Jump to content

ribolovni prekršaj( odnosno ne prekšaj)


popajx

Preporučene objave

ovako stravstveni ribolovac sam i u 9 mjesecu koristim godišnji, znam bit i po tri dana i noći na barci bez povratka doma stoga znam nekad u frižideru imat i do 13-14 kg ribe i glavonošaca(zadnji treći dan). ima rekreacisku dozvolu za obavljane ribolova po kojoj je dozvoljeno 5 kg ulova po danu...

e sad vas pitam ako zadnji dan ili treći dan provedem na moru dođe na mene policija te me zatekne s 13-14 kg ribe, kako da ja sad njima objasnim da sam već tri dana na moru i da to nije ulov od jednog dana?

dali da svaki dan slikam ulov ili postoji neka šema?

inače to me proganja već dugi niz godina i pokušo sam o tome pisati na par ribarskih foruma ali nikakve koristi, jer bi me odma počeli napadat a šta ja uopće radim na moru 3 dana...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne možeš policiji dokazati koliko si dugo na moru (vjerojatno ti neće vjerovati).

 

Zakon je takav i dok se ne izmijeni, trebao bi se pridržavati Zakona o morskom ribarstvu.

 

;-)

 

ma to mi je sve jasno ali ja imam pravo ulovit 5 kg u jednom danu, znači ako sam tri dana na moru to je 15 kg... nisam izašo nigdi van zakona... mislim čak da odem na policiju i da prijavim polazak odnosno dolazak kući ili takva neka šema ili slikanje svaku večer ribe.. neč valjda treba postojat...

valjda postojim nešto za dokazivanje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vodi evidenciju o ulovu sukladno čl.48 http://www.zakon.hr/z/303/Zakon-o-morskom-ribarstvu i riješio si stvar.

 

Ni blizu nisam rješio stvar u cijelom zakonu se spominje članka 48 točka 1 i točka 2...

U točki jedan se nespominje VRIJEME evidencije niti obrazac u kojem ja to mogu voditi(dali je to komad papira s mojim potpisom i količinom ribe )

točka 2 ministar do sad nije ništa prepiso kako se to mora voditi i kome dostaviti...

LJUDI OVO JE OZBILJAN PROBLEM jer je kazna od dvije do petnaest tisuća kuna... a nisam počinio nikakav prekršaj nego me policija zaustavi 3. dan na moru sa ulovom od 3 dana te uzima činjenično stanje na taj dan bez razmatranja dali sam ja više dana na moru.

šta da napravim da se bacim s mosta kad mi se to dogodi ako trebam platiti 15 tisuća kuna a nisam kriv? do sada sam ima sreće jer su me zaustavili uvijek prvi dan...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možda iz mog prijašnjeg posta nisam najbolje pojasni o članku 48...

ovako članak 48 u praksi služi da se neko sjeti svakih par godina ,da bi se mogla tražit ta statistika na kraju godine za tekuću godinu. odnosno na kraju tekuće godine ministar pripiše da dostvimo vrstu ulova kilažu za tu godinu i donesmo u najbliži ured ministarstva u sandučić koji je namjenjen za to... neznam dali sam jasan

 

Ažurirano

 

Ti uzmi neki drugi ribarski obrazac pa ga prilagodi sebi.Lako ćeš pametnima objasnit da vodiš ipak nešto jer si 3 dana na moru.

 

ma nemogu uzet obrazac jer se to sve odnosi na gospodarski ribolov,(još bi mi i to trbalo da me zatvore radi krivotvorenja dokumenata)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a dali me mogu ganjat za krivotvorenje ako prekrižim gospodarski pa napišem rekreativni...

rekreaciski i sportski nisu dužni vodit evidenciju(do kraja tekuće godine)... to sam u gornjem postu naveo zašto služi taj zakon a ministar ga zatraži svake 3-4 godine...inače na ribi se nevidi razlika jer vučem 2 iglo frižidera jedan je pun leda a drugi za potrepštine u ovog punog leda samo stavljam ribu tako da riba bude šokirana i nevidi se razlika na oko između ulova prvog dana i 3 dana... thx sivko na trudu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možeš voditi evidenciju ulova ali to je tvoja interna evidencija.

 

Dali će to policija priznati? Može, a i ne mora.

 

Ako budeš vodio evidenciju, uredno je vodi (vjerojatno će ti to policija priznati jer nije to nekakva veća količina ribe i ne vjerujem da će te zbog toga policija sankcionirati).

 

Na kraju svakog dana, upiši datum, sat, minutu, koliko si izvagao ribe i zapiši to uredno (nemoj da bude nekakvih žvrljotina).

 

A, ako se toliko plašiš, promijeni zanimaciju-hobi.

Zakon je takav i tu se trenutno ništa ne može promijeniti.

 

I ja sam ribolovac (na slatkovodnim vodama, rijeke, jezera, bare....) i imam dozvolu za ribolov.

 

Odem na Dunav i ulovim katkad dva-3 šarana (kad idem na pecanje-ribolov) i uvijek pecam sa uglavnom tri štapa (imam odličnu ribolovnu opremu).

 

Ponekad ništa ne ulovim, a ponekad ulovim 3-4 mrcine (šarana, svaki po 8-9 kg, po danu, a ima i većih-težihi), pa katkad bude ribe za jedan dan i po 30-tak kilograma. Još ze zaleti i 10-tak babuški, deverika, poneka štukica (kad je "sretan"dan) i često naiđe i nadzornik ribolova (kontrolor) i samo traži dozvolu za ribolov. Vidi i koliko sam ribe ulovio (ponekad i preko 30 kilograma) i ne prigovara mi zbog ulova. Kad se vraćam kući moram od mjesta gdje sam pecao do auta ići 2-3 puta da sve utovarim u prtljažnik zajedno sa opremom za ribolov (štapove, meredov........i da ne nabrajam).

 

Tako je na rijekama, dok na jezerima postoje druga pravila (2-3 ribe maksimalno).

 

Ti hvataš malu količinu ribe na moru i mišljenja sam da je tvoj strah možda malo i pretjeran.

 

A, ako se toliko strašiš kazne, ili lovi manje ribe dnevno, ili istovari ulovljenu ribu svakog dana na kopnu i zamrzni, ili idi pecati na rijeke.

 

Što ti možemo drugo napisati?

 

 

Dobar ulov. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne brini-nematoliko ribebud jako stan ako u 3 dan uvti 3 kg ukupno!

 

ima za onoga ko zna lovit;-) vjerovatno ima i više od 5 kg

 

 

inače mrljavac pohvala za tekst jer se vidi da je to pisalo srce ribičko... inače kad idem na 3-4 dana, to je udaljenost cca 60 nautičkih milja u jednom pravcu od moje kuće tako da iskrcavanje ribe na obalu ima smisla to i radim ali zadnji dan kad se vozim doma moram opet sve nakrcati na svoju barku e onda tu koristim šemu gaće dolje znači nudist sam na barci a pomorska policija te uvijek gleda prije s dalekozorom(prije dolaska na barku) pa kad vidi da si gol obiđe te u širokom luku (to je dosad palilo) ali ne znači da će paliti i dalje... inače ne pretjerujem sa strahom jer pomorska policija jako pazi na prelove i prekomjernu količinu korištenja ribarskog pribora ja bi reko da im je to prioritet ispred svih drugih...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rođeni, ne vjeujem da će te policija zezati zbog tako male količine ribe.

Upiši u evidenciju svaki dan koliko si ulovio i mirno spavaj.

 

Uostalom, možeš i nazvati policiju pa im javiti koliko si ribe ulovio svaki dan.

 

Nemoj se brinuti, već "zafitilji" na more i pokrij "tintaru" da ne izgoriš.

 

Živ zdrav i veseo bio :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e ovo igra, ovoga se nisam sjetio... thx

 

Ažurirano

 

može zaključavanje šta se mene tiče... hvala svima na pomoći u ovoj temi a posebno mrljavcu

 

auuuu sad zvao središte pomorske policije moje županije ali nisam dobio konkretne odgovore( da prijavim svaki dan ulov, čak su bili negativni) trebam zvati u ponedjeljak da vidim razvijanje događaja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

auuuu sad zvao središte pomorske policije moje županije ali nisam dobio konkretne odgovore( da prijavim svaki dan ulov, čak su bili negativni) trebam zvati u ponedjeljak da vidim razvijanje događaja...

zvao sve pomorske policije hrvatske( jedino koji si zapisivli podatke i salušaju te šibenik i split ovo sve te otkanta na brzinu tebe i tvoj problem znači pd imena prezimea brodice itd.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogu uz plaćanje dozvole.

 

"Za obavljanje rekreacijskog i športskog ribolova u ribolovnom moru Republike Hrvatske potrebna je dozvola, bez obzira obavlja li se sa obale ili iz brodice. Iznimno, bez dozvole rekreacijski ribolov mogu obavljati osobe mlađe od 14 godina odmetom s jednim povrazom sa ili bez korištenja štapa."

 

500-4000 kn

 

tko su oni da mogu besplatno pecat?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogu uz plaćanje dozvole.

 

"Za obavljanje rekreacijskog i športskog ribolova u ribolovnom moru Republike Hrvatske potrebna je dozvola, bez obzira obavlja li se sa obale ili iz brodice. Iznimno, bez dozvole rekreacijski ribolov mogu obavljati osobe mlađe od 14 godina odmetom s jednim povrazom sa ili bez korištenja štapa."

 

500-4000 kn

 

tko su oni da mogu besplatno pecat?

 

 

Pa ko su oni-turisti od kojih zivimo sve ostalo se pogasilo, ok,hvala na odgvoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma gledaj iz prakse govorim ako si turist i imaš jednu udicu na obali niko te neće dirat...ali ako si turist izvadiš brdo štapova bibije kobre i tako dalje e onda si naje*o ako nemaš dozvole... nikome na pamet ne pada da te uopće gleda ako si turist stariji od 14 godina i koristiš jednu običnu tunju... u ostalom ako im se lovi imaju fish izlete di netrebaju platit dozvolu nego samo fish izlet...(ako se ne varam)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma ne sivko ovi policajci koji su na obali uopće ne obraćaju pozornos dali ti loviš ribe ili ne loviš... zakon je zako i to stoji ali da če te obalni policajac pitat ribolovnu dozvoli a da loviš izvan luke to još nisam čuo... uopće te nedoživljavaju oni prođu pokraj tebe ali doživljaja nema...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

inače i žalosno kod prijave... jasam negdje 2004 godine prijavio krivolov(ribolov) šta misliš da su došli... lol.. a i bolje da nisu jer bi ova trojica bi skužila ko ih je prijavio jer sam po tadašnjim propisima trebo čekat i pojavit se tamo sa policijom... ma pojeli bime za dva dan nakon tog jer pretežno idem na ribe sam i tada u to vrijem na isto mjesto po ponoći di nema psa... sva sreća po meni da se nisu pojavili policajci... to danas tek kužim( bio je noćni podvodni ribolov sa lampama od trojice koji pričaju slovenski) inače sve mi je ok u ribolovu ali nemoj je ponoći ganjati lampama i podvodnom puškom to mi je dno dan...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogućnost postoji dok ne naiđe mladi nadobudni koji mora sve podert.

 

ovako ti to otprilike izgleda u praksi- negdije oko 22h pun ku ljudi uopće te ne primjećuju, negdje oko 3 ujutro ostaješ sam i sad se zaustavljau do tebe pitaju te ča ima od ribe , a ti im se počneš hvalit i da ćeš im pokazat u bunkeru ulov otvarš bunker ,a oko tebe opet nikog:buljoki:... zbrišu u obliku magle ne da te pitaju za dozvolu nego brišu ća odma jer i oni vide da su mi jedina ćakula za hvaljenje prije jutra..:zubo:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija