... sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oprostite na off topicu, ali posto vidim da je Plemeniti pravno dobro upucen, jedno kratko pitanje njemu a da ne otvaram novu temu:

Da li mi se posteda u trajanju od dvije godine uzima u obzir kao staz proveden u HV ( dragovoljac, nisam bio djelatna osoba, prije postede dobio bolest i ozljedu na bojisnici ) ?

Citavo vrijeme postede duzio sam uniformu i sve osim oruzja, placu nisam dobijao.

Poslao sam upit MORH-u, sa povrstnicom, prije godinu dana i do sada nisam dobio odgovor.

Plemeniti, mozes odgovoriti ako mozda znas tu problematiku i u inbox da ne pisemo tu u temi koja je za nesto drugo.

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala plemeniti na odgovoru sa objasnjenjem.

Nisam bio razvojacen, to sam dobio sluzbeno nakon te 2 godine te sam razduzio uniformu.

Nisam u te dvije godine primao nikakvu naknadu niti sam bio na skrbi. Negdje sve zajedno 40% vremena sam proveo po bolnicama.

Posto mi iz MORH-a ne odgovaraju na upit vec godinu dana, moracu se raspitati u uredu za branitelje. Svi papiri od postrojbe su preneseni u Karlovac.

Inace posjedujem Rjesenja o postedi dva puta po godinu dana, zbog bolesti i ozljeda.

 

Hvala jos jednom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da postoji ukoliko imate ukaz o činu sžn ili postavljenje od strane MORH-a da ste obnašali dužnost po tom sklopnom tj ustrojbenom mjestu...

Malo mi čudno da vam nisu izvršili tkz. prevođenje iz pričuvnog u djelatni vojni čin ukliko ste kako navodite bili djelatni pripadnik GBR.

U svakom slučaju oko sumnji obratite se AR -sa povratnicom MORH-u sa zahtjevom o izdavanju potvrde o činu i postavljenju.... sretno

 

prvo hvala na odgovoru

ipak da pojasnim nešto , dužnost nisam imao za vrijeme dijelatnog sastava već samo za vrijeme pričuve-od 1992-1995 godine kao zamjenik zapovjednika voda-kasnije i zapovjednik 1 voda ujedno i zamjenik zapovjednika bitnice

 

u djelatnom sastavu nisu mi preveli čin niti mi ikad dali dočasnićko mjesto iako je kod preustroja 2003 godine - meni pisalo da sam neperspektivan a kao razlog je navedeno da mi čin nije promaknut 10 godina što me u tom momentu prvo dovelo u sumnju da mi se čin vodi u MORH-u kao dočasnik dok ja u biti nisam imao ni plaću ni nikakve dužnosti po činu

 

ujedno,dugo vremena na buštama ( liste plaće ) pod ustrojbeni čin pisalo je vojnik a pod osobni čin ništa...niti vojnik

 

također i u prvom postu spomenuto-2013 godine dobijamo nove vojne iskaznice i na njoj piše- sžn,da bi mi nakon mog upita rekli da je greška??? i promijenili u vojnik

 

mnogo toga me navodi da očito postoje neke malverzacije,dali su vodili čin, u Morhu-dok u OSRH nisu - dali je MORH odvajao novac po činu dok taj novac nije uopće dolazio do moje adrese,neznam..nagađam

 

nadam se da sam uspio malo pojasniti problem , i nadam se još jednom da će te odgovoriti što i kako da postupim,dali da pokrenem tužbu ili neki drugi način

 

sad , glede prevođenja čina je kasno jer je gđa Kosor zakonski ukinula tu mogućnost

samo me zanima,dali bi tužbom mogao ostvarit prava mirovinska po činu.

 

hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija