Jump to content

Kamera Kostrena


magi

Preporučene objave

Zanima me dal skretanje nakon prometnog znaka poništava isti. Konkretno se radi o dionici u Kostreni pred kameru... znak od 50kmh ograničava brzinu ali nakon njega je neko sporedno skretanje a koliko se sijećam iz autoškole svako skretanje ili raskršće poništavaju predhodne znakove ograničavanja.. ili se loše sijećam? :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 28.

Izričita naredba izražena znakom zabrane i ograničenja ili znakom obveze postavljenim na ulazu u naselje na istom stupu na kojem je postavljen i znak za obilježavanje naseljenog mjesta vrijedi na području cijelog naselja ako na pojedinim cestama ili dijelovima ceste u naselju nije drugim prometnim znakom izražena druga naredba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otišli previše daleko od početne situacije.

Ponavljam post broj 3.. nema znaka za naselje na toj dionici kako početnog tako ni završnog.. uostalom nema svrhe stavljat znak za 50 u naselju kad se to podrazumijeva(osim ako nije znakom drugačije određeno, a nije).

Mene zanima znači situacija van naselja gdje je znak ograničenja 50 a nakon njega je skretanje. Dal i dalje vrijedi ograničenje u nastavku dionice nakon skretanja.. ja mislim da ne...

U zakonu o SPC ne mogu naći tu situaciju ali sječanje iz autoškole mi tako kaže.. ali volio bi ćut i druga mišljenja i znanje ali ISKLJUČIVO na opisanu situaciju..hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mene zanima znači situacija van naselja gdje je znak ograničenja 50 a nakon njega je skretanje. Dal i dalje vrijedi ograničenje u nastavku dionice nakon skretanja.. ja mislim da ne...

Postoje križanja i postoje spajanja sporedne ceste a to nije isto.Odvojak nije križanje i znak vrijedi.

http://www.instruktor-voznje.com.hr/prometni_znakovi/

Mogao si stavit koja je to cesta-ulica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija