Jump to content

Pravo majke na mirovinu oca


dinkle

Preporučene objave

Moja majka i otac su živjeli u izvan bračnoj zajednici 5 godina. Tri godine su bili prijavljeni u skupnom gospodinjstvu a u to vrijeme imali su dijete (mene). Otac je za vrijeme rata otišao služiti u hrvatsku vojsku posle rata je upoznao drugu ženu i sa tom ženom imao dijete.

 

Nakon njegove smrti smo ja i pol sestra naslijedili obiteljsku mirovinu koju dijelimo na pola. Svako ima pravo na primanje te do 26. godine ako se redno školuje. Ja sada dopunjavam 26. godina pa me interesira dali moja majka ima pravo preuzeti moj dio mirovine. Ona je trenutačno besposlena i ima status invalida.

 

Ako postoji mogućnost i kako trebam postupati ? Na uredu za mirovinsku u Zagrebu su mi rekli, da se trebam okrenuti na advokata, da oni meni osobno ne-mogu dati tih informacija.

 

Još nikad nisam trebao advokata pa mi postupak nije poznat. Dali je moguće nazvati i pitati advokata direktno ili se trebam najaviti i platiti sat konzultacije ?

 

I dali me možete na privatno dati ime dobrog advokata za obiteljsko pravo u Zagrebu.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

advokat će ti biti samo trošak .

prestankom zajedničkog života prestalaje i veza (kao rastava braka)

živio je sa drugomženom s kojom ima djete (izvanbračna veza. kao novi brak poslije prve rastave braka)

druga žena (ako je u trenutku smrti živila sa njim)ima pravo na obiteljsku mirovinu kao i njihovo djete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

advokat će ti biti samo trošak .

prestankom zajedničkog života prestalaje i veza (kao rastava braka)

živio je sa drugomženom s kojom ima djete (izvanbračna veza. kao novi brak poslije prve rastave braka)

druga žena (ako je u trenutku smrti živila sa njim)ima pravo na obiteljsku mirovinu kao i njihovo djete.

 

Razumijem, da ima ona posle moje pol sestre pravo zanima me dali ima i moja majka pravo posle mene.

 

Ta žena sa kojom je bio posle je več jednom bila u braku jel to znači, da ima pravo na mirovinu prošlog muža i mog tate ? Na kraju me zanima dali ima moja majka pravo, da dobija moj dio mirovine posle mene ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Ta žena sa kojom je bio posle je več jednom bila u braku jel to znači, da ima pravo na mirovinu prošlog muža i mog tate ? Na kraju me zanima dali ima moja majka pravo, da dobija moj dio mirovine posle mene ?

 

kakve ima veze što je bila u braku ?

ko je u trenutku smrti živio sa tvojim ocem? ima pravo na obiteljsku mirovinu ako ispunjava zakonske uvjete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kakve ima veze što je bila u braku ?

ko je u trenutku smrti živio sa tvojim ocem? ima pravo na obiteljsku mirovinu ako ispunjava zakonske uvjete.

 

Stvar je toga, da ta žena nikad nije imala prijavljeno da živi sa mojim ocem zato da je mogla dobivati mirovinu svoga prvog muža.

 

Nadao sam se da bi mogla zbog toga mod dio dobit moja majka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija