Jump to content

diners dug i naplata


Saša1000

Preporučene objave

Pozdrav! Mene zanima koje su mjere naplate za diners karticu ,naime ja sam karticu prerezo i vratio u prasku prije godinu i pol. Od tad sam placao 1300kn skoro svaki mjesec zadnja 3 nisam. Potpisao sam mjenicu na 50000 tisuca kuna a preostali iznos sa kamatama iznosi 16000kn. Najgore je sto imam i kredit od 2000kn mjesecno koji isto kasnim. E sad moja placa je 4000kn sto mogu ocekivati? Ne posjedujem niti stan niti auto trenutno sam kod roditelja sa zenom i djecom. Ne bjezim od placanja. Samo me strah da ne dobijem kaznu zatvora. Nemam mogucnost drugog kredita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gledaj saša,dok se bojiš zatvora,znaći slabo poznaješ svoja prava :)....ovršni zakon je rigorozan kod nas,ali opet postoje neka pravila....

diners će preko bilježnika pokrenuti ovršni postupak.....na koji se možeš žaliti...onda ide na sud...s obzirom da dug nije sporan,sud bi samo odugovlačio problem.....znaći ,po mom se ne bi trebao žaliti.......

ako se nežališ,oni će ti preko fine blokirati račun....ako planiraš da imaš od čega živjeti,moraš onda otvoriti zaštićeni račun,jer inaće će ti svu plaću skidati.....od plaće će ti se odbijati 1/3.....4000kn-1333kn...tebi ostaje 2666kn.....

 

e sad je problem kredit......ako onda njega ne budeš mogao plaćati,isto tako će ti biti i sa kreditom.......

jedino što bi kredit morao čekati red jer tebi ne mogu skidati više od 1/3 ako imaš zaštićeni..

 

s obzirom da nemaš nekretninu,nemaš auta ,možda ovaj zakon koji bi trebao biti uskoro o bankrotu tebi bude od pomoći......

uvijek možeš ovdje postaviti pitanje ,kako si olakšati situaciju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala! Koje su prednosti osobnog bankrota i sto sa njim dobijam i gubim? Ako to ikad dodje kod nas?

teško je ovako napamet odgovoriti kad neznamo kompletnu situaciju kod tebe.....osobni bankrot će biti uskoro,vjerovatno do nove godine,pošto dolaze izbori sigurno....postoje samo naznake kako bi trebao izgledati.....u principu,ako se nema nekretnine ili pokretnine,mala plaća i dug veći nego što ga inaće možeš otplatiti za 5 godina,onda je prava stvar...za pet godina si posve čist...ali kad izađe ,raspitaj se malo....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav nova sam tu malo sam se zaigrala s Dinersom i sad sam na sto muka.

Dug je 11300.( sve sjelo na naplatu i jednokratno i rate i kamate)

Moram iduci tj ici tamo da raskinem ugovor i prerezem karticu.

Jel mi mogu odobriti vracanje duga na rate?

U mogucnosti sam davati 1500 do 2300 kn?

I zanima me kolike su kamate na sve to jer bi htjela otplatiti to u roku od 7 mj

Hvala vam puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dug je 11300.( sve sjelo na naplatu i jednokratno i rate i kamate)

Moram iduci tj ici tamo da raskinem ugovor i prerezem karticu.

Jel mi mogu odobriti vracanje duga na rate?

U mogucnosti sam davati 1500 do 2300 kn?

I zanima me kolike su kamate na sve to jer bi htjela otplatiti to u roku od 7 mj

Hvala vam puno

pokušaj im to predložiti,prilično sam siguran da će im to biti prihvatljivo....ako im po dogovoru svaki mjesec uplatiš recimo 2000kn,oni neće ništa poduzimati u smislu ovrha itd....mogu ti računati zatezne kamate koje na taj iznos bi bile oko 100-njak kuna..

tako da ćeš to otplatiti u roku 7 mjeseci...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Osobno sam dosta rezerviran po pitanju tog zakona koji se najavljuje, vidjet ćemo što će točno donijeti.

 

slažem se, po onome što je ministar najavljivao, svaki bankrotirani bi dobio stečajnog upravitelja koji bi mu odobravao troškove života i sve transakcije, a svaki zarađeni višak išao bi ka vraćanju dugova, tako nešto. ne znam jesmo li mi spremni na takvo što.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Ajde budite dobri,pa malo obnovite ovu temu,ako Vam nije teško.

Sad je već očito da je zakon o osobnom bankrotu donesen i da je već određeni broj ljudi ušao u njega-mislim bankrot.

Mene sada zanima da li je istina, što sam čuo,pročitao,neznam ni ja gdje, da ja ne mogu u osobni bankrot, ako se ne slože svi oni kojima dugujem.

Oprostite mi, ali negdje sam čuo,pročitao da određenom broju ljudi nije odobren osobni bankrot, zato što se svi oni kojima duguju nisu složili sa tom odlukom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ajde budite dobri,pa malo obnovite ovu temu,ako Vam nije teško.

Sad je već očito da je zakon o osobnom bankrotu donesen i da je već određeni broj ljudi ušao u njega-mislim bankrot.

Mene sada zanima da li je istina, što sam čuo,pročitao,neznam ni ja gdje, da ja ne mogu u osobni bankrot, ako se ne slože svi oni kojima dugujem.

Oprostite mi, ali negdje sam čuo,pročitao da određenom broju ljudi nije odobren osobni bankrot, zato što se svi oni kojima duguju nisu složili sa tom odlukom.

 

to jest i nije točno: postupak po Zakonu o stečaju potrošača se vodi u dvije faze - u prvoj se dužnik pokušava dogovoriti s vjerovnicima pred posrednikom FINE, da mu oni otpuste dio duga ili da dug otplati u ratama. Ako se dogovore, onda o tome sklapaju nagodbu. A ako se ne dogovore, tek onda dužnik ide u pravi stečaj, tj. osobni bankrot pred suca općinskog suda gdje više za vjerovnike nema prostora dogovorima, već se u postupku pred sudom dužniku dodjeljuje povjerenik (stečajni upravitelj) koji procjenjuje njegovu imovinu, isplaćuje vjerovnike koje može isplatiti iz postojeće imovine, za ostalu imovinu mu dodjeljuje "džeparac", a ostatak koji će ostvariti u narednih do 5 godina, prenamjenjuje za isplatu ostalih vjerovnika. Nakon 5 godina (te rokove govorim primjerice), svi ostali dugovi se brišu.

 

S obzirom da je zakon tek stupio na snagu i da su tek imenovali povjerenike i posrednike, moguće je da su neki dužnici tek (neuspješno) završili ovaj dio postupka pred FINOM, pa zato tvrde da je nemoguće, no to pretpostavljam.

 

Neka me netko ispravi ako griješim, ali to je moje mišljenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ali negdje sam čuo,pročitao da određenom broju ljudi nije odobren osobni bankrot, zato što se svi oni kojima duguju nisu složili sa tom odlukom.

ako netko ispunjava uvjete (koji su propisani) za osobni bankrot ,vjerovnici to ne mogu spriječiti...nitko ih ne pita jel se slažu ili ne......njih se pita kod dogovora ,recimo predložiš vraćanje jednog duga,a drugog ne,..normalno,da će se ovaj drugi usprotiviti...i tad nema dogovora i ide se u bankrot i onda svi vjerovnici budu u istom položaju.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma predivni odgovori, koje sam ja i na neki način očekivao,budući sam jako puno čitao o tom zakonu o bankrotu,budući je to i za mene jedini izlaz,ali sada bi Vas molio,ako nije teško da mi odgovorite na još jedno samo jedno pitanje.

U svim mojim dugovima, ja sam bio vlasnik jedne polovice kuće u kojoj i živim i koja mi je jedino vlasništvo. Ta je moja polovina u dva,tri navrata išla i na javnu dražbu ovrhom, ali normalno,kako se kod nas niti što kupuje niti prodaje, a kuća je takva da u nju treba uložiti bar dvadesetak tisuća €, da bi se moglo u njoj živjeti i to još polovina samo, ona se nikada nije prodala,a ja vjerujem, da se pod tim uvjetima nikada ni neće-ja se bar tako nadam.

E sada,došlo je vrijeme, kada su obadvije prodaje po obadvije ovrhe i javne dražbe izredale tri puta i po zakonu-bar je sud tako napravio, ta je ovrha skinuta sa vlasništva kuće. U tom momentu, ja sam tu polovicu, temeljem podjele bračne tečevine poklonio bivšoj supruzi s tim da sam sebi zadržao dogovorno samo pravo stanovanja-iskreno ne znam uopće zašto,budući mi to nije potrebno,ali eto na prijedlog bilježnice,koja je i pisala taj ugovor, sa kojom sam se rastao još prije nekih desetak godina, budući ona i ima svako materijalno pravo na to vlasništvo, stečeno radom za nju, otplatom kredita baš za kuću-konkretno obnovom poslije Oluje, a i silnim kreditima u dvadesetak godina našega bračnoga života do rastave.

Mene sada zanima mogu li ti moji ovrhovoditelji tražiti,odnosno-tražiti mogu,ali mogu li dobiti poništenje toga darovnog ugovora,temeljem bračne tećevine, budući sada više nemaju što prodavati da bi namirili dug, iako-kako sam gore pisao vjerujem i nadam se da to ne bi nikada ni uspjeli prodati i namiriti dug, jedino da oni sebi to kupe, pa budu suvlasnici.

Ajde, budite dobri iskreno molim,pa mi još odgovorite na to pitanje,pa da onda mogu mirne duše ići u mirovinu ove godine, a onda i mirne duše krepucnuti,bez razmišljanja o dugovima i ovrhama.

Zahvalan do groba i do smrti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je prošlo više od tri godine,mislim da ne mogu....ali pošto nisam 100% siguran,valjda će još netko odgovoriti tko je siguran :)

 

Ma nisu ni tri mjeseca.

Sada sam to napravio prije mjesec dana, kada sam primijetio da nema više ovrha na kući,tj. da su sve skinute.

Iskreno,o tome sa skidanjem ovrha nakon treće prodaje nisam ni znao, dok nisam dobio od suda pismeno sa takvom odlukom, pa sam eto išao pokušati to i napraviti, budući je to stvarno jedino pošteno.

Ta je bivša supruga sa menom dobro debelo radila, na toj kući, dobro se naplaćala kredita u bivšoj Jugi i othranila samnom dvoje djece, tako da ta polovica stvarno i je njezina, ako bi se išlo po poštenju imalo, samo izgleda da toga danas nigdje nema.

U svakom slučaju, znači mogu se pripremiti na još jednu tužbu za povrat vlasništva od mojih ovrhovoditelja i na nove prodaje ili Vi kojom mojom srečom ili slučajem, božjom dobrotom mislite drugačije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U svakom slučaju, znači mogu se pripremiti na još jednu tužbu za povrat vlasništva od mojih ovrhovoditelja i na nove prodaje ili Vi kojom mojom srečom ili slučajem, božjom dobrotom mislite drugačije.

pa,božjom voljom možda oni ne budu pokretali 3 godine i ti si se izvukao :)....jel ti išta plaćaš za tu ovrhu..kažeš ideš u mirovinu....dali će ti odbijati od mirovine?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa,božjom voljom možda oni ne budu pokretali 3 godine i ti si se izvukao :)....jel ti išta plaćaš za tu ovrhu..kažeš ideš u mirovinu....dali će ti odbijati od mirovine?

 

Kako kažu,iz Vaših usta u božje uši,a plaćam ja za jednu ovrhu svaki mjesec 30% od plaće zadnjih petnaestak godina i slijedom zakona, moralo bi mi nastaviti uzimati i od mirovine, do moje smrti,ali dobro,ja sam se sa tim pomirio,samo da na neki naćin izvučem kuću,u što ne vjerujem, ali se tješim da ni našoj Hrvatskoj neće biti bolje bar kako za sada izgleda, pa da se nađe netko ko bi kupio polovicu kuće, za tolike novce koje su oni procjenili kuću. A otplatio sam dva puta vrijednost duga,ali badave,kada to njima nije dosta. Nego ne plaćam za druge 4 ovrhe, koji isto žele da se naplate iz kuće iako nitko financijski-realno ne može ništa dobiti, ali eto, to je valjda ta njihova zločestoća.

A što ja mogu, ja sam se pomirio sa svime time-znate, mi smo stari naučili još od bivše Juhe puno toga durati,pa da će bog da i to izdržim.

Ja uvijek kažem bez obzira što se dešava, dobro ili zlo u životu da će biti onako kako mora biti i to mi nekako pomaže da preživljavam.

Vama u svakome slučaju puno hval na pomoći u širenju znanja i saznanja, a ako budem živ za kojih desetak godina, budem Vam javio jesam li još u svojoj kući ili nisam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija