Jump to content

HAC ugovorna kazna


uberteam

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Imam pitanje vezano za situaciju koja mi se danas dogodila na autocesti, ušao sam na ulazu Zadar i želio izaći na izlazu Karlovac no nisam mogao pronaći karticu (koja mi je valjda negdje na benzinskoj ispala) i naplatili su mi ugovornu kaznu tj. dvostruki iznos najduže relacije. Sada se ja pitam, da li oni imaju pravo naplatiti "ugovornu kaznu" ? Jer koliko sam pročitao tu na forumu ugovorna kazna ne može biti ugovorena za novčane obveze !?!

 

Nadalje, rekao bih da njihov "dvostruki iznos najduže relacije" zaista uzrokuje značajnu neravnotežu u pravima i obvezama ugovornih strana te smatram da je ta odredba nepoštena!

 

Jednostruki iznos najduže relacije bio bi primjerena i poštena naknada HAC-u u slučaju koji sam opisao.

 

Sve u svemu, zanima me da li se može što napraviti po pitanju ulaganja prigovora tj. da li imam kakvo zakonsko uporište za gornje tvrdnje? Jer takvo lihvarsko ponašanje me boli jednako koliko i 408 kn i mislim da bi mu se trebalo stati na kraj kao što je napravljeno i s Zagrebparkingom i njihovom " ugovornom kaznom".

 

Hvala vam unaprijed i LP!

Matija

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne naravno da se ne isplati tužiti ali me zanima da li postoji nešto u ZOO što nije u skladu s ovom njihovom odredbom?

 

Jer ako da onda ću si dati truda da pokušam to pitanje aktualizirati barem preko društva Potrošać kako netko drugi nebi morao plaćati nesrazmjernu kaznu ali moram imati neke pravne argumente pa zato molim pomoć.

 

Hvala!

 

 

kakav bi prigovor uputrio?

platio si ugovorenu kaznu i gotovo je. nećeš dobiti rješenje temeljem kog bi mogao prigovarat.možeš ih samo tužiti. dali se isplati????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...

Isti problem i isto pitanje imam kao u uvodnom postu: zbog izgubljene magnetske kartice za autocestu morala sam platiti ugovornu kaznu. Reklamaciju nisu uvazili pozivajuci se na svoja pravila. Kome se mogu zaliti na odluku i postoji li zakonsko uporiste za zalbu ("ugovorna kazna ne može biti ugovorena za novčane obveze"?)?

 

Matija, kako je zavrsila vasa prica u vezi toga?

 

Hvala svima na pomoci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija