Jump to content

Rjesavanje duga predstavnika stambene zgrade


svastara225

Preporučene objave

Poštovani,

Živim u Zagrebu, u stambenoj zgradi, gdje sam do prije tri godine obnašao dužnost predstavnika stanara stambene zgrade. Dužnost sam obnašao oko 8 godina. Kroz obnašanje dužnosti prolazio sam kroz razne privatne probleme te sam ostao bez obje noge. Nakon što sam završio u bolnici, kada sam izgubio i drugu nogu, sazvan je sastanak stanara u mojoj zgradi te sam tada smijenjen sa dužnosti predstavnika stanara. Problem koji me muči iz toga doba je neisplata dogovorenog iznos prema meni kao predstavniku stanara zgrade. Prema mojoj računici, zgrada mi je ostala dužna 32.000,00 kn. Mjesečno, po ugovoru, mi pripada 1.000,00 kn. Taj iznos, prije nastanka duga, mi je nadoknađivan putem iznajmljivanja zajedničkih prostorija, ali kada više nitko nije bio u najmu u tim prostorima, nisam se imao od kuda naplatit. Isto tako, sa upraviteljima zgrade sam imao dogovor da, ukoliko nitko nije u najmu, da mi prebiju dug koji plaćam za pričuvu u zgradi. Jednom priliko su mi i odbili dug, temeljem duga prema meni kao predstavniku stanara. Kao što sam i rekao, prema dokumentima i računima sa kojima ja raspolažem, trenutni dug iznosi 32.000,00 kn, ukoliko postoji mogućnost kamate, povećan iznos i za kamate. Prije nekoliko mjeseci obratio sam se pravnoj službi koja održava našu zgradu, te su mi odgovorili da riješim taj problem sa sadašnjim predstavnikom stambene zgrade. Moj zahtjev je bio da mi odbiju od mog dugovanja, dugovanje koja imam za pričuvu u zgradi. Pravna služba se i složila sa takvom odlukom, ali traže odobrenje predstavnika stambene zgrade, koji odobrenje ne dozvoljava. Sadašnji predstavnik stanara pripisuje meni dug od 16.000,00 kn, za koji kaže da je utrošen na čišćenje i odvoz smeća iz zajedničkih prostorija koje su bile u najmu kada sam ja bio predstavnik stanara. Zatražio sam račune, ali mi ih nitko nije dao na uvid. Možete li mi reći na koji način i kojim putem ja mogu doći do svojih novaca?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija