Jump to content

Pravo na naknadu?


magi

Preporučene objave

Vecer..

vlasnik sam zemljišta između kojeg i djela na kojem je sagrađen neboder. Zemlja je ranije bila u drustvenom vlasnistvu pa kasnije upisana nazad predhodnim korisnicima. Grad kao vlasnik jednog od stana me tužio kako bi se mogli upisati radi legalizacije. Spor sam izgubio jer je odvjetnik savijetovao da prihvatimo tužbu. Mene sad zanima dal imam ja pravo na naknadu na izgubljenu zemlju od strane grada jer ipak to seže u isprave koje su bile donesene dok je zemlja bila u društvenom vlasništvu i na na kojima su temeljili svoju tužbu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vecer..

vlasnik sam zemljišta između kojeg i djela na kojem je sagrađen neboder. Zemlja je ranije bila u drustvenom vlasnistvu pa kasnije upisana nazad predhodnim korisnicima. Grad kao vlasnik jednog od stana me tužio kako bi se mogli upisati radi legalizacije. Spor sam izgubio jer je odvjetnik savijetovao da prihvatimo tužbu. Mene sad zanima dal imam ja pravo na naknadu na izgubljenu zemlju od strane grada jer ipak to seže u isprave koje su bile donesene dok je zemlja bila u društvenom vlasništvu i na na kojima su temeljili svoju tužbu?

 

puno toga ti nedostaje da bi se moglo razumjeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Evo u prilogu je prvo podnesak tužitelja na naše traženje dodatne dokumentacije i kasnije presuda na temelju priznanja.

 

Stavio sam podnesak druge strane jer je opisano o čemu se točno radi pa da bi te mogli razumijeti problematiku. Ako je potrebna i tužba ili što drugo ću dodatno staviti.

 

Mene sad zanima imam li ja pravo tražiti obeštečenja za izgubljenu zemlju pošto sve to seže u vrijeme kad ni nisam bio živ a naslijedio sam zemlju koja je ostala upisana u našoj obitelji a ispada da su izvlastili prednicu.

 

Hvala na pomoći

sud.zip

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija