Jump to content

Suvlasnik zaposjeo cijelu česticu


čudo

Preporučene objave

Poštovanje

 

Jedan od troje suvlasnika na čestici zemlje ponaša kao da je ona u cijelosti njegova. Iskrčio dosta, a ono malo što je ostalo i dalje krči i sadi trajne nasade. Šo napraviti da jednog dana ne kaže da je ta čestica njegova u cijelosti?

Na usmena upozorenja da to ne radi, nije se osvrćao i ne osvrće se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gledajte, Čudo, i sami shvaćate da vam status quo neće donijeti poboljšanje, biti će konflikata konstantnih, i dugoročno gledajući - najbolja solucija je to podijeliti, da se znade točno tko što ima i to je to.

 

Solucije koje smo Bovu i ja napomenuli stoje, ali smatram da neće riješiti vaš problem, pa ćete na kraju ionako morati u razvrgnuće. Uštedite si vrijeme i živce.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, već u zbilji - jeste li trenutno u (su)posjedu?

postoji mogućnost da se u Čudinom slučaju radi o suvlasništvu stečenom nasljeđivanjem,u kojem slučaju postoje određene specifičnosti po pitanju posjeda.

Naime,svaki od sunasljednika stječe posjed stvari trenutkom smrti svog prednika bez obzira kad je uspostavio faktičku vlast,u onom obujmu posjedovanja kakvom je imao ostavitelj do svoje smrti,na što upučuju odredbe čl.17.Zakona o vlasništvu i dr.stvarnim pravima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jest, radi se o suvlasništvu stečenom nasljeđivanjem, prije dvije godine.

 

Hvala svima na odgovorima.

Ni sam ne znam što ću napraviti. Iako sam bio prilično siguran da me čeka to što mi sugerirate, još moram odlučiti da li ići u konfklikte, sudovanja itd..

Možda sve pošaljem k vragu, neću bit siromah ako to ne budem uživao.

 

Vidjet će mo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija