Jump to content

Ovrha za parking, auto njemacke registracije, vlasnik njemacka pravna osoba


Markota

Preporučene objave

Nije m oguca ovrha. Iako, postoji odvjetnik iz Gelsenkirchena koji to ponekad pokusava naplatiti za Zagrebparking (dodajuci poprilicnu sumu za svoje troskove), ali isti nema nikakav legalan nacin naplate osim ako mu dobrovoljno uplatite. Isto tako, nacin na koji isti dolazi do podataka o vlasniku vozila na temelju registracijske oznake u Njemackoj nije legalan. Isto tako niti koncesionar parkinga u Hrvatskoj nema mogucnosti na legalan nacin doci do podataka o vlasniku vozila registriranog u inozemstvu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije m oguca ovrha. Iako, postoji odvjetnik iz Gelsenkirchena koji to ponekad pokusava naplatiti za Zagrebparking (dodajuci poprilicnu sumu za svoje troskove), ali isti nema nikakav legalan nacin naplate osim ako mu dobrovoljno uplatite. Isto tako, nacin na koji isti dolazi do podataka o vlasniku vozila na temelju registracijske oznake u Njemackoj nije legalan. Isto tako niti koncesionar parkinga u Hrvatskoj nema mogucnosti na legalan nacin doci do podataka o vlasniku vozila registriranog u inozemstvu.

 

Upravo je ovo odvjetnik iz Pule koji preko javnog biljeznika pokusava za Ovrhovoditelja iz Zadra utjerati kaznu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u tome i je problem. Odvjetnik u njemackoj nema legalnih mogucnosti dobiti te podatke (vrlo vjerojatno je lagao da se radilo o prom. nesreci, nekom tezem prekrsaju ili sl.).

 

Na koji nacin je vlasnik primio dopis od odvjetnika iz pule (preporuceno - Einschreiben?Rueckschein) ili obicnom postom? Ako je obicna posta, moj savjet je jednostavno baciti u smece

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim za savjet.

 

Da li je moguca ovrha na imovinu pravne osobe u njemackoj za neplacen parking racun sa strane Hrvatskog ovrhovoditelja. Auto je registrirano na pravnu osobu u njemackoj s njemackom registracijom. Pravna osoba je GmbH odnosno d.O.o. po Hrvatskome nazivu.

 

Hvala unaprijed.

Dakako da je moguće ali isto tako ide se i u suprotnom smjeru tako da će od tamo doći ovrha u RH.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Koliko ja znam, otkad je Hrvatska u EU to bez problema funkcionira sukladno međunarodnom privatnom pravu EU.

 

Ne znam točno na koji način ovrhovoditelj pribavlja podatke o identitetu dužnika, ali vjerujem da je sve legalno (u specifikaciji troškova pribavljanje tog podatka košta 400,00 kn).

 

Radi se o novom području koje bi valjalo istražiti, jer je očito da postoji nesrazmjer između građanskog delikta dužnika i troškova koje u konačnici mora platiti nakon ovakvog postupka - za 100 kuna kazne za parkiranje u konačnici plaća cca. 2.000,00 kn.

 

U prilogu stavljam neke dokumente koji bi vam možda mogli pomoći. Njemački ne znam, a nemam živaca čitati googlePula_Parking_ADAC_Info_HR_googleTranslate.pdf prijevod na hrvatski.

Einspruch-Kroatien (Parken).docx

Pula_Parking_ADAC_Info_DE.pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija