Jump to content

Ostavinska rasprava, neknjizeno vlasnistvo


zarja

Preporučene objave

Postovani,

 

potreban mi je pravni, ili bolje reci medijacijski savijet. Nisam sigurna sto uciniti. Posto se prije smrti muza kuca u kojoj zivim nije prepisala na njega sada je vlasnistvo moje sestre. Biljeznik je rekao da bi se kuca morala unijeti u ostavinsku raspravu kao neknjizeno vlasnistvo. Postoji papir kojim dokazuje da je za kucu moj muz isplatio avans bivskoj vlasnici. Imamo i susjede koji su spremni posvjedociti u korist moga muza.

 

Na zalost, zbog dugova njegovog preduzeca zeljeli smo se odreci nasljedstva, u nadi da ce nam sestra prepisati odgovarajucu trecinu darovnicom.

 

Za sada i ostavinska i prepisivanje cekaju zbog nekih starih zamjera koje sestra prema nama vec godinama gaji.

 

Sto ce se dogoditi ako se mi ipak neknjizenog vlasnistva ipak ne odreknemo?

 

Koje su nase mogucnosti, jer doista zelim izbjeci tuzenje sa sestrom, a ne zelim se ni odreci vlasnistva koje pripada mojoj djeci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

 

Koje su nase mogucnosti, jer doista zelim izbjeci tuzenje sa sestrom, a ne zelim se ni odreci vlasnistva koje pripada mojoj djeci.

 

kakvo vaše vlasništvo ? sami kažete da je plaćen avans. sta je sa ostatkom ugovorene cijene. odustalo se od sklapanja kupoprodajnog ugovora. prodavatelj zadržava avans.

 

ako bi plaćali neisplaćeni ostatak ugovorene cijene puno bi vas koštalo . zakonske zatezne kamate za svaku godinu dugovanja oko 15% godišnje.

 

ko je bio vlasnik kuće (prodavatelj) ? ko je isplatio kupoprodajnu cijenu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija