Jump to content

Dobrovoljno podmirenje duga jamcu


MihaM

Preporučene objave

Pozdrav

Ispricavam se odmah sto sam vjerojatno u krivu kategoriju postavila pitanje.

 

Radi se, naime, o sljedecem. Moj je otac kao jamac ovrsen jer se dug nije mogao podmiriti od zajmoprimca.

Sada je ta osoba osoba ostvarila pravo na mirovinu te ce imati redovita mjesecna primanja. Prihvaca dug i zeli ga vratiti. Skupa s mojim ocem potpisala je Dobrovoljnu obustavu od mirovine u kojoj stoji da prihvaca da joj se od mirovine izuzima 1/3 u korist mog oca dok ne podmiri odredjeni iznos. Oni su to ovjerili i odnijeli u Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje gdje su im rekli da to nema pravnu osnovu i da po tom dokumentu ne mogu nista uciniti.

Problem je u tome sto ta osoba ima jos dugova prema nekim bankama te cim pocne primat mirovinu ce joh blokirat.

Zanima me postoji li neki pravni nacin da se jamac namiri, a da ne ide u tuzbu, kad vec ta osoba zeli vratiti dug?

 

Unaprijed hvala na odgovorima :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Problem je, kao sto sam vec napisala, u tome sto na naplatu cekaju banke kojima je duzna, a koje imaju sudska rjesenja i koje imaju prvenstvo.

Tako da ta osoba iako zeli ne ce u tom slucaju imati od cega vracati.

Zato me zanima postoji li neki nacin da fizicka osoba namiri dugovanja obustavom od mirovine ili blokadom odredjenog dijela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neka dužnik otvori zaštićeni račun, pa će zaštititi 2/3 svojih primanja, ovu 1/3 nek mu uzme banka, a usput neka vašem ocu dade pisanu i ovjerenu izjavu o priznanju duga, pa od ove 2/3 koje mu ostaju, neka podiže novac i daje ocu na ruke prema internom dogovoru, a prilikom svake isplate, neka sastave potvrdu o plaćanju dijela duga sa datumom i iznosom i oboje potpišu.

 

Ako ne otvori zaštićeni račun, banka će mu uzeti sve i neće imati otkuda da vraća ocu dug. Ovom varijantom može sukcesivno vraćati prema mogućnostima.

 

Slažem se s Matrixom, tužba je bespredmetna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija