Jump to content

Zajedničko formiranje puta


mandolina

Preporučene objave

ima nas 6 suvlasnika na parceli od 1241 m, i radi diobe trebamo formirati zajednički put (180 m) , i sad nastaje problem. Pet suvlasnika imaju svaki po 238 m a ja ima 51 m i oni kažu da im je odvjetnik rekao da svaki suvlasnik odvaja jednake metre za put (a ne prema postotku) šta onda ispada da svako daje po 30 m.

Meni je nelogično da ja dajem 30 m za mojih 51 m kao i oni koji imaju svaki po 238 m

Ko je sad tu u pravu, oni ili ja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hm, kako sad da objasnim, pokušaću.

Pojavio se kupac za tu parcelu, koji ne kupuje dio previđen za put (180 m) znači svakome od nas treba odbiti jedan dio za formiranje tog puta.

Zato se ja bunim jer bi po njihovome meni ostalo za prodaju samo 21 m.

Nije problem taj put, svi smo se složili s tim da on ne ide u prodaju, nego je problem samo taj u kojemu omjeru svako od nas učestvuje u formiranju puta.

Koliko se metara odbija meni a koliko njima ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Put je za kupca, nije bitno za koga je, mi smo svi pristali da on ne plati taj put.

Samo je problem koliki udio u tom putu ima svaki od nas suvlasnika.

Da mi to neko objasni

 

Gledajte - to morate zapravo sami sebi definirati.

Jer je sve stvar dogovora - ne postoji u ovakvom slučaju neko zakonom definirano pravilo.

 

Ako je vama i drugim suvlasnicima taj put koji će se formirati svima jednako važan i potreban, onda je u redu da svi date isti broj kvadrata i da budete suvlasnici u jednakom udjelu i zajednički ga koristite.

 

Ali ako se taj put formira samo zato jer to traži neki prostorni plan, a vama taj put ništa ne znači, onda bi bilo u redu da svaki dade otprilike isti postotak udjela u vlasništvu - 14,5%. vi oko 7 m2, a ostali po 34 ili 35 m2.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija