Jump to content

Kako i koji porez na 200,000kn godišnje?


tapiros

Preporučene objave

Proučavam i pokušavam shvatiti, ali jednostavno to nije moje područje i ne ide mi. Platit ću vjerojatno porezno savjetovanje (550kn me traži jedna firma), ali eto čisto ako me netko može barem usmjeriti.

 

Dakle zarađujem oko 12000kn mjesečno preko interneta, a očekujem da će to biti i do 20000kn za godinu, dvije. Rashoda nema, osim interneta, struje eventualno - znači to je čisti profit. U tom poslu nema računa niti naručitelja, jedna velika firma iz Irske isplaćuje novac od zarade na reklamama (mi to dijelimo 50/50, a ja sam obvezan platiti davanja za svoju polovicu tu - oni mi daju bruto). Novci stižu mjesečno ili jednom, dva puta godišnje - kako ja odredim da želim. Dakle to više nije igra i moram što prije krenuti sa prijavama poreza.

 

Na koji način bi vi, u takvoj situaciji, regulirali davanja državi? Da li otvoriti firmu, obrt ili drugi dohodak?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na koji način bi vi, u takvoj situaciji, regulirali davanja državi? Da li otvoriti firmu, obrt ili drugi dohodak?

 

Ako se bavite poslovima koji se rade online, onda se možete prijaviti bilo gdje unutar EU gdje su porezi manji. Osnujete tvrtku, ili štoveć... Posve je legalno otvoriti tvrtku negdje u EU i napraviti podružnicu u RH.

U Slovačkoj primjerice imate flat rate od 20 % i za porez na dobit tvrtke i za porez na dohodak. Ili otvorite tvrtku primjerice u VB ili Irskoj.

Ljudi sa takvim djelatnostima masovno bježe iz RH.

A ovi naši političari bedaki opsjednuti naplatom što većih stopa poreza 'na bogate' - to ne vide.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija