Jump to content

Raskid kupoprodajnog ugovora


biser123

Preporučene objave

Sklopila sam ugovor o kupnji stana. Dogovoreno je da će se platiti u 2 rate: 1. rata je 10% od cijelokupne vrijednosti i 2. rata ostatak.

 

Odlučila sam odustati od tog stana prije roka u kojem moram uplatiti 2.ratu. U ugovor piše sljedeće:

 

U slučaju raskida ugovora na izričiti zahtjev kupca, prodavatelj je obvezan vratiti kupcu uplačena sredstva uz članka 3. ovog Ugovora (to je članak gdje piše kako se plača u dvije rate), nakon što navedeni stan proda i cijelosti ga naplati.

 

Ono što mene zanima je znači li to da ja moram uplatiti i 2. ratu i onda ide raskid i vračaju novce nakon što prodaju, ili nemoram plačati ostatak i oni vračaju kaparu nakon što naplate stan u cijelosti.

 

Znam da piše da je prodavatelj dužan vratiti uplačena sredstva (a tek je uplačena kapara) a ugovor o raskidu bi se potpisivao prije roka u kojem sam dužna platiti ostatak.

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moram priznati da je ovo vrlo neuobičajena odredba u ugovoru (pretpostavljam da ste si dobri sa prodavateljem, vjerojatno rođak ili prijatelj), ali ako je regulirano tako kako navodite, ne trebate uplaćivati ništa dodatno, već se u raskidu samo pozovite na ovu odredbu o povratu plaćenih sredstava, a nakon što prodavatelj proda i naplati stan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

U slučaju raskida ugovora na izričiti zahtjev kupca, prodavatelj je obvezan vratiti kupcu uplačena sredstva uz članka 3. ovog Ugovora (to je članak gdje piše kako se plača u dvije rate), nakon što navedeni stan proda i cijelosti ga naplati.

 

 

ako stan daruje (supruzi članu obitelji ili ?) nema obvezu vračanja 1. rate(kapare).

 

ko je pisao ugovor?

 

 

Zakon o obveznim odnosima

 

Obvezno sklapanje i obvezni sadržaj ugovora

Članak 248.

(1) Ako je netko po zakonu obvezan sklopiti ugovor, zainteresirana osoba može zahtijevati da se takav ugovor bez odgađanja sklopi.

(2) Odredbe propisa kojima se, djelomično ili u cijelosti, određuje sadržaj ugovora sastavni su dijelovi tih ugovora te ih upotpunjuju ili stupaju na mjesto ugovornih odredbi koje nisu u skladu s njima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija